ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER > Yabancı Roket, Füze, Mühimmat Sistemleri ile İlgili Haberler

HARPOON

<< < (2/3) > >>

Commander:
Bir şunun atmaca versiyonunu yapamadık ya. Yapacaksın tabi ki Atmacayı geliştirip mümkünse 250+km koy Akdeniz'e ve Karadeniz'e arkana yaslan.

Alpars:
Commander hocam, maalesef, doğu blokunda ki sesten hızlı ve daha uzun menzilli füzeler bu keyfe erdirmiyor. Daha yol almamız gerek, kafamız rahat olsun dersek.

Commander:
Doğru söylüyorsunuz hocam da en azından kafamız rahatlar Atmacayı geliştirirken. Çünkü Rusların Karadeniz filosu cidden kötü bir hal almaya başladı. Birde Akdeniz krizi var bir yandan da Ege bölgesi. Ne olacağı belli olmaz burası orta doğu.

Yasar:
Hipersonik , 500+km menzilli , hareketli hedefleri vuran Bora2 bir ölçüde bizi rahatlatır. Hedefine 5-6 mach hızla vuran Bora , tüm Karadenizi kontrol altında tutar.
Ancak hipersonik te olsa , Bora gibi Quasi balistik (yarı balistik - balistik gibi hareket eden) de olsa bu tip füzeler, hedefine,  ben geliyorum diyor. Atmaca füzesi denizi yalayarak uçtuğundan hedefe 25-30 km kalıncaya kadar kendisini belli etmiyor. Son yaklaşma anında da zig zag lar çiziyor. Aynı hedefe çoklu atımda geminin kaçması neredeyse imkansız. Bu füzeyi terminal safhada 2-3 mach hıza çıkarabilsek korkunç bir şey olur. Gemiye 100saniye yerine 30 saniye reaksiyon zamanı tanıyorsunuz demektir.

fırtına06:
ABD Dışişleri Bakanlığı, Tayvan’a yönelik RGM-84L-4 Harpoon Satıhtan Atılan Füze Sistemi satışını kapsayan olası bir yabancı askeri satış kararını onayladı.

Edinilen bilgiye göre söz konusu satış; 400 adede kadar RGM-84L-4 Harpoon Blok II Satıhtan Atılan Füze Sistemi, 4 adet RTM-84L-4 Harpoon Blok II Eğitim Füzesi, 411 adet Konteynır, 100 adet Harpoon Kıyı Savunma Sistemi Taşıyıcı ve Fırlatma (TEL) Aracı, 25 adet Radar Kamyonu ve ilgili lojistik unsurlardan oluşan 100 adet Harpoon Kıyı Savunma Sistemi (HCDS)’ni içeriyor.

Toplam tahmini değeri 2.37 milyar ABD Doları olan satış kapsamında ana yüklenici, ABD merkezli Boeing şirketi olacak.

https://www.savunmasanayist.com/tayvana-2-37-milyar-dolarlik-rgm-84l-4-harpoon-satisina-onay/

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git