Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1427897 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #2480 : 20 Eylül 2012, 11:50:54 »
PKK yeni taktikler gelistirdi, KCK denen sehir teroristleri bunlara yardim yataklik yapiyor ve gezici mobil (araba ile) PKK'lilar kucuk vurucu timler ile pusular kuruyor. Vur kac ve KCK'lilerde saklan.

Bunu helikopter ile tasimakla cozemezsin, yargiya daha fazla ve agir cezalar verilmeli, savcilar oyle etten puften ergenekon sahte evraklarin pesinden kosturacagina KCK'lileri takibe alacak. Anti teror olaylari icin savcilara daha genis yetkiler verilmeli, polis istihbarat guclendirilmeli vs. vs.

Çevrimdışı Rampage

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2481 : 21 Eylül 2012, 15:55:15 »
http://gundem.milliyet.com.tr/pkk-saldirilari-bingol-de-pespese-nasil-gerceklestirdi-/gundem/gundemdetay/21.09.2012/1599941/default.htm

Teröristler ordan burdan geliyor diye kendini korumaktan aciz komşulara laf atarken,ülkenin bu kadar iç kesimlerinde kamp denilen yerleşimlerin varlığı insanı kahrediyor. Sınırdışındaki kamp hiç değilse zaten o sınırı korumakla görevli askeri bölgenin karşısında,buna yönelik strateji uygulanırda, bu kadar sivil yerleşime yakın, d.anadolunun göbeğindeki kampa ne diyecek her fırsatta Türkiye'yi ortadoğunun göbeğine atmaya hazırlanan strateji uzmanları??? İşe başlamak için daha öncelikli yerler kendi anavatanımız, kendi insanımız değil mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2482 : 25 Eylül 2012, 20:15:57 »

Tunceli'de patlama: 7 şehit

Tunceli’de PKK’lılar, zırhlı bir aracın güvenliğini sağladığı askeri personel taşıyan sivil plakalı minibüsün geçişi sırasında, yola yerleştirdiği bombayı patlattı. Patlamada iki araç da alev alıp yanarken; 6 asker şehit oldu, yolda eşiyle yürüyüş yapan 1 kadın hayatını kaybetti. Patlamada ölen kadının eşi de ağır yaralandı.

Saldırı, Tunceli kent merkezine yaklaşık 3 kilometre mesafedeki Atatürk Mahallesi’nde bugün saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Zırhlı bir askeri aracın güvenliğini sağladığı askeri personel taşıyan sivil plakalı minibüsün geçişi sırasında, PKK’lılar karayoluna daha önceden yerleştirdiği tahrip gücü çok yüksek bombayı uzaktan kumanda ile patlattı. Patlamada servis minibüsü ile zırhlı araç alev alıp yanmaya başladı. Şiddetli patlama kent merkezinden de duyulurken, yükselen dumanlarda uzaklardan görüldü.

Patlamayla birlikte olay bölgesine çok sayıda ambulans ve güvenlik güçleri sevk edildi. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan da kalkan Kobra ve Sikorsky helikopterler olay bölgesi üzerinde uçuş yaptı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan araçları söndürmek için büyük caba harcadı.

PKK’lıların bombalı saldırısında ilk bilgilere göre 6 asker şehit oldu. Patlamada o sırada yolda eşiyle birlikte yürüyen bir kadın da hayatını kaybetti. Saldırıda kadının eşi de ağır yaralanırken, Tunceli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Saldırının ardından Tunceli-Elazığ karayolu trafiğe kapatıldı. Güvenlik güçlerinin bölgede başlattığı hava destekli operasyon sürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21553686.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #2483 : 25 Eylül 2012, 20:55:32 »
Olenlere Allahtan rahmet, yakinlarina buyuk sabir.

Su AKP acaba Uludere'de olen kacakci Kurtler kadar deger veriyor mu askerlerimize. Hergun katliam.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #2484 : 25 Eylül 2012, 23:57:49 »
ALLAH ailelerine ve bizlere sabır versinn yeter artık bu kadar yettiiii. haalaya buyuk baslarına dokunmuyorlar .....
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2485 : 26 Eylül 2012, 08:28:35 »
ÖCALAN DA SÜRECE KATILABİLİR

Sadullah Ergin: Öcalan ailesiyle görüşüyor
Sadullah Ergin, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
25.09.2012 - 14:14

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İmralı'da bulunan Abdullah Öcalan'ın ailesiyle görüştüğünü, ama avukatlarıyla görüşmediğini söyledi. Terör sorununun çözümü için Öcalan'ın da sürece dahil edilebileceğini ifade etti.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, NTV Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç'ın sorularını yanıtladı.

Sadullah Ergin'in konuşmasından satır başları şöyle;

"Balyoz davasında mahkeme, yargılamalara ilişkin kısa kararını verdi, henüz gerekçeli karar yok. Yargılama devam ediyor. Birer birer gerekçelerini yazıp, sanıklara bildirecek. Usul veya adli hata olduğunu düşünenler temyiz mahkemesine götürülebilecek. En nihayetinde kesin hüküm oluncaya kadar bir süreç var. Yolun henüz yarısı ya da üçte ikisi geçildi.

"İLK KEZ BÖYLE BİR YARGILAMA YAPILDI"

Mahkeme kararları eleştirilebilir, ama bunun eleştiri sınırları içinde yapılması gerekiyor. Türkiye'nin ilk kez yaptığı bir yargılamadır. Bir sivil mahkemede ilk kez darbe girişimi yargılandı. Karar aşamasına kadar çok üst perdeden tartışmalar yaşandı. Yargı süreci devam ederken değerlendirme yapamam.

Karar verildikten sonra artçıları oldu. Babalık ve eşlik haklarının sınırlanması konusu verilen kararın beraberinde getirdikleridir. Mahkeme, eski yasaya göre yargılama yapmıştır. Belki açık yazmayabilirdi, kimseyi rahatsız etmeyebilirdi.
"YORUMLAR HİSSİ"

Yapılan değerlendirmelerin yüzde 90'ı konuya vakıf olmayanların hissi olarak yaptığı değerlendirmelerdir. Gazetelerde, televizyonlarda magazin programları yapanlar, spor yazarlığı yapanlar bu yorumlara giriyorlar. Bu teknik bilgi isteyen bir alan.

Yargıtay, tutuklu sayısının fazla olduğu bir dosya olması açısından gereken hassasiyeti gösterecektir.

Darbeler, muhtıralara ve açıklanmasından imtina edilen baskıları alt alta koyduğumuzda bu tablo Türkiye'ye yakışmıyor. Bir değişim ve dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Demokrasinin kesintisiz devam etmesi yürüyüşü var. Bu kolay değildir.

Türkiye çok badireler atlatarak bugüne geldi. Demokrasiye doğru evrildiğimizi düşünüyorum. Darbe ve muhtıra süreci anonim olarak karşımıza çıkıyordu. Artık bu iklimden kurtarmalı, bir daha bu sarmala girmemeliyiz.
"YARGITAY SIRADA BEKLETMEYECEKTİR"

Yargıtay'da birden çok savcı görevlendirilecektir. Yargıtay 9. Ceza Dairesi, bu kadar sanığın olduğu bir davanın normal sırada beklemesine rıza göstermeyecektir diye düşünüyorum. 4-5 aydan önce olması kolay gözükmüyor. Yargıtay eğer kararı bozarsa dosya aynı mahkemeyi gidecektir.
"TSK AÇIKLAMASINDA PROBLEM YOK"

TSK, insani bir refleksle kendi mensuplarının üzüntülerini paylaşan bir açıklama yapmıştır. Bu normaldir. TSK'nın açıklamasında problem görmüyorum.

Anayasa Mahkemesi'ne kesinleşen davalara ilişkin dünden itibaren bireysel başvuru yapılabilecek.
"HAKİMLER SİYASETÇİ İLE POLEMİĞE GİRMEZ"

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu maalesef geçmişte de bazı şeyler yaptı. Yargı çalışanları kendi kararlarıyla konuşurlar, siyasetçilerle polemiğe girmezler. İftira, hakarete varan ölçüsüz ve mesnetsiz değerlendirmeler yapıyor. Keşke daha haklı tonlarda eleştiri yapsa.
"HAKİM VE SAVCILARA İNDİRİMLİ SİLAH"

Hakim-savcı lojmanlarının güvenliğinin tamamlanmasıyla ilgili çalışmalar saldırıdan önce başlamıştı. Savcıya hakime silah yok tartışması doğru değil. Hakim ve savcılara ruhsatlı silah bulundurma hakları mevcut. Maliyet nedeniyle bakanlık üzerinden edinme talepleri geliyor. Hakim ve savcılarımıza uygun fiyatla silah temin edilecek. Satış fiyatının üçte biri olacak.
"NEFRET SUÇU" DÜZENLEMESİ

Nefret suçlarıyla ilgili net bir düzenleme yok. Peygamberimize yönelik hakaret içeren filmin ardından inanç, cinsel tercih, felsefi kanaat ili ilgili önyargılara dayanan suçlar konusunda yeni bir düzenleme, nefret suçu düzenlemesi yapılması ihtiyacı oldu. Kısa süre içerisinde bunu parlamentoya sevk edeceğiz. Önyargıdan işlenen suçta ceza artırımı olacak.
"ÖCALAN AİLESİYLE GÖRÜŞÜYOR"

Abdullah Öcalan'ın görüşmeyi kendisinin istememesi de söz konusudur. Ailesiyle zaman zaman görüşüyor. Ancak avukatlarıyla görüşmüyor.
"OSLO TARTIŞMASI İÇİMİ KANATIYOR"

Oslo tartışmaları benim içimi kanatıyor. Çünkü terör sorunu yakıcı, yıkıcı ve tahripkar bir sorun. Bu sorunun tartışılmasında siyasetçilerin, medya mensuplarının, STK temsilcilerinin 'Benim düşüncem, sözüm var' diyen herkesin siyaset ve demagoji yapmadan, doğru zeminde konuşmamız gerekiyor. Sadece siyaset olsun diye yapılan bu eleştiriler maalesef bu problemin çözümüne katkı sunmuyor, farkında olmadan sadece kısır bir çekişmenin tarafı oluyoruz. Herkesi sağduyuyla hareket etmeye davet ediyorum. Bir devlet, karşı karşıya olduğu bir sorunu çözmek için elindeki enstrümanların hepsini kullanır. Güvenlik güçlerimiz, alanda vatandaşımızın can ve mal emniyetini sağlamak için ihtiyaç duyulan her türlü tedbiri alır, çalışma ve operasyon yaparlar. Diğer taraftan da sorunu kalıcı olarak çözmek için siyaset kurumu, devletin istihbarat birimleri de gerekli çalışmaları yapar. Bütün bunlar o milletin geleceği ve selameti için çalışmalardır. Bu çalışmaların bu tür polemiklere kurban edilmemesi gerektiğini söylüyorum.

"ÖCALAN DA SÜRECE KATILABİLİR"

Abdullah Öcalan'ın da bu sürece girmesi konusunda ayrım yapmıyorum. Bu sorunu çözecek tüm enstrümanlar vardır. Değişen şartlar ve ortama göre, istihbarat birimi, siyaset kurumu, güvenlik bürokrasimiz oturup karar verirler. Hangi enstrümanı kullanmayı kararlaştırırlarsa onu kullanırlar. Bunu yapmamaları bir eksikliktir. Bu milleti, bu devleti bu illetten kurtarmak için gerekli görülen adımları atmak bir görevdir."

http://www.ensonhaber.com/sadullah-ergin-ocalan-ailesiyle-gorusuyor-2012-09-25.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2486 : 26 Eylül 2012, 08:34:02 »
RE-ZA-LET...

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #2487 : 26 Eylül 2012, 09:16:36 »
ALLAH ailelerine ve bizlere sabır versinn yeter artık bu kadar yettiiii. haalaya buyuk baslarına dokunmuyorlar .....

Etma Nutuk..!!... ne etsin daha adamlar işte bıçak kemiğe dayanmış ya o kadar da kızdılar yaniiiii...7 Kişiye daha nasip olmuş şehitlik kolaymı...desem...siz onlu anlayın artık kendime söz verdim güya daha yazmayacam diye ama işte..Bekliyoz

Düştüğü yerde yanan ateşte kor olanlar Allah serin sabırlar ihsan etsin mekanları cennet olsun...

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #2488 : 26 Eylül 2012, 09:21:43 »
40 yıl paşalık yapan adam asker ( ki bir darbe girişimi en azından niyet olarak olduğuna inan ve cezalandırılması gereken biri olarak) il otuz küsürü bin insanımızın kanına giren bir şerefsiz

Allahım ya Türk ve Türklükten bahsetmenin neredeyse suç olacağı günleride gördük ya kaçakçıların mehmetlerden daha kıymetli oldukları günleri gördük ya terörist başının iyi kötü memlekete 30-40 yıl hizmet edenler ile aynı kefeye ve de aşağısına kondupunu görük ya...

İnsan karar veremiyor ağlasammı kızsammı yoksa ağız dolusu küfür mü etsem....sonra da gülüyor..

REZALET e de alıştırıldık ya ..

GÜLELİM AĞLANACAK HALİMZE DOSTLAR ..:D:D:D:D

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2489 : 26 Eylül 2012, 20:21:39 »
evet tam bir rezalet bu bir vatana ihanet bu şerefsizi şimdiye kadar asmalıydık.(apoyu)