SİVİL UYGULAMALAR BÖLÜMÜ > Sivil Havacılık ve Uzay

THY uçak kiraladı

(1/1)

SKYWOLF:
THY uçak kiraladı

Türk Hava Yolları , 3 adet Airbus A320-200 yolcu uçağı kiraladı
20 Mayıs 2010 Perşembe, 15:30:00

Kuwait Finance House (KFH) ile Alafco Havacılık Leasing ve Finans Şirketi’nden kiralanan uçaklar, 12 üst sınıf ve 138 ekonomi sınıfı olmak üzere toplamda 150 yolcu kapasitesine sahip.

KFH CEO’su ve Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Sulaiman Al Omar ve Alafco Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ahmad Alzabin ile THY adına Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Genel Müdür Temel Kotil’in 18 Mayıs Salı günü imzaladığı anlaşma ile 3 adet Airbus A320-200 yolcu uçağı 7 yıllığına THY filosuna katılmış oldu.

THY’nin filosunun genişlemesine katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Alafco Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ahmad Alzabin, “Kiralanan her 3 uçak da geçtiğimiz yıl içerisinde Airbus firmasından teslim alındı” dedi. KFH CEO’su ve Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Sulaiman Al Omar da, “Avrupa’nın en önemli havayolu şirketlerinden biri olan THY’ye uçuş filosunu daha da genişlettiği bu kiralama sürecinde yer almaktan onur duyuyoruz. Bundan sonrasında da THY ile olan bu işbirliğimizin artarak devam edeceğini umuyorum. Kuveyt Finans Kurumu, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın yüzde 62 oranında en büyük hissedarı konumunda. Türkiye ekonomisi çok büyük gelişme potansiyeli olan bir ekonomi. Dolayısıyla bu tür işbirliklerinde olduğu gibi Kuveyt Finans Kurumu olarak daima yatırımları artırma fırsatlarını izliyoruz” şeklinde konuştu.

Anlaşmanın ardından bir değerlendirme yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Kuveyt Finans House ve Alafco firması THY’ye daha önce de finans ve uçak kiralama konusunda 5 uçak olarak çalışıyordu. En son aldığımız Airbus tipi 3 adet uçağın da finansmanını Alafco firması yaparak ilişkilerimizi daha ileri bir noktaya götürmüştür. Bundan sonraki uçak alımları için de kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah hem iki ülke arasındaki ilişkiler hem de Türkiye’nin konumu itibariyle iyi bir katkı yapmışlardır” dedi.

http://ekonomi.haberturk.com/airport/haber/516557-thy-ucak-kiraladi

azarax:
thy haberlerini moralim düzelsin diye okuyorum hep. :) çok güzel gelişmeler.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git