TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Hava Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

Türkiye'den yerli uçak hamlesi

<< < (2/11) > >>

es[ape:
ABD, İngiltere, Fransa, Avustralya, Çin ve Singapur  bu ülkelerde  üretim hattı olduğuna göre azımsanacak bir firma değilmiş. sivil havacılıkta  iyiler ancak askeri alanda  super tucano'nun dışında birde  KC-390'nı görebildim  KC-390'da henüz ortada yok sanırım  birkaç resmi var ama 3D tasarım  kargo ve tanker uçak olarak tasarlamışlar.askeri havacılıkta pek iddialı değil gibi geldi bana,daha doğrusu yolun ortalarında gibiler ::)

KC-390

SKYWOLF:
Askeri alanda İtalya ile birlikte geliştirdkleri AMX uçakları var.

nightshade:
Sanırım daha çok sivil alanda boy gösteriyorlar.Bu arada super tucano uçaklara aim 9 yerleştirilebiliyor veya farklı silahlar taşıyabiliyor,acaba hürkuşta silahlı olacakmı? Yetkililer açıklamalarda gerektiğinde silahlı oluyor filan diyordu ama...

azarax:
şu 2023 gelse biran önce :D

es[ape:

--- Alıntı yapılan: nightshade - 28 Mayıs 2010, 21:02:56 ---Sanırım daha çok sivil alanda boy gösteriyorlar.Bu arada super tucano uçaklara aim 9 yerleştirilebiliyor veya farklı silahlar taşıyabiliyor,acaba hürkuşta silahlı olacakmı? Yetkililer açıklamalarda gerektiğinde silahlı oluyor filan diyordu ama...

--- Alıntı sonu ---

Hayırlısıyla uçuş testlerini tamamlasın gerisi gelir. sonuçta uçak bizim  istediğimizi yapabiliriz.

Hürkuş'u  yabana atmak gibi olmasın ama şahsen benim asıl beklediğim  jet eğitim uçağı  asıl önemli olan  bu proje .sonuçta Eğitim jet'ini  yaparsak  sonraki adım Milli Muharip Jet Uçağı  olacaktır

İstikbal Göklerdedir ;)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git