Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 256614 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1770 : 28 Ocak 2023, 22:46:45 »
Ha vallahi ha billahi inandığımı yazıyorum bunu genel kanının karşısında arızalık olsun diye yazmıyorum yeminle.
5 tane bu günkü Ukrayna'yı üst üste koyun bu günkü Rusya o Ukrayna'yı bir haftada tamamen işgal eder. İster F16 verilsin ister Leo2 fark etmez dümdüz eder işgal eder.

Amarika da Rusya da bunun zeminini hazırlıyor. Rusya çaresiz kalarak kendisine topyekûn saldırıya geçilerek mecbur kalıp bunu yapmış olmanın sabrını gösteriyor bunu siz istediniz diyeceği şartları oluşturuyor dişini sıkarak ama Amarika da Rusya nın Ukrayna yı işgal etmesi için askeri desteğini yoğunlaştırıyor. Amarika nın derdi Ukrayna'nın galip gelmesi değil bunun imkansız olduğunu biliyor tek amacı Rusya'nın Ukrayna'yı tamamen işgal ederek hiç bitmeyen bir Rusya tecridini garantiye almak. Ukrayna'nın yendiğini sanıyorsunuz şaşıyorum gerçekten çok masumsunuz

Vay be! Bak sen Amarika'ya.  :D :D
Ama batının desteği olmasaydı zaten Rusya Ukrayna'yı işgal etmek üzereydi! Oldukça büyük alanı işgal etmişlerdi. Batı bir yığın silah gönderince Rusya ağır kayıplar verdi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1771 : 28 Ocak 2023, 23:06:56 »
Ha vallahi ha billahi inandığımı yazıyorum bunu genel kanının karşısında arızalık olsun diye yazmıyorum yeminle.
5 tane bu günkü Ukrayna'yı üst üste koyun bu günkü Rusya o Ukrayna'yı bir haftada tamamen işgal eder. İster F16 verilsin ister Leo2 fark etmez dümdüz eder işgal eder.

Amarika da Rusya da bunun zeminini hazırlıyor. Rusya çaresiz kalarak kendisine topyekûn saldırıya geçilerek mecbur kalıp bunu yapmış olmanın sabrını gösteriyor bunu siz istediniz diyeceği şartları oluşturuyor dişini sıkarak ama Amarika da Rusya nın Ukrayna yı işgal etmesi için askeri desteğini yoğunlaştırıyor. Amarika nın derdi Ukrayna'nın galip gelmesi değil bunun imkansız olduğunu biliyor tek amacı Rusya'nın Ukrayna'yı tamamen işgal ederek hiç bitmeyen bir Rusya tecridini garantiye almak. Ukrayna'nın yendiğini sanıyorsunuz şaşıyorum gerçekten çok masumsunuz

Rusya ; Kırım , Donetsk ve Luhansk'ı ilhak etti ... Ama burada duracak mı ? Asla...
Neden  , Çünkü Putin'in zihinsel arka planında başka travmalar var...

Rusya Devlet Başkanı Putin: Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından taksicilik yaptım...
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaklaşık 30 yıl önce Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından birliğe üye olan ülkelerde yaşanan toplumsal ve ekonomik buhrana ilişkin açıklamalarda bulundu. Sovyetler Birliği'nin çöküşünün "tarihi Rusya"nın sonunu getirdiğini söyleyen Putin, bu dönemde ek gelir için kendi aracılıyla özel şoförlük yaptığını açıkladı. (Putin'in kafasında travma oluşmuş)

Bu açıklamalar size tanıdık geldi mi? Alman Faşist Lider Hitler'in :Lebensraum (Almanca anlamı: Yaşam alanı), Doğu Avrupa'da Almanya sınırları dışında yaşayan Alman azınlıkların Almanya'nın hakimiyetinde birleştirilmesi ve yeni toprakların kolonizasyonu ile beraber Alman popülasyonunun bu topraklara yerleştirilmesi politikasıdır.
Tıpkı Almanya topraklarına tek kurşun isabet etmeden 1.Dünya savaşını kaybettiği anlaşmayı imzalayıp , aşağılanma derecesindeki ağır Versay Barış Anlaşmasını imzalamasının toplumda-Hitler'de yarattığı travma gibi...

https://encyclopedia.ushmm.org/content/tr/article/lebensraum

Yani Putin , Hitler gibi Sovyetler birliği topraklarını (Lebensraum-kendi yaşam alanı gördüğü bölgeleri)  ele geçirmek istiyor...Gürcistan'da , Ermenistan'da ,Kazakistan'da bunu kısmen güç kullanarak kısmen de baskı politikasıyla yaptı... 1939'da Almanya'nın Südet bölgesi işgalinde ses çıkarmayarak büyük hata yapan müttefikler aynı şekilde bugün de Putin'in eski Sovyet ülkelerine yaptığı işgallere ses çıkarmadı...Ta ki 2.Dünya savaşındaki gibi Polonya işgali Batı'yı nasıl kendisine getirdiyse Ukrayna gibi dev bir ülkeyi işgal etmesi bardağı taşırdı...Tüm Eski Sovyet ülkeleri , Almanya bile büyük bir korkuya kapıldı...
Çünkü Putin çağımızın Hitler'idir ve durdurulmalıdır...Hiçbir ulus başka bir ulusu işgal edemez  ; ilhak hiç edemez...

Sayın re sizin hatanızda bu çok basit ilkeyi anlamamakta ısrar etmeniz...Putin de işgal edemez , ABD de işgal edemez , Türkiye'de işgal edemez...

Yine aynı şeyi yazayım ; ABD, Rusya'yı zayıf düşürmek için Ukrayna'yı tam yenmeyecek kadar destekleyecekmiş vs teoriler bana katılırsınız katılmazsınız bana komplo teorisi gibi geliyor...
Ockham'ın usturası: Daha basit açıklamaların doğru olma olasılığı daha yüksektir. Gereksiz veya olanaksız varsayımlardan kaçının.

Putin bir faşist ve Eski Sovyetleri yeniden kurmak istiyor...

« Son Düzenleme: 28 Ocak 2023, 23:11:21 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1772 : 29 Ocak 2023, 01:05:23 »
Sevgili Serkan Üstad'a geçen gün cevap vermiştim. Bu danışıklı dövüş diye. Amerika ve Rusya danışıklı bir dövüş oynuyorlar. İşin Rusya açısından çıkarını şu anda bilemiyoruz demiştim fakat çok komplo teorileri ile doldurmak da istemiyordum konuyu.

Şu anda net bir gerçek var ki ABD savaşın asıl kazananı oldu bile. İran tehditi ile tüm Arapları; Rus tehditi ile Avrupa'yı soyuyor.

- Bütün Avrupa halkına unuttukları savaşı hatırlattı.
- Geçen senenin üstüne %200 büyüyen bir silah endüstrisi var. Bu birkaç sene daha böyle gidecek muhtemelen.
- Tüm enerji koridorlarını kontrolü altına aldı.

Bunun aynısını Çin üstünden de yapacaklar.

Avrupa ve Amerika madem bu silahları verebiliyordu neden bölüm bölüm veriyor bunları? Hatırlayın neler verdiler. Mühimmat, roket atar, hava savunma sistemleri şimdi tank. Sonra da uçaklar gelecek. Avrupa'nın bütün silahlarını bitirmeden rahat etmeyecekler. O noktada da muhtemelen savaş bir şekilde bitecek. Zaten savaş Trump'ın seçilmesi ile tekrar bitmesi neredeyse garanti gibi bir şey. Seneye seçim olacağını düşünürsek kuvvetli bir testten geçecek bu savaş.

O gün de Serkan Üstadım sormuştu madem danışıklı dövüş var kazancı ne olacak Rusya'nın diye. Onu şu anda ben de bilemiyorum ama günün sonunda Ukrayna'da istediği toprakları alırsa amacına ulaşmış olacak. Peki alamaz ise ne olacak? Onu da o zaman yorumlayalım ama Putin'in daha önce Trump ile ilişkileri ortaya çıkmıştı bildiğiniz gibi. Bu kirli dünyada kimin nasıl menfaatlar peşinde koştuğunu bilemiyoruz.

O bakımdan ben de Sayın Re'ye katılıyorum. Bu işin gelişimi ve ilerlemesi sebebiyle Rusya'nın sonunda istediklerini alacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1773 : 29 Ocak 2023, 10:56:09 »
Ben Rusya ne peşinde , ABD ne peşinde,bu bir oyun mu? gibi şeylerin peşinde değilim...

Ben bu olayların arkasında Putin'i ve Putin'in ihtiraslarını görüyorum.

ABD bunu görmedi mi muhtemelen gördü ve sizin de dediğiniz gibi
" Avrupa'yı yeniden kendine bağlamak , Almanya-Fransa'nın enerji koridoru kaynaklı Rusya ile yakınlaşmasini engellemek,Eski sovyet cumhuriyetlerindeki kontrolünü artırmak"  için Ukrayna olayını kaşıması-kullanması kesin bilgi.

Ama tüm bunlara Putin'in ihtirasları neden oldu..
Futbol tabiriyle Putin , ABD'ye güzel bir orta kesti ABD de voleyi çakıyor Rusya kalesine...

Artık ABD'nin bu işi uzatmasına da gerek yok Putin olduğu sürece yaptırımlar kalkmaz. Avrupa'daki hatta Asya'daki hiçbir devlet Putin'e asla güvenmez...Güveniyor gibi gözükse bile güvenmez...

Geri zekalı hala Sovyetler Birliği bayrağı kullanıyor Rusya-Ukrayna savaşında...

Avrupa için ha gamalı haç ha Sovyetler Birliği bayrağı kullanmışsın aynı şey...
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2023, 11:00:37 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1774 : 31 Ocak 2023, 09:36:22 »
Yunanistan, Ukrayna’ya Leopard 2 tankları gönderecek.

Ukrayna basını, Miçotakis hükümetinin Ukrayna’ya Leopard 2 tankları göndereceğini iddia etti. Bu kapsamda gönderilecek tankların varyantı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Yunan Greek City Times’ın haberine göre Ukrayna’ya yaklaşık 14 adet tank gönderilecek. Tanklar Evros’tan ayrılacak ve Ruslarla savaşmak için Ukrayna’ya gönderilecek.

https://www.defenceturk.net/yunan-tanklari-ukrayna-yolcusu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #1775 : 31 Ocak 2023, 09:51:50 »
-14  ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1776 : 31 Ocak 2023, 12:41:21 »
Ellerinde doğru düzgün leo leodan başka da tank yok bizim helenlerin m48leri bile gonderemezler.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ukrayna’nın Leopard tanklarını alacağı tarih netleşti
« Yanıtla #1777 : 14 Şubat 2023, 22:42:30 »
Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, Almanya yapımı Leopard tanklarının Ukrayna’ya verilmesi konusunda yeni ülkelerin koalisyona katılacağını belirterek, “İlk Leopard tankları martta Ukrayna’ya gidecek.” dedi.

Brüksel’deki NATO karargahında toplanan NATO savunma bakanlarından Blaszczak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ukraynalı askerlerin Leopard tankları için eğitiminin Polonya’da sürdüğünü söyledi.

Blaszczak, Polonya olarak Ukrayna’ya askeri ve insani yardım konusunda adımlar attıklarının altını çizerek, “Aynı zamanda Polonya ordusunu da güçlendiriyor ve modern ekipmanlarla donatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Polonya’nın Ukrayna’yı desteklemeyi sürdüreceğini vurgulayan Blaszczak, “Leopard tanklarının Ukrayna’ya verilmesi konusunda yeni ülkeler koalisyona katılacak. İlk Leopard tankları martta Ukrayna’ya gidecek.” diye konuştu.

Kısa süre önce Güney Kore ile 1000 adet K2 Black Panther Ana Muharebe Tankı tedarikine yönelik sözleşme imzalayan Polonya, 10 adetlik ilk parti K2 Tankını Aralık 2022’de teslim almıştı.

K2 Ana Muharebe Tankı

Güney Kore, K2 tanklarını Polonya’ya iki aşamada teslim edecek. İlk aşamada 180 tankın teslimatlarına bu yıl başlanılacak ve ikinci aşamada ise K2PL standardında 800’den fazla tankın üretimi, 2026 yılından itibaren Polonya’da başlayacak.

https://www.savunmasanayist.com/ukraynanin-leopard-tanklarini-alacagi-tarih-netlesti/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Karadeniz’de serbest kalan mayın İstanbul’da patladı
« Yanıtla #1778 : 14 Şubat 2023, 22:46:53 »
Karadeniz’de serbest kalan deniz mayınlarından birisi, sürüklenerek İstanbul’un Şile ilçesinde yer alan Ağva’da kayalıklar çarparak infilak etti.

Şubat 2022’de başlayan Rusya-Ukrayna Savaşı esnasında Karadeniz’e döşenen deniz mayınlardan bir kısmı serbest kalmış ve sürüklenerek çevre ülkelere ulaşmıştı.

Zaman zaman Türkiye’ye de ulaşan mayınlardan biri, geçtiğimiz İstanbul’un Şile ilçesinde karaya vurdu. Şile ilçesinde bulunan Ağva’da kayalıklara çarpan deniz mayını, büyük bir gürültüyle infilak etti. Mevsim ve saat sebebiyle sahilin boş olmasından ötürü herhangi bir can kaybı meydana gelmezken, bir restaurantta maddi hasar oluştu.

Bu olay, açık kaynak bilgilerine göre söz konusu mayınların infilak ettiği Türkiye’deki ilk olay olarak kayıtlara geçti.

Daha önce Türk karasuları içerisine giren mayınlar, infilak etmeden Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli tarafından imha edilmiştiler.

Karadeniz’de serbest kalan mayınların, her iki ülke de aynı tip deniz mayınlarını kullandığı için Rusya’ya mı yoksa Ukrayna’ya mı ait olduğu bilinmiyor.

https://www.savunmasanayist.com/karadenizde-serbest-kalan-mayin-istanbulda-patladi/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Danimarka tüm CAESAR obüslerini hibe etti
« Yanıtla #1779 : 14 Şubat 2023, 22:49:14 »
Ukrayna Savunma Bakanlığı, Danimarka’nın tüm “CAESAR” obüslerini kendilerine verdiğini duyurdu. Danimarka Ordusu, daha önce 19 adet CAESAR Obüsü sevk edileceğini açıklamıştı.

Bakanlığın, Twitter hesabından yapılan açıklamada, ülkeye sağlanan askeri desteğe ilişkin bilgi verildi. Açıklamada, “Danimarka, tüm CAESAR obüslerini Ukrayna’ya teslim etti. Mücadelemizin Avrupa mücadelesi olduğunu bilen gerçek dost Danimarka.” ifadesi kullanıldı.

Ukrayna’ya verilen obüslerin sayısına ilişkin bilgi verilmedi.

Danimarka Savunma Bakanı Jakob Ellemann-Jensen, ocak ayında Ukrayna’ya Fransa menşeli 19 “CAESAR” obüsü vereceklerini açıklamıştı.

İsmi Türkçede ‘Sezar’ anlamına gelen CAESAR, Fransa tarafından geliştirilen 155mm çapındaki bir mobil obüs silah sistemidir. CAESAR sisteminin menzili 40 kilometreye kadar çıkıyor. Sistem, dakikada 6-8 mühimmat ateşleyebiliyor.

6×6 veya 8×8 Kamyona Monteli 155mm Obüs sistemi olan CAESAR, 2009 yılından bu yana Fransız Ordusu ve diğer dünya orduları tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor.

https://www.savunmasanayist.com/danimarka-tum-caesar-obuslerini-hibe-etti/