Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 151274 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #910 : 11 Şubat 2024, 22:00:54 »
Bira olmaz..  ayran olabilir ;)

Aman ayranımız dökülmesin şeklinde ilerleriz.

Oda olur bizimkisi Almanlara öyle taşınmaz böyle taşınılır şeklinde göstermek amaçlı 😁

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #911 : 11 Şubat 2024, 22:16:51 »
Birde modernize edilmesi gereken

MKE Tank mühimmatı ailesi var

Daha iyi sabotlar

Galiba 105 he üretebiliyoken 120 he mühimmatı üretemiyoruz

105-120 heat vesaire yatırım yapılması lazım ...bu arada heat üretimi var galiba

Aynı şekil g.Kore den 120 mm K279 sabot mühimmatı konusunda lisans almalıyız deliş kapasitesi 800-900 mm arasında

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #912 : 11 Şubat 2024, 23:00:38 »
Bir Ülkenin elinde

FNSS
Otokar
BMC
Sakarya Arifiye
ASELSAN
Roketsan zırh bölümü
MKE

Gibi kurumlar olup

İmkan ve kabiliyet olarak

Palet
Zırh
Atış kontrol sistemi
Aktif koruma sistemi( pulat aklar ve akkor lite)
Tank namlusu
Tank gövdesi
Tank kulesi
Otomatik yükleme
Mühimmat rafı
Lazer uyarı sistemi
360°durumsal farkındalık elemanları

Gibi kısımları üretip,tasarlama kabiliyetin var.

Tek eksiğin 1500 bg motor

Şimdi durum bu iken nasıl olurdu "Altay" harici bir tankı tasarlamayı düşünüp üretmezsiniz çünkü elinizde 1300 bg hybrid motor prototipi var ayrıca 1000-1200 bg motor bulmak imkansız değil istersen lisansaltı bile ürettirirler.

Aklım ermiyor
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2024, 00:14:01 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #913 : 11 Şubat 2024, 23:12:46 »
Buyurunuz, hedefi vuruş detayları.

https://www.youtube.com/watch?v=cM9jaQ-KDAY

Delik gözüküyor da bana kızmayın ama beklentim
O dört renkin olduğu damalı kısım yani iki siyah iki beyaz olan yerin tam ortasından vurmalıydı yani artıkıl varsayalım artının ortasının hemen sol üst yanından vurmuş biraz daha sağa biraz aşağıya vursaymış tam ortadan vurmuş olacakmış.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #914 : 12 Şubat 2024, 10:53:51 »
Buyurunuz, hedefi vuruş detayları.

https://www.youtube.com/watch?v=cM9jaQ-KDAY

Delik gözüküyor da bana kızmayın ama beklentim
O dört renkin olduğu damalı kısım yani iki siyah iki beyaz olan yerin tam ortasından vurmalıydı yani artıkıl varsayalım artının ortasının hemen sol üst yanından vurmuş biraz daha sağa biraz aşağıya vursaymış tam ortadan vurmuş olacakmış.

Sniper mı üstadım  ;D

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #915 : 12 Şubat 2024, 13:39:45 »
Atış yapılan hedef zaten sıfırlama hedefi gibi duruyor. Reklam için atış biraz patlayıcı, parlayıcı madde dolu hedeflere yapılmalı.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #916 : 07 Mart 2024, 21:08:13 »
Evet mzkt kulesi test atışı yapmış kaynak defenceturk tweet olarak

Gene hedefin tam ortası olan x in iki çapraz çizginin birleştiği merkez orta noktayı vuramamış,olsun bidaki sefere

Galiba video da izlediğim bilgiye göre mzkt kulesi apfsds mühimmatlarına karşı koruması stanag 6 buda 30x165 ap ve 30x173 apfsds mühimmatlarına karşı koruma seviyesine sahip olduğu anlamına gelir
« Son Düzenleme: 07 Mart 2024, 21:19:18 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #917 : 07 Mart 2024, 22:11:00 »

Gene hedefin tam ortası olan x in iki çapraz çizginin birleştiği merkez orta noktayı vuramamış,olsun bidaki sefere

Galiba video da izlediğim bilgiye göre mzkt kulesi apfsds mühimmatlarına karşı koruması stanag 6 buda 30x165 ap ve 30x173 apfsds mühimmatlarına karşı koruma seviyesine sahip olduğu anlamına gelir

<a href="http://youtu.be/UsHYfTKVzXI?si=nilePfq4mbhenETD" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/UsHYfTKVzXI?si=nilePfq4mbhenETD</a>

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #918 : 07 Mart 2024, 22:27:13 »

Çok takmayın, muhtemelen eğitim mihimmatı kullanmışlardır. Özellikle ilk atıştaki namlu uğultusuna bakıldığında öyle, 105 mm eğitim mühimmatında klavuz tırnağı yoktur. Yine mühimmatın içi kireç ile doldurulmuş olup, bu kireç mermi yolu boyunca mermiden parça parça dökülebilir. O sebeple eğitim mühimmatı ile hedefi noktasından vurmak ve sıfırlama yapmak imkansız iken herhalde personelin morali bozmak için böyle bir mermi dizayn edilmiştir. Belirttiğim gibi klavuz tırnağı olmayan mermi namlu içinde de istikrarını kazanamamış olmalı ki namluda garip bir uğuldama, çınlama var.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #919 : 07 Mart 2024, 22:39:27 »
Paylasilan son Tank kulesi dahil oncelik on ve yan cephe zirh korumasinin iyllestirilmesi one cikarilmakta tabii bunun icin kizil otesi sensorler vs de dahil edilmis. Merak ettigim kulenin Tepsine yapilacak saldiriya karsi ne onlemimiz var ? Ben Mevcut tanklarimizin hic birinde Gaza veya ukraynadaki tanklar da oldugu gibi taret uzerinde semsiye gibi duran koruma benzeri birsey goremiyorum?