Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 143002 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #280 : 04 Şubat 2018, 12:08:16 »
SKYWOLF hocam dün karakolumuzu vuran tanksavar füzesinin menşei hakkında bilginiz varmı acaba?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #281 : 04 Şubat 2018, 12:28:12 »
SKYWOLF hocam dün karakolumuzu vuran tanksavar füzesinin menşei hakkında bilginiz varmı acaba?

Bu şerefsizler dün bir video daha yayınladılar. Görüntüler net değil. Hatta belki eski görüntüler. Video iki farklı saldırıyı gösteriyor. Birinde bir mevzideki tanka atış yapılıyor. Net görünmüyor, sanki bir M60T. Tank vuruluyor ama parçalanmıyor. Mevzinin altında keçiler var, patlama sesinden kaçışıyorlar. İkinci saldırı çok daha uzak mesafeden bir telsiz anteni de bulunan bir bina grubuna yapılıyor. Bu dünkü karakol saldırısı olabilir. O görüntü de net değil. Ancak sanıyorum bütün bu saldırılarda kullanılan füze tipi aynı!

Dediğim gibi görüntüler net değil ve başka yerlerden alınmış eski tarihli  de olabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #282 : 04 Şubat 2018, 13:25:27 »
Herkes bunu merak ediyor ne önemi varki avrupa abd bunlara herturlu silahı verdi veriyor.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2018, 13:26:08 Gönderen: Canik »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #283 : 04 Şubat 2018, 13:52:05 »
İsrail Gazze etrafında tank gezdirirken o tankın etrafını saldırılara karşı hayvan gibi örüyolar. Bizim tanklarda bırakın o koruma kalıplarını (adı her neyse) kafes sistemi bile yok. Ben anlamıyorum. Çok mu zor birşey. Ben yemin ediyorum bir günde 10 tankın etrafını sararım. Altı üstü demir çubuk be. Neden yapılamıyor. Yahu utanmasam tankın vurulması işlerine geliyor dicem.Ben anlamıyorum. Çok saçma şeyler dönüyor. Sivillerin olmadıgı ama teröristin oldugunu bildiğimiz dağlar hala obüslerle bombalanıyor yahu at kafasına en etkili bombanı o dağı yerinden kaldır işte. 100 tane obüs atmaktansa , o dağın anasını ağlatacak 1-2 bomba yeter. Amerikanın bombaların anası dediği türden bir bomba şart bize. Sakız gibi ağza yapışmış sivillerde siviller. sivillerde siviller. Benim anam ağlamış hergün şehitim geliyor benim sivilimi düşünen yok. Ne hümanist milletmişiz be. Hayatımda bu kadar sivil lafı duymamıştım. Bak rusyaya bir uçağını düşürdüler anında 30-40 leşle klarşılık verdi. Adam diyorki bunu bir daha yaparsan kökünü kazırım.Şimdi çıkar bir kekomançi biz Rus değiliz der , biz TÜRKÜZ o yüzden yapmalıyız. Kıytırık pkknın tek bir taraflarının kalktıgı ordu TSK be. Adamlar ırak ordusuna karşı barzaniyi bile koruyamadılar. Biz ne kadar sivllerden bahsedersek bu operasyon o kadar zorlaşacak.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2018, 14:01:13 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #284 : 04 Şubat 2018, 14:32:38 »
Ben inanmıyorum..Bizim yerimizde İsrail'de kayıp verirdi hatta bizden daha fazla kayıp verirdi.Tank'ın zırhı filan tabiki önemli ama onunda İHA,piyade,istihbarat...v.b. yoluyla bir şekilde korunması gerekiyor.Şuan gayet iyi gidiyoruz hemen sinirlenmeye,sızlanmaya gerek yok.

Bu operasyonda hükümete kızacağım tek nokta bütçe..Şuan KKK'nın zırhlı araçları ve tankları çok eski teçhizatlar çok eski bunların hepsi şimdiye kadar yenilenmesi gerekirken hep ertelendi..Bunun en önemli sebebi bütçenin çok düşük olması.. bu hükümet geldiğinden beri savunma bütçesini düşürmekle övündü sanki hiç ihtiyacı olmayacakmış gibi....ama görüldüki şimdi ihtiyacımız var.

2018 yılında artırıldığı söylenen Savunma bütçesi 11 milyar dolar...Örneğin Güney Kore'nin 40 milyar dolar.Ekonomileri yada toplam bütçeleri bizden 4 kat büyük değil sadece %50 büyük.İsrail'in bütçesi 18 milyar dolardan fazla birde buna amerikan yardımı eklenecek.İsrail ekonomisi bizim 3'te 1'imiz..

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #285 : 04 Şubat 2018, 14:51:05 »
Ben kendimizi israil ile kıyaslamıyorum. Allahtan kıytırık bir topragı 8-9 milyon nüfusu var yoksa şöyle bizim kadar birşey olsa kuş uçurtmaz buralarda yeminle. İnsanları dinlerine göre asla yargılamam ama birilerine göre kötü olan yahudiler "akıllı" baba.Tank vurulması anormal bir durum değildir , şehit verilmeside anormal değil. Kimse istemez umarımda artık olmaz ama herkes Afrinde şehit yada şehitler vereceğimizi içten içe biliyordu.Sorun aynı hatalarla şehitler verilmesi. Mevcut hükümetin para yok deme gibi bir lüksü yok benim gözümde.. Hele hele askerin ihtiyaçlarına para bulamaması gibi bir lükse hiç sahip değil. Ağzını gerip 3.5 milyon suriyeliye 25 milyar dolar harcadık diyorsan benim askerimi KORUYACAKSIN. Ağzını gerip bangledeşe hastane yapıyoruz , dünyada amerikadan sonra en çok yardım yapan ülkesiyiz diyorsan benim ASKERİMİ KORUYACAKSIN. Ben bunlar yapılmasın demiyorum ama öncelik benim askerimde. 3 milyon araptan önde gelir 1 TÜRK ASKERİ.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2018, 14:52:07 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Afrin'de sıcak gelişme... Terör örgütünden bir bir alınıyor
« Yanıtla #286 : 04 Şubat 2018, 15:35:58 »
Afrin'de sıcak gelişme... Terör örgütünden bir bir alınıyor

AA
04.02.2018 - 10:04 | Son Güncelleme: 04.02.2018 - 14:25
Afrin'de terör hedeflerine yönelik operasyon sürüyor. Türk tankının saldırıya uğramasının ardından, söz konusu bölgedeki teröristler yoğun ateş altına alındı. AA bugün Huruz Dağı'nın teröristlerden alındığını duyurdu. TSK ve ÖSO, Afrin'in batısındaki Şeyh Hadid beldesine bağlı Hac Bilal köyünü de PYD/PKK'dan temizledi.

İŞTE AFRİN'DE YAŞANANLAR

13:55 Türk Silahları Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in batısındaki Şeyh Hadid beldesine bağlı Hac Bilal köyünü, PYD/PKK'lı teröristlerden kurtardı. Köyün ele geçirilmesinin ardından ilk görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Hac Bilal, Şeyh Hadid belde merkezine açılan otoyollara hakim bir yükseklikte bulunuyor.

11:34 HURUZ DAĞI TERÖRİSTLERDEN ALINDI

TSK ve ÖSO güçleri, Afrin'in kuzey kesimlerindeki Bülbül beldesindeki stratejik Huruz Dağı'na gece saatlerinde başlattıkları operasyonu başarıyla tamamladı. Huruz Dağı'nın alınması ile Bülbül belde merkezi güvence altına alınmış oldu. Dağın yakınlarındaki terör hedeflerine yönelik operasyonlar sürüyor.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in beş beldesinde 1'i belde merkezi, 20'si köy, biri köy altı yerleşim ve 9'u stratejik dağ veya tepe olmak üzere 31 nokta örgütten kurtarmış oldu. Terör örgütlerinden temizlenen bu yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:  "Bülbül beldesi merkezinin yanı sıra Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı ile Kürdo köy altı yerleşimini, Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği ve Alkana köyleri, 915. Tepe ile 740 Tepe, Şeyh Hadid beldesinde Şeyh Hadid Tepesi ve Kara Mitlak köyü, Cinderes beldesinde Hammam köyü ile Mersides Tepesi, Şeran beldesinde Burseya Dağı ve Kastel Cündo köyü"

TANKIN SALDIRIYA UĞRADIĞI YERDEKİ TERÖRİSTLER VURULDU

10:30 Teröristlerden temizlenen Bülbül beldesine giren Türk askerinin, terör örgütü PKK/YPG’nin karargah olarak kullandığı binalardaki tuzaklar ve mayın gibi patlayıcılara karşı arama ve temizleme çalışmaları sürüyor. Afrin’in kuzey doğusundaki Şeyh Horoz mevkisinde Türk tankının saldırıya uğramasının ardından, söz konusu bölge yoğun ateş altına alındı. Afrin kırsalındaki Darmık Dağı’nın çevresinde insansız hava araçları tarafından belirlenen terörist mevzileri ve karargah olarak kullandıkları binalar da, savaş uçakları, sınır hattında konuşlu birliklerce çok namlulu roketatar ve fırtına obüsleriyle vuruluyor.

10:13 TSK'dan yapılan açıklamaya göre Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 5 hedef imha edildi. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine döndü. Yapılan açıklamada “Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 35 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 932 olmuştur" denildi.

Sokak savaşıSokak savaşı

10:01 Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CNNTürk ekranında yaptığı açıklamada Zeytin Dalı Harekatı'nda şimdiye kadar 932 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. 

TERÖR HEDEFLERİ VURULUYOR

09:56 Sınırda konuşlu Fırtına obüsleri, Kilis-Hatay hudut hattındaki Darmık Dağı bölgesinde tespit edilen terör örgütü PYD/PKK'ya ait hedefleri, Fırtına obüsleriyle yoğun olarak ateş altına aldı. Bombalanan alanlardaki terör hedefleri tam isabetle vuruldu. Geceden bu yana bölgeden aralıklarla çatışma seslerinin de duyulduğu bölgeden yükselen dumanlar, Kilis'in sınır köylerinden de izlenebiliyor. Bu arada bölge, askeri araç gereç ve personelle takviye ediliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-teror-hedefleri-bombardimana-tutuluyor-40730790
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #287 : 04 Şubat 2018, 16:15:31 »
Yabgu bugün sağlam argümanlarla geliyorsun ...diyecek söz yok

Chngr arkadaş , bütçe yetersizliği noktasında çok haklısın ama bütçenin düşürüldügünü söylemekte doğru değil , bende kızıyorum hükümete artı Genelkurmaya , istediği yada eksik hissettiğini medya aracılığıyla duyursa bence millet nezdinde tepkiye yol açar hükümeti zorlarız , emekliliği yaklaşan biri çıksa dese bile yeter g.k.Başkanı olması şart değil
Çok değil bir kaç ay önce Fransa'da savunma bütçesini düşürmek isteyen hükümete genelkurmay başkanı istafa cevabı verdi , Cumhurbaşkanları her ne kadar çıkıp "ordunun başı benim" deyip istifasını kabul ettiysede sonuç olarak bütçeyi artırmak zorunda kaldılar.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #288 : 04 Şubat 2018, 16:43:18 »
Yabgu bugün sağlam argümanlarla geliyorsun ...diyecek söz yok

Chngr arkadaş , bütçe yetersizliği noktasında çok haklısın ama bütçenin düşürüldügünü söylemekte doğru değil , bende kızıyorum hükümete artı Genelkurmaya , istediği yada eksik hissettiğini medya aracılığıyla duyursa bence millet nezdinde tepkiye yol açar hükümeti zorlarız , emekliliği yaklaşan biri çıksa dese bile yeter g.k.Başkanı olması şart değil
Çok değil bir kaç ay önce Fransa'da savunma bütçesini düşürmek isteyen hükümete genelkurmay başkanı istafa cevabı verdi , Cumhurbaşkanları her ne kadar çıkıp "ordunun başı benim" deyip istifasını kabul ettiysede sonuç olarak bütçeyi artırmak zorunda kaldılar.
Hukumetin hicbir suçu yok diyebilirim harabe karakollarla çalışıp bütçe fazlasını iade eden askeri yetkililerdir Kalekollarda artık en son hukumetin  harekete geçmesiyle yapıldı sınırdaki duvarda aynı şekilde gereksiz diye yapılmamıştı enson Kalekollarda olduğu gibi Cumhurbaşkanınin talebiyle yapıldı ama hepinizin atladığı bir husus var bugüne kadar ki askeri karar alıcıların tamamına yakını fetö üyesiydi...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #289 : 04 Şubat 2018, 17:48:17 »
Sosyal medyadaki bir habere göre İdlip'den Afrin'e silah taşıyan bir konvoy yakalanmış.