Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 142822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #340 : 06 Şubat 2018, 22:55:31 »

Hocam ben sadece kafes zirhtan bahsettim ve bu tur basit sistemlerden burada siyasetin tabiki  etkisi yoktur...

Parayı vermediklerinde bal gibi vardır!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #341 : 06 Şubat 2018, 22:56:24 »
İran artık anlamalı ki bu kadar cinayetten sonra Suriye'de Esad'ın bir geleceği yok! Esad varken artık Suriye'de kanın durması mümkün değil. Bunu herhalde anlamayan sadece İran! Rusya bile Esad'a değer vermiyor. Türkiye ısrarla işgal amacında olmadığını, hedeflerinin terörü yok etmek olduğunu söylüyor.

İran operasyona şimdi değil, başından beri karşı!

Hocam bunca yıldır arkadaşız, ilk defa fikrine katılmıyorum. O kadarcık fikir farkı da olsun artık :)

Doğrudur. Ancak İran TV kanallarına bak. Ne demek istediğimi anlayacaksın. Bu kadar olmaz dersin.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
PKK/PYD, zehirli gazla saldırdı: 20 ÖSO’lu zehirlendi
« Yanıtla #342 : 06 Şubat 2018, 22:59:17 »
PKK/PYD, zehirli gazla saldırdı: 20 ÖSO’lu zehirlendi

DHA'nın haberine göre SURİYE’nin Afrin kenti kırsalındaki Şeyh Horoz bölgesinde terör örgütü PKK-PYD’li teröristlerin saldırısında zehirli gazdan etkilenen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensubu 7’si ağır, 20 kişi tedaviye alındı.

Afrin’in Bülbül beldesine bağlı Şeyh Horoz bölgesinde terör örgütü PKK/PYD’liler tarafından saldırı düzenlendi. İddiaya göre saldırıda teröristler zehirli gaz kullandı. Olayda ÖSO’nun 20 mensubu zehirli gazdan etkilendi. Bölgedeki sahra hastanesine kaldırılan ÖSO mensupları tedaviye alındı. Bölgedeki yerel kaynaklar, saldırıda klor gazı kullanıldığını ileri sürdü.

http://www.hurriyet.com.tr/pkk-ypg-zehirli-gazla-saldirdi-20-osolu-zehirlendi-40733559
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2018, 23:25:40 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #343 : 06 Şubat 2018, 23:16:00 »

Terör örgütü YPG-PYD/PKK, 20 yaş ve altı kızları(bazıları çocuk asker) silahlandırıp çatışma bölgelerine sivil kıyafetlerle yolluyor. Daha sonra çatışmalarda ölen bu terör örgütü üyelerinin fotoğraflarını çekip "Türkiye kadın sivilleri katlediyor" diye Batı medyasına servis ediyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
AB’den Türkiye’yi kızdıracak Afrin
« Yanıtla #344 : 06 Şubat 2018, 23:22:02 »
AB’den Türkiye’yi kızdıracak Afrin

Güven ÖZALP / BRÜKSEL
06.02.2018 - 23:11 | Son Güncelleme: 06.02.2018 - 23:16
Avrupa Birliği’nin Türkiye’nin Afrin’de yürüttüğü askeri harekata yönelik yaklaşımının Ankara tarafından hoş karşılanmadığı bir sır değil. Avrupa Parlamentosu’nda (AP), Türkiye’deki insan haklarının durumunun ve Afrin’e yönelik operasyonun ele alındığı oturumda verilen mesajlar da Türkiye’yi kızdıracak içeriğe sahip. Oturumun açılışını yapan AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, her türlü askeri operasyonun Birleşmiş Milletler (BM) listesinde yer alan terör örgütlerine odaklanması gerektiğini belirterek, “Yeni cepheler açmak çözüm değil ve korkarım ki Türkiye’yi daha güvenli kılmayacak” dedi.

AB’den Türkiye’yi kızdıracak Afrin mesajı“Türkiye’nin sınırlarındaki durumdan kaynaklanan endişelerini anlıyoruz” diyen ve Türkiye’nin, vatandaşlarına güvenlik sağlama konusunda tam hakka sahip olduğunun hatta bunun bir görev olduğunun altını çizen Mogherini, “Kuzey Suriye’de açılan yeni cepheden derin endişe duyuyoruz. Her şeyden önce insani nedenlerle endişeliyiz. Yeni çatışmalar daha şimdiden sivil kayıplara neden oldu” dedi. Zeytin Dalı Operasyonu için ‘Afrin saldırısı’ ifadesini kullanan Mogherini, iç ve dış dengeler ile olası siyasi müzakerelerin bundan etkilenmesinden endişelendiklerini dile getirdi. Mogherini, “Şiddetteki yeni tırmanış olası siyasi çözüm şansını uzaklaştırabilir” diye konuştu.

Türkiye inanılmaz sınamalarla karşı karşıya olduğunun altını çizen ve Suriye’deki savaşın henüz sona ermediğine dikkat çeken Mogherini, “Yeni cepheler açmak çözüm değil ve korkarım ki Türkiye’yi daha güvenli kılmayacak” ifadelerini kullandı. Mogherini sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm askeri eylemler BM listesinde yer alan terör örgütlerine odaklanmalı, diğerlerine değil ve barışın sağlanmasını daha da zorlaştırmamalı. AB, Suriye’nin birliğine, egemenliğine ve toprak bütünlüğüne bağlı olmayı sürdürüyor.”

Federica Mogherini

DİYALOĞA DEVAM

Türkiye’de hukukun üstünlüğü, insan hakları ve demokrasi alanında yaşanan son gelişmeleri eleştiren ve olumsuz eğilimin tersine çevrilmediğine dikkat çeken Mogherini, AP’deki oturumun ne ilk ne de son olacağını belirterek, “Eğer bu tartışmayı yapıyorsak Türkiye’yi, Türk halkını, Türk demokrasisini, güvenliğini ve istikrarını önemsediğimizden yapıyoruz” dedi. Türkiye ile anlaşmazlıklar yaşadıklarını ve bunları saklamadıklarının altını çizen Mogherini, “Bugün Türkiye ile diyaloğumuz hiçbir zaman olmadığı kadar önemli” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “AB olarak Türkiye’yle diyaloğu sürdüreceğiz. Her hafta hatta her gün yaptığımız gibi tüm iletişim kanallarını açık tutmayı, aramızdaki farklılıkları gidermek, ortak çözümler bulmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Bunu hem kendimiz için, hem Türk halkı hem de ortak bölgemizdeki barış, güvenlik ve demokrasi için yapacağız.”

ORTAK KARAR

AP’deki siyasi grupların üzerinde anlaştığı ve perşembe günü oylanacak ortak karar taslağında çok sert eleştirilere yer verildi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında alınan AP kararlarıyla büyük benzerlik içeren belgede, temel hak ve özgürlükler ile hukukun üstünlüğü alanlarında yaşanan kötüleşme ve yargıda bağımsızlık eksikliğinden duyulan derin endişe dile getiriliyor. İfade özgülüğü alanında orantısız ve yasadışı eylem ve önlemlerin devreye sokulduğu belirtiliyor. Türkiye’nin seküler ilke ve değerlerindeki kötüleşme not ediliyor. Terörün Türkiye’deki vatandaşlar için doğrudan tehdit oluşturmayı sürdürdüğünün vurgulandığı taslakta, bununla birlikte geniş tanımlanmış terörle mücadele yasasının ifade özgürlüğünü kullanan vatandaşları ve medyayı cezalandırmak için kullanılmaması isteniyor. Belgede, tutuklu olan çok sayıda akademisyen ve gazetecinin adı verilerek atılması istenen adımlar sıralanıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abden-turkiyeyi-kizdiracak-afrin-mesaji-40733605

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Terör örgütü birbirine girdi! Kandil ve Afrin...
« Yanıtla #345 : 07 Şubat 2018, 08:29:44 »
Terör örgütü birbirine girdi! Kandil ve Afrin...

PKK’nın Kandil kadrosu ile Afrin ekibi birbirine girdi. Cinderes’te iki grup arasında çatışma çıktı. Kandil kaynaklı teröristler “TSK ile savaşa devam” derken, Afrin’dekiler ise “Şimdiden bin kişi kaybettik. Geri çekilelim” görüşünde. Örgüt içi kaosun daha da büyümesi bekleniyor.

Afrin’de işgalci terör unsurlarına yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nda Mehmetçik ve ÖSO savaşçılarının elde ettiği başarı, PKK içinde çözülmeyi de beraberinde getirdi. Öldürülen PKK’lı sayısı bine ulaşınca teröristlerin yaşadığı panik, kaosu tetikledi.

Yeni Şafak'ın haberine göre; Örgüt işgalindeki Cinderes’te PKK’nın Kandil kadrosu ile Afrin kadrosu arasında çatışma çıktı. Kandil ekibinin ‘savaş’ ısrarına, Afrin kadrosunun cevabı, “Sizin hedefiniz Afrin’i yaktırmak, binden fazla kayıp verdik, çekilelim” şeklinde oldu. Tartışmanın büyümesi sonucu silahlar çekildi ve iki taraf arasında kısa süreli çatışma yaşandı. Yeni Şafak’a bilgi veren Afrinli gazeteci Mesud İbo, PKK’nın iç çatışmasını doğruladı. Cinderes başta olmak üzere birçok noktada Kandil’den gelen teröristler ile Afrinli PKK’lılar arasında yaşanan gerginliğin silahlı çatışmaya dönüştüğünü söyleyen İbo, şunları söyledi:

KANDİL İHANETLE SUÇLADI

“Afrinliler, sayıları 600’ü aşan Kandil ekibine ‘bölgeden çıkın, daha fazla kan aktıkça karşılıklı intikam duygusu artacak’ dedi. Binlerce Afrinli sivilin bu çatışmalar sebebiyle ortada kalacağını belirttiler. Afrinli grup ayrıca ‘Türkiye ile aramızda kan davası yok, biz sivillerimizin ve beldelerimizin zarar görmesini istemiyoruz’ görüşünü dile getirdi. Kandil’den gönderilen ‘Azad’ kod adlı terörist ile Ebu Cuma Bennavi arasındaki tartışma giderek sertleşti. Kandil grubu, karşı tarafı ‘ihanetle’ suçladı. İki grup arasında silahlı çatışma oldu. Cinderes dışında benzer gerginlikler Şeyh Hadid ve Raco’da da yaşandı.”

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-teror-orgutu-birbirine-gundem-2605301/

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #346 : 07 Şubat 2018, 09:10:50 »
Basari diye devamli takdim ediliyor da, pek de ilerleme gorulmuyor. 5 km ilerleyis koskoca Turk ordusu icin basariysa vah vah diyecegim geliyor

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #347 : 07 Şubat 2018, 10:05:38 »
Sanırım dün yaşanan çatışmalarda bir ZPT terk edilmiş(öso değil de bizimkiler tarafından) ne durum da terk edildi bilmiyorum ama imhası söz konusu olmamış.
mühimmat ve telsiz görülebiliyordu içinde, twitter de ypg yayınlamış.

Edit;İmla
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2018, 10:07:25 Gönderen: Afşar1 »

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #348 : 07 Şubat 2018, 10:20:13 »
Hocam banada cok az galiyor ilerleme miktarı.  Nedir nasıl yapılır gercekden anlamıyorum. Acaba mayın ve eyp imhası içinmi bu kadar yavaş ilerleniliyor gercekden anlayamıyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Türk jetleri gece saatlerinde bomba yağdırdı!
« Yanıtla #349 : 07 Şubat 2018, 10:52:42 »
Türk jetleri gece saatlerinde bomba yağdırdı!

Gece saatlerinde Türk jetleri Cinderes bölgesini bombardımana tuttu. Aynı bölgede gündüz saatlerinde sokağa çıkan PKK yandaşları ise terör başının posterlerini taşıdı.

YPG'li teröristler Şeyh Horuz Dağı çevresinde ÖSO güçlerine içerisinde klor gazı olan havanlarla saldırdı. Kimyasal saldırıda yedi ÖSO üyesi ağır yaralandı.

10.40 : Anadolu Ajansı, teröristlerin bombalı araçla yapmaya çalıştığı intihar saldırısının tank atışıyla engellediğini bildiriyor. Bomba yüklü aracın imha edilmesi, AA muhabirleri tarafından görüntülendi.

Termal kameralarla takip edilen kamyonetin yerleşim yerlerinin olduğu alandan çıkması beklendi ve tank atışıyla vuruldu.

10.00: Açıklama yayımlayan TSK, "Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale  getirilen terörist sayısı 999 olmuştur" ifadesini kullandı.

07.30 : Zeytin Dalı Harekâtı'nın başından beri şiddetli çatışmaların yaşandığı Cinderes'te sokağa çıkan terör yandaşları, ellerinde Öcalan posterleriyle gösteri yaptı. PKK'lılar ayrıca operasyonda öldürülen bir kadın teröristin fotoğrafını taşıdı. Gece saatlerinde ise Türk savaş uçakları bölgeyi bombardımana tuttu.

07.20 : YPG'li teröristler, Şeyh Horuz Dağı çevresinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerine içerisinde klor gazı olan havanlarla saldırdı. Kimyasal saldırıda yaralanan 20 ÖSO üyesinden yedisinin durumu ağır.

07.10 : Uluslararası haber ajansı Reuters, cephe hattından dünyaya fotoğraflar servis etti.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-teroristlerin-gundem-2605358/