Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1427987 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #2530 : 05 Kasım 2012, 13:25:45 »
Uçaklar kalktığı anda kandile haber gidiyordur.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2531 : 05 Kasım 2012, 15:50:38 »
Aman dikkat  , hainlerin olduğunu söyleyince  o hainleri  ilahlaştıran sabit fikirliler  direk  saldırıyor. O uçaklar kalmadan  saatler öncesinden haber  veriliyordur  biliyormuyum  hayır ama tahmin  etmek zor değil  ,  ortalığa  3-5 tane yeni yetme  terörist serpiştirilip  yem ediliyor  bu sayede  herkezin işi tıkırında gidiyor , birkaç köye uğrayıp  cahil halkın  daha 15-16 yaşındaki  kızını oğlunu zorla  alıp  götürmek  pekte zor değil  , al götür  koy  kulubeye  f-16 gelip  tepesine  bombayı indirsin  ,  10-20  terörist etkisiz hale getirildi  diye   birkaç haber yapılsın  ülke tansiyonu değişsin  sözde milliyetciler zafer çığlıkları atsın  ardından  bir  mayınlı saldırı   ile herşey tam tersine dönsün  , 30 yıldır  aynı döngü  ,  her iki tarafta  hatta  2 tarafta demek yalnış olur  bütün taraflar  desek daha doğru olur  , bu şekilde yolunu buluyor  , ölen öldüğüyle kalıyor  , şehidin cenazeside  teröristin cenazeside  birileri için reklam oluyor  ,  olay bundan ibaret  , bencede hain çooook.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2532 : 05 Kasım 2012, 18:57:12 »

Kuzey Iraklı Kürtler Türk Bayrağı yaktılar

KCK ve BDP'lilerin açlık grevi eylemlerine destek veren Kuzey Iraklı Kürtler, Erbil'de Türk bayrağı yaktı..
05.11.2012 - 13:48

Kuzey Irak'taki Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB)'nin Genel Sekreteri Berham Salih'e ait olduğu belirtilen 'Xendan' adlı internet sitesinde yer alan habere göre, Türkiye'deki cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin yaptığı açlık grevlerine destek amacıyla dün Erbil'de Türkiye Konsolosluğu'nun önünde bir grup protesto gösterisi yaptı.

Eylem sırasında bir grubun Konsolosluk binasında asılı bulunan Türk bayrağını yakmak istediği, başka bir grubun ise, bayrak yakılmasına karşı çıkması nedeniyle aralarında kavga çıktığı ve bir kişinin ağır yaralandığı belirtildi. Peşmergenin müdahalesi sonucu grup dağıtılırken, protesto eyleminin ise sonlandırıldığı kaydedildi.

KUZEY IRAK'TAKİ KÜRTLERİN TÜRK BAYRAĞINI YAKTIĞI O ANLAR

TÜRK BAYRAĞI YAKILDI

Yine Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde bugün düzenlenen bir gösteride ise, Türk bayrağının Üniversite öğrencileri tarafından yakıldığı ileri sürüldü. 'Rudaw' adlı internet sitesinde fotoğraflı olarak verilen habere göre, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek amacıyla protesto gösterisi düzenleyen üniversite öğrencileri Türk bayrağı yaktı.

http://www.ensonhaber.com/kuzey-irakli-kurtler-turk-bayragi-yaktilar-2012-11-05.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2533 : 05 Kasım 2012, 19:32:36 »
enes kardeşim çok doğru söylüyor, Ölen öldüğüyle kalıyor...

Zamanında Bi askeri hava alanının pist başında (dışarıda) elinde uydu telefonuyla birkaç eleman yakalanmıştı. Daha sonra bunların kalkan uçakları haber veren gözcüler olduğu belirlenmişti..Kara şahin düştü filmindeki ilk sahne gibi..

Yani kanat oynatsak haberleri oluyor şerefsizlerin..

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2534 : 05 Kasım 2012, 22:50:39 »
F-16 ortalığı yıkıyor uçarken teröristler zaten farkına varıyordur ama yüksek irtifada farkedilir mi bilmiyorum lakin Ankalardan birine 2 cirit koysalar çok kolay bu işi bitirebilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2535 : 07 Kasım 2012, 18:56:14 »

Sınırötesi operasyon
Felat BOZARSLAN/DİYARBAKIR, (DHA)
7 Kasım 2012

Sınırötesi operasyon
Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı birlikler, sınır boyunda Irak topraklarında kış üslenmesi yapan PKK’ya yönelik sınır ötesine ’uçar birlik’ harekatı gerçekleştirdi. Önceden belirlenen hedeflere nokta operayonu yapan Bordo Berelilerin hedefinde Avaşin ve Basyan kampları vardı. İki gün süren operasyonda görevini tamamlayan birlikler kayıp vermeden yurda dönerken terör örgütünün ağır zayiat verdiği belirtiliyor. Öte yandan Başbakan Erdoğan, operasyon ile ilgili bilgisinin olmadığını söyledi.

İŞTE TSK'NIN HAVA VE KARA HAREKATI / WEB TV

Terör örgütü PKK’nın, Kuzey Irak’taki Kandil’den sonra en büyük kampı olan Zap Kampı başta olmak üzere önceden belirlenen sınırdan 5-10 kilometre Irak topraklarındaki hedeflere, Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı 2 tabur, nokta operasyonları gerçekleştirildi. TBMM’nin hükümete verdiği sınır ötesi harekat yetkisi kapsamında gerçekleştirilen harekat öncesi tüm istihbarat bilgileri değerlendirildi ve kapsamlı hazırlık yapıldı.

UÇAKLAR BOMBALADI

Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’nden kalkan F- 16 savaş uçakları, bordo berelilerin operasyonuna havadan destek verdi. Uçar birlikler indirilmeden önce bombardımanla alan temizliği yapan savaş uçakları, operasyon sırasında da teröristlerin kaçış noktalarını ve PKK kamplarını ateş altına aldı.

Bordo berelilerin Kuzey Irak’ta PKK’ya yönelik nokta operasyonlarında görevini tamamlayan birlikler yine helikopterlerle bulundukları noktalardan alınıp emniyetli şekilde üslerine dönerken, bazı birlikler de nokta operasyonlarını bugün de yer yer sürdürdü.

Yetkililer, bordo berelilerin sınır ötesi ’uçar birlik’ harekatının devam ettiğini belirterek, PKK’ya verdirilen zayiatla ilgili şimdilik bir açıklama yapmadı.

KOMANDOLARDAN ŞIRNAK'TA OPERASYON

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Çoban Dağı bölgesinde 2 Kasım’da 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı, Özel Kuvvetler ve komando birlikleri tarafından bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik hava destekli operasyon başlatıldı. 6 Kasım 2012 tarihinde saat 14.30 sularında 3 terörist öldürüldü.

VAN'DA 23 GÖZALTI

Van’da 11 Ekim 2012 tarihinde Mehmet Akif Ersoy Lisesi’ndeki konteyner derslikler, 22 Ekim 2012’de Van Gölü İlköğretim Okulu’na molotoflu saldırı ve 3 Kasım 2012’de Van Gölü Endüstri Meslek Lisesi ve pansiyonuna taşlı saldırı düzenleyen gruplar belirlendi. Özel Harekât ve terörle mücadele ekipleri sabahın erken saatlerinde 23 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyerek 23 şüpheliyi gözaltına aldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21871430.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2536 : 08 Kasım 2012, 14:19:51 »
Bahoz Erdal lakaplı terörist liderinin öldürüldüğü söyleniyor inşallah doğrudur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2537 : 09 Kasım 2012, 00:25:08 »
Geçen sene de böyle haberler çıkmıştı ama gerçek olmadığı anlaşıldı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2538 : 09 Kasım 2012, 08:12:19 »
Hangisine inanalım? İçiçlerinin raporuna mı, yoksa TSK açıklamasına mı? İçişleri raporuna galiba polisin yaptığı operasyonlar da dahil. TSK'nın açıklaması ise sadece kendi operasyonlarının sonuçlarını içeriyor.

TSK Merak Edilen Sayıyı Açıkladı
Türk Silahlı Kuvvetleri, 2012 yılında etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısını kamuoyuyla paylaştı.
Haber: TSK Merak Edilen Sayıyı Açıkladı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelesi faaliyetleri kapsamında 2012 yılında 716 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Ekim ayı içinde etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı ise 75 olarak açıklandı.

155 PKK'LI TESLİM OLDU

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadele faaliyetleri kapsamında 2012 yılının 1 Ocak-31 Ekim döneminde 716 PKK'lıyı etkisiz hale getirdi. Bu dönemde 496 PKK'lı ölü, 21 PKK'lı yaralı ele geçirilirken, 44 PKK'lı yakalandı, 155 PKK'lı ise teslim oldu. Ekim ayı içinde ise 75 PKK'lının etkisiz hale getirildiği bildirildi.

OPERASYONLAR ARTIYOR

Terörle mücadele kapsamında 2010 yılında 431, 2011 yılında ise 694 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Alınan bilgiye göre 2010 yılında 13 orta çaplı operasyon, 2011 yılında 2 büyük çaplı, 38 orta çaplı operasyon, 2012 yılının 1 Ocak-31 Ekim döneminde ise 6 büyük çaplı, 19 orta çaplı operasyon icra edildi.

Büyük çaplı operasyonların 6 tabur ve üstü kuvvetle, orta çaplı operasyonun ise 2-6 arası tabur kuvvetiyle gerçekleştirilen operasyonlar olduğu bildirildi.

http://www.haberler.com/tsk-merak-edilen-sayiyi-acikladi-4073826-haberi/
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2012, 11:53:56 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2539 : 09 Kasım 2012, 11:39:30 »
Dün akşam saatlerinde 14 terörist öldürüldü Avaşin-Basyan da  başka bir bölgede de Hakkari Kavaklı 9 terörist öldürülmüş.
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/11/09/9-terorist-olduruldu
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/11/09/semdinlide-14-terorist-olduruldu