Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 303884 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #2230 : 15 Aralık 2023, 09:52:05 »
Hayret bir şey giren göçmenleri yakalamıyoruz çıkan göçmenleri yakalıyoruz. Az daha milli servet yurt dışına kaçacaktı çok şükür yakalamışız

İpsala'da TIR'dan 29 Suriyeli göçmen çıktı
Yunanistan'a gidecek demir malzeme yüklü TIR'da 29 düzensiz göçmen yakalandı.

https://www.sozcu.com.tr/ipsala-da-tir-dan-29-suriyeli-gocmen-cikti-p8738
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2023, 09:52:51 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2231 : 15 Aralık 2023, 10:41:56 »
Gümbür gümbür geliyoruz. Devletimiz Diyarbakır'da yeni açılan bulvara milli kahramanımız şeyh sait'in ismini vermiş. Artık dışarda ve içerde milli politikalar uygulayan bir hükümet var başımızda. Atatürk'ten beri ilk defa ulusal çıkarlar merkeze alınarak bağımsız politikalar uygulanıyor. Ama yetmez.. Türklüğe canını siper eden mustafa sabri, ali kemal gibi büyüklerimizin isimlerinin de yad edilmesi lazım.

Bunların kökü belli hadi onlar sessiz Püskevit çevresinden de ses yok ilginç olan o...
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2023, 10:42:50 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2232 : 16 Aralık 2023, 19:19:40 »
tüplü televizyonlarda  scart  dışında bir  anten girişi var.
yuvarlak ve tek bir giriş ve  karasal analog  yayın alan  tv üstü antenler filan bu girişe takılıyor.
bu girişin adını bilen var mı?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 361
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2233 : 16 Aralık 2023, 20:15:12 »
tüplü televizyonlarda  scart  dışında bir  anten girişi var.
yuvarlak ve tek bir giriş ve  karasal analog  yayın alan  tv üstü antenler filan bu girişe takılıyor.
bu girişin adını bilen var mı?
Coaxial socket

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2234 : 16 Aralık 2023, 20:46:45 »
Normal anten girişi

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2235 : 23 Aralık 2023, 07:46:31 »
arkadaşlar,
twiterde bir hesap vardı.
fotoğraf ve videolara bakıp  kaliteli  konum tahminleri  yapıyordu.
özellikle  Pençe harekatıyla ilgili onu  takip ediyordum.
malesef bulamıyorum.
takip eden varsa  link atarsa sevinirim.

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2236 : 25 Aralık 2023, 23:25:24 »
dikkat edin,  ailecek gribiz ve bir haftadır  yatıyoruz.
yoğurt,  soğan ve limon  bolca tükettim;  ama bu gün ben de acile gittim.

eğer becerebilirsem,  bir dahaki yıldan itibaren Ekim ayı  içinde grip aşısı olmayı  planlıyorum.
olmaz böyle şey,  geçmiyor bu grip,  geçen yıl  15 günde üç kez doktora gitmiştim  grip için.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2237 : 26 Aralık 2023, 22:34:22 »
Adam haklı sokak köpeği meselesi çözülmeli. Sokak köpekleri eskiden de vardı ama 20-30 kilo arasını geçmeyen sarı renkte kırmanın da kırması olmuş artık sokak köpeği cinsi denebilecek alıp hiç bir işe yaramayacak tipik bir köpek şekli vardı. Çocukları yine ısırırdı ama bir erkek tekmeyi çakar iğğğ iğğğ köpek kaçardı erkek adama gücü yetmezdi yetişkini gözü almazdı. Ama onla bile mücadele eder zabıta av tüfeği ile vururdu eskiden işler basitti. Şimdiki sokak köpekleri ise sokağa bakılamayıp salınan Anadolu çoban köpekleri çeşitleri ve az miktarda diğer güçlü alman kurdu gibi köpeklerin kırmalarından oluşuyor. Öyle sokak köpeklerimiz var ki Amerika'ya götürsek 5000 dolara satılırlar kapış kapış. Bu köpekler ısırdım mı başka köpekler gibi iki delikle bırakmaz platin takılır kemiğine dünyanın en güçlü köpekleri.  Köpekler gündüz başka gece başkadır köy yerinde bu köpeklere gece sahipleri bile fazla yaklaşmaz. Acile gidin aramızda sağlıkçı olan varsa bilir her gece acilde köpek ısırma vakası var ben kaç kere denk geldim rutin olmuş artık aşısı işlemi. Köpek yılda iki kere doğurur 8 taneden fazla yavru yapar her yavru aynı sene üreme yaşına gelir günde bir kilo kaliteli proteinli yemek yer çöplere tırmanamaz giremez çitleri aşamaz avlanamaz şehirde yaşaması çok zordur küçük desteklerle hayatta kalması zordur kedi kuş gibi değildir köpekler. Köpekler sürü hayvanıdır sürü olunca sürü huyları değişiktir. Gündüz kafasını okşadığın köpek gece sana saldırır yada sürüdeyken sana saldırır. Köpekler kediler kuşlar fareler gibi şehre ait hayvanlar değillerdir. Tamam kurt gibi ayı gibi tilki gibi doğaya da ait değiller köpeği insanlar evrimleştirdi doğada yaşaması zor insan yanında yaşaması lazım ama bu şehirde serbest anlamına gelmez köyde evde insan himayesinde bakılmalı bu hayvanlar doğal tür değiller insan üretimi bir cinse dönüştüler sokakta kendi başına bırakamazsınız hem tehlike olur hem de doğal durum değil. bunlar kedi kibi değiller insan desteğine muhtaçlar kurt gibi doğada yaşaması zor kedi gibi şehirde yaşaması da zor. Velhasıl iğne vurup uyutsunlar hepsini şehirler huzur bulsun neyse günahı bana yazsınlar ben ataistim bir şey olmaz. Bu arada ben köpekten hiç korkmam çokta severim ama düşüncem budur afederiniz.

Error 404 (Not Found)!!1
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2023, 22:42:10 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2238 : 27 Aralık 2023, 07:40:06 »
3. Dünya ülkelerinde bile olmayan bir şey bu artık...

Can guvenligine ve toplumsal sagliga tehdit...

Toplarsin, kisirlastirip asilarini yaparsın, 7 ya da 14 gün barinakta tutarsin, almak isteyen varsa gelir alır yoksa uyutursun...hayvan severler çok merakli ise gitsin 10 kopek baksin 80m2 evinde beni ilgilendirmez...
Hepsini cipler, sahibinin kimlik ve adresini kayıtlı tutarsin, sokakta bulunursa hem ceza yaparsın hemde bir daha hayvan bakmasıni yasaklarsin, ehliyet elinden almak gibi..

Bu işin yolu bu...sadece sokak kopekleri için değil kediler için de geçerli...

Dünyanın en çok hayvan bakan ülkelerinde bir tane sokak hayvan (kediler kopekler ne ise) goremezsin, örnek İngiltere veya ABD...

Benim hayvan korkum var, mayin tarlasinda yuruyor gibi her sokaga ciktigimda stress yasamak zorunda degilim, saldırı olursa kuduz aşısı ve hastalik stressi yasamak zorunda degilim...hayvan severlerin vatandaşlıgi, vergisi, haklari benimkilerden daha mi makbul?
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2023, 07:47:05 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2239 : 27 Aralık 2023, 11:35:00 »
Ben iddia ediyorum sokak köpekleri öldürülemez denen bu ülkede dünyada en çok sokak köpeği itlaf edilen ülkesi olabiliriz. Köpeklerin belediyelerde uyutulmadığına kim inanır kadir inanır. Uyutulmasalar 10 yıl yaşayan senede iki batın doğuran her batında 8-12 arası yavru yapan ilk yılında üreme yaşına gelen köpekler sokaklara barınaklara sığmazdı. Kanun sokak köpeklerini itlaf etmeyi engelliyor alınan köpek yerine bırakılıyor ama hasta köpeği illaki uyutan bir arka kapısı vardır. Agrasif köpek yada aşırı büyük köpekler bence sistemden çıkartılıyor sokaktaki köpek sayısı regüle ediliyor. Demek istediğim bu köpek itlafı zaten amerikadan Almanya dan bile kat kat fazla Türkiye de maalesef var çünkü orada sokakta köpek kalmamış bizde on binlerce var dolayısı ile Almanya senede bir düzine sokak köpeği bulup itlaf ederken biz bence binlercesini itlaf ediyoruz. Evinizdeki hasta köpeği götürün veteriner iğneyi vuruyor uyutuyor da bunu belediye de yapıyor olmalı kim bilecek köpek tedavi edilemez durumdaydı dedimmi.  Barınağa her gün belediyenin tıbbi atık aracı geliyor poşette ölmüş hayvanları kapalı özel konteynere atıyor belediyenin tesisinde el değmeden göz görmeden hastane atıkları ile birlikte yakılıyor en son belediyenin personeli görüyor köpeği. Kimsenin ruhu duymaz kanunda izin veriyor hastaydı uyuttuk der. Bu illaki yapılıyor. Demek istediğim zaten yapılan şeyi düzgün yapsınlar dünyada en çok köpek öldüren ülkeyiz muhtemelen bitirin bir daha köpek öldürmek zorunda kalmayın
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2023, 11:41:16 Gönderen: putty »