Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1427835 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #2550 : 13 Kasım 2012, 20:56:06 »
Bu ülkede son 10 yıldır terör örgütünün propagandasını yapmak yasal hale geldi. Adaleti sağlamakla yükümlü olanlar neredeler? Adında adalet olan partinin yetkilileri neredeler? Ne zamandan beri şerefsiz teröristler kahraman ilan ediliyor! Siz ne işe yararsınız Allah aşkına!  >:( >:(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #2551 : 13 Kasım 2012, 23:07:34 »
Olacakları şimdiden görebiliyorum sanki ,  terörist olan milletvekilleri  içerdeki teröristleri  bahane edip  karşı çıkacak  , chp de ergenekon ve balyoz suçlamasından yargılananları  bahane edip karşı çıkacak  , mhp ninde  bazı adamları  aynı davalardan dolayı tutuklu ama mhp  gözünü karartıp idamı destekleyecektir  ,  bu işin mimarı  herzamanki olduğu gibi yine  akp olacağından  ve  büyük çoğunluğun (meclisteki)  idamı desteklediğinden  yasa meclisten geçecektir , hakkında  idam cezası verilmiş birçok terör suçlusu  asılacaktır  ,  ben  halk olarak destekliyorum  sonucu ne olursa olsun idama karşı değilim  , en azından caydırıcı bir tarafı oluyor

Önce demirtaş ve baydemir'de bir test etsek.Olur mu olmaz mı diye,,,

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2552 : 16 Kasım 2012, 19:42:00 »
24 terörist yakalandı
Bakan Şahin açıkladı

16 Kasım 2012 Cuma, 18:18:35Güncelleme: 19:25:41   
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Tunceli kırsalında 24 teröristin yakalandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı idris Naim Şahin, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 24 terörist ve 1 işbirlikçinin yakalandığını söyledi.

Memleketi Ordu’ya okul açılışları için gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, açılışların ardından yaptığı konuşmada, "Tunceli’nin Ovacık ilçesinde 24 terörist ve 1 işbirlikçi yakalandı” dedi. Bakan Şahin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Tunceli Ovacı ilçesi kırsalında dün sabahtan beri yürütülen arama tarama çalışmaları sonucunda 1 terörist ve bir iş birlikçi ele geçirilerek, dünden itibaren arama tarama çalışmaları yoğun hale getirildi. Ovacık kırsalında bugün akşam saatlerinde farklı temaslar neticesinde silahlı mukarenet neticesin 24 örgüt militanı, bir işbirlikçi ile birlikte ele geçirildi. MKP örgüt mensubu olarak nitelendirilen Maolist Komünist Partisi üyesi yakalanmış oldu. Tunceli Jandarması dikkatli ve sabırlı bir çalışma gerçekleştirerek takip ettiği örgüt militanları ile çatışmaya girerek, zayiat vermeden operasyonu üstün başarı ile tamamlamış oldu.”

http://www.haberturk.com/gundem/haber/794786-24-terorist-yakalandi
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2553 : 17 Kasım 2012, 09:31:39 »
Yakalamayacaksın  , kafasına sıkacaksında daha sonra  soysuzlar  ortalığı karıştırmasın  ,  şerefsiz dağdan iner hapise girer  birde  açlık greviymiş  hapisanelerde yangın çıkartmaymış gibisinden birsürü şerefsizlik yaparlar  , bunların  dirisi heryerde  pislik çıkarır  , en güzeli ölüsü  bunları pisliğini birtek toprak  kapatır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2554 : 18 Kasım 2012, 13:05:25 »

Şemdinli'de 5 asker şehit oldu

Şemdinli'de devam eden çatışmalar sonucu 5 asker şehit oldu.. 1 asker yaralı..
18.11.2012 - 11:49

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'nde bulunan Irak sınırındaki Balkaya Dağları'nda güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çatışma çıktı. Sabah saatlerinde başlayan çatışma sonucu 5 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.
TAKVİYE BİRLİK SEVKEDİLDİ

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'nde bulunan askeri birlikler, sabah saatlerinde sınırdaki Balkaya Dağlarına operasyon yaptıkları sırada bir grup PKK 'lı ile karşılaştı. Güvenlik güçleri ile PKK 'lılar arasında sıcak temas sağlanırken, Şemdinli ve Yüksekova ilçesinden de bölgeye çok sayıda takviye birlik sek edildi.
5 ASKER ŞEHİT OLDU

Bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığı, özel birliklerin bölgeye sevk edildiği ve kobra tipi helikopterlerin de PKK'lıların bulundukları hedeflere bomba yağdırdığı belirtildi. Bölgedeki çatışmalar sonucu 5 asker şehit olurken 1 asker de yaralandı.

http://www.ensonhaber.com/semdinlide-5-asker-sehit-oldu-2012-11-18.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2555 : 19 Kasım 2012, 20:43:59 »
Hain saldırının ayrıntıları ortaya çıktı
"Karakolun içinde..."

19 Kasım 2012 Pazartesi, 11:56:16Güncelleme: 16:19:05   
Hakkari'nin Dağlıca, Hantepe, Gediktepe sınır karakollarına düzenlenen

AHT MUHABİRİ ORKUN ÇİZMELİ'NİN ÖZEL HABERİ

Hakkari'nin Dağlıca, Hantepe, Gediktepe sınır karakollarına düzenlenen ve 27 şehit verilen 3 PKK saldırısına katılan terör örgütü PKK'nın sözde Tendürek Dağı Sorumlusu 'Şerkeşt' kod adlı Zafer Zal, 21 Ekim 2007 günü 12 askerin şehit olduğu Dağlıca eylemini nasıl gerçekleştirdiklerini anlattı.

UYURKEN YAKALANDI
Ağrı Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Özel Hareket Timleri'nin 8 Aralık 2011 günü Hamur İlçesi'nin Yuvacık Köyü Keleşkom Mezrası'nda yaptığı operasyonda, Bitlis-Tatvan nüfusuna kayıtlı 'Serkeşt' kod adlı PKK'lı Zafer Zal'ı uyurken yakaladı. Dağlıca, Hantepe ve Gediktepe sınır karakollarına düzenlenen ve 27 şehit verilen 3 PKK saldırısına da katıldığı öne sürülen örgütün sözde Tendürek Dağı sorumlusu Zafer Zal'ın itirafları sonucu, grubunda bulunan İbrahim Tikan, Mehmet Acar adlı teröristler ile örgüt üyelerine yardım ve yataklık eden 6 köylü tutuklandı.

ÜÇ PKK'LI ERZURUM'DA YARGILANMAYA BAŞLANDI
'Şerkeşt' kod adlı Zafer Zal, 'Fırat' kod adlı İbrahim Tikan ve Mehmet Acar hakkında Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, kamu görevlisini tasarlayarak öldürmek, nitelikli yağma, terör örgütüne silah sağlamak" suçlarından müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Zanlılar, geçtiğimiz cuma günü (16 Kasım) ilk kez hakim karşısına çıkarken, hazırlanan iddianamede de saldırının detayları ortaya çıktı.

GÜVENLİK GÜÇLERİNE İTİRAF ETTİ
Örgüte 1995 yılında katılarak örgütün Kuzey Irak, Suriye ve İran'daki eğitim kamplarında uzun yıllar 'tim komutanı' olarak görev yapan 'Şerkeşt' kod adlı Zafer Zal, güvenlik güçlerine verdiği ifadesinde 12 askerimizin şehit olduğu Dağlıca eyleminin ayrıntılarını anlattı.

"EYLEME 400-450 GERİLLA İLE KATILDIK"
İddianamedeki ifadelere göre PKK'lı Zafer Zal, saldırı ile ilgili şunları söyledi: "Dağlıca eyleminin keşfinin ne kadar süreli çalışma olduğunu bilmiyorum. Eyleme 400-450 kişi ile katıldık. İlk olarak eylem öncesi yapılabilecek askeri operasyona göre savunma hattı oluşturuldu. Bu savunma hattında 200 örgüt üyesi görevlendirildi. Savunma hatları Dağlıca Karakolu'nun batı tarafında bulunan Cilo Dağı'nın eteklerindeki zirvelere 80 kişilik gruplar yerleştirildi. Dağlıca Karakolu'nun güney tarafında bulunan stratejik zirvelere ise yine savunma amaçlı 50-60 kişilik kuvvet yerleştirildi. Dağlıca Karakolu'nun Doğu tarafında Çarçeledan Tepe ile Karatlan bölgesine kadar savunma hattı ile önlem alındı. Bu alana da 90 kişilik grup konuşlandırıldı. Savunma hatları eylem birliği harekete geçirilmeden 1 gün önce yukarıda belirttiğim noktalara yerleştirildi."

Zafer Zal, "Daha sonra, eylem birliği harekete geçirildi. Eylem alanına gittiler, eylem birliğinde tepelere göre birinci tepe köyün hemen üzerindeki zirvedir. Bu tepe iki saldırı kolundan oluşturuldu. Bu kolda 8 kişi vardı. 'Zindan' kod Yüksekovalı ve 'Şahin' kod Diyarbakırlı bu tepeden sorumlu olarak tutuldu. Yine birinci tepe takviye grubu oluşturuldu. Bu grupta ise 4 gerilla vardı. Birinci tepenin savunma grubu içinde iki adet bixi, B-7 roketatar 3 kaleşnikof vardı. Buradaki gerilla sayısı 8-9 kadardı. İkinci tepe olarak bilinen bölgeye ise birinci tepenin alt kısmı olan yani batı tarafında bulunan hakim tepelere gerilla konuşlandırıldı" şeklinde konuştu.

"SIZMA GRUBU KARAKOLA 50 METRE KADAR YAKLAŞTI"
PKK'lı Zal, "Ağır silahların hepsini, mühimmatları katırlarla kolların savunma yerlerine kadar getirildi. Baskın öncesi toplam 400-450 gerilla vardı. Hareketliliğin fark edilmemesi için ağaç dalları ile gizli hareket edildi. Çatışmanın ilk başlaması ve bütün hazırlıklar bittikten sonra, saat olarak tam hatırlayamadım ancak, geç saatti. Sızma grubu karakola yaklaşık 50 metre kadar yaklaştı" diye konuştu.

"KARAKOLUN İÇİNE GİRDİK"
Zal, "Telsiz talimatı geldikten sonra, ilk olarak tepeciler ateş açtı. Daha sonra nöbetçi askerler saldırıya ateşle karşılık verdi ve büyük çatışma başladı. Daha sonra karakolun içerisine girildi. Karakolda vuruldu. Karakola sızma yapan grup eylemi gerçekleştirdikten 20-25 dakika sonra ayrıldı. Benim bildiğim yakalanan askerler tepedeki mevzide nöbet tutan askerlerdi" dedi.

"HERONLAR, HERGÜN GEZİYORDU, SALDIRI GÜNÜ GÖRMEDİM"
"Eylem öncesi bu bölgede Heron'lar hemen hemen her gün geziyordu" diyen PKK'lı Zal, şu ifadeleri kullandı: "Biz bunları görüyorduk. Ama eylem günü Heron'ları görmedim. Ancak, eylem başladıktan yaklaşık 10-12 saat sonra Heron'ları Zap ve Zağros'un güney tarafında ve Avişan tarafında gördük. Uçaklar bu bölgeyi sabah vurmaya başladılar. Ben bu eylem sırasında Cilo Dağı'nda oluşturulan savunma birliği içinde yer alıyordum. Bu eyleme katılmadım, herhangi bir ağır silah da kullanmadım. Benim bulunduğum noktada çatışmalar yer yer yaşandı. Eylem sırasında askerin karşılık verdiği ateşle çok sayıda örgüt elemanı öldürüldü."

"BASKIN TALİMATINI DURAN KALKAN,
FEHMAN HÜSEYİN, KADRİ ÇELİK VERDİ"
Zal, "Benim bildiğim Muşlu 'Ape-Hus' kod adlı Kadri Çelik, Dağlıca eylemini planlayanlardan biriydi, eylem sırasında savunma hattında yer alıyordu. "Çiya" kod saldırı koordinesinde yer aldı. Eylem sırasında savunma hattındaydı. "Reşit" kod, "Rojin" kod, "Ağit-Civiyan" kod, "Herekol" kod, "Zelal" kod, "Çimşit" kod, saldırıda yer aldı. Bu ismini saydığım kişiler örgütün üst düzey savaşçılarıdır. Benim bildiğim kadarıyla Dağlıca Karakolu'na eylem baskını talimatını 'Abbas' kod Duran Kalkan, 'Doktor-Bahoz-Erdal' kod Fehman Hüseyin, 'Ape Hüseyin' kod Kadri Çelik yapmıştır" dedi.

"EYLEMİ ZİRVEDEN SEYRETTİLER"
PKK'lı Zal, "İfademde belirttiğim gibi Dağlıca baskını ile ilgili olarak söylemeyi unuttuğum birkaç husus var. Bunlardan en önemlisi 'Abbas' kod Duran Kalkan, 'Sabri' kod Fethi Şarlatan, "Gülistan' kod Emine Türk bu eylemi Avaşin'den bir zirvede seyrettiler" diye konuştu.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/795470-hain-saldirinin-ayrintilari-ortaya-cikti

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2556 : 22 Kasım 2012, 11:42:28 »

Birand: Öcalan serbest bırakılıp Meclis'e girmeli

Mehmet Ali Birand, Öcalan ve Kürt sorunuyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.
22.11.2012 - 03:48

Gazeteci Mehmet Ali Birand, CNN Türk'te Enver Aysever'le Aykırı Sorular programında, Kürt sorununun çözümüne dair ilginç açıklamalarda bulundu.
"ÖCALAN SERBEST KALMALI, MECLİS'E GİRMELİ"

Türkiye'nin kademeli olarak genel bir affa ihtiyacı olduğunu söyleyen Birand, "Bu affın neticesinde de Öcalan serbest bırakılmalı ve Meclis'te bir partinin başında görev yapmalıdır" dedi.

VİDEO >> http://videonuz.ensonhaber.com/izle/birand-ocalan-serbest-birakilip-meclis-e-girmeli

http://www.ensonhaber.com/birand-ocalan-serbest-birakilip-meclise-girmeli-2012-11-22.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2557 : 22 Kasım 2012, 11:44:29 »
Bence sen yine git öcalan itinin yanına birand. Ama geri dönme, yanında kal. Masaj falan yaparsın, ayaklarını yıkarsın. Zaten yalnız canı sıkılımıştır senelerce o delikte. Eskisi gibi hergün hangi kadını beğenirse birlikte olamıyor nasılsa!

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2558 : 22 Kasım 2012, 12:10:44 »
Öcalan örgüte silah bırakması çağrısı yapmalı ve örgütün silah bırakması eylemleri durdurmasını sağlamalı.Kabul etmiyorsa idam edilmeli kabul ederse cezaevinde devam.

Çevrimdışı TrMhMt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2559 : 24 Kasım 2012, 08:53:16 »
Bizde okuz cok oldugu surece bunlar bu sekilde propogandasina devam eder...

Simdi okuzleri daha kolay gutmek icin baskanlik sistemini empoze ediyorlar. Olum'u gosterip sitmaya razi ettirmeye calisiyorlar. Oyleki baskanlik sistemi gelince hersey gunluk gulistanlik olacak tum dertlerimiz bitecek...

Cikmis ...........................(akp) bakani baskanlik sistemi gelirse bu teroristler mecliste olamazmis. Bu teroristleri meclisten uzak tutmak icin sistem degistirmeye gerek yok. Terorsit iste tek tek bitir isini Rusyanin Abd ve Cin'in yaptigi gibi...

Neyse dedigim gibi bizde okuz cok olunca yapacak birsey yok. :-\

(Lütfen hakaret etmeyiniz - Skywolf)
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2012, 09:40:39 Gönderen: SKYWOLF »