Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 143437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Birlikler yaklaşıyor, uçaklar vuruyor
« Yanıtla #660 : 05 Mart 2018, 13:49:32 »
Birlikler yaklaşıyor, uçaklar vuruyor

İHA05.03.2018 - 13:02 | Son Güncelleme: 05.03.2018 - 13:18
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından kuşatılan Afrin'in Cinderes kasabası merkezindeki terör örgütü PYD-YPG/PKK hedeflerine, meskun mahal operasyonu öncesinde Türk savaş jetleri tarafından yapılan hava bombardımanı yoğun şekilde devam ediyor.

Komandolar ve özel harekat timleri Cinderes kasabasında sıcak meskun mahal operasyonuna hazırlanırken, kasaba merkezindeki terör hedefleri Türk savaş jetleri ve fırtına obüsleri tarafından yoğun şekilde bombardımana tutuluyor. Bölgedeki en önemli noktalardan biri olan Cinderes'te birbirine tünellerle bağlı kuleler bulunuyor. Buraları TSK tarafından ateş altına alındı. Cinderes'ten yükselen dumanlar, sınırın Türkiye tarafındaki Hatay'ın Reyhanlı ilçesinden görülüyor. Raco ve Şeyh Hadid'in alınmasının ardından operasyonun bu bölgeye kaydığı belirtiliyor. Bölgede uçak hareketliliği devam ediyor.

Zeytin Dalı Harekatı'nın 45. gününde terör örgütü YPG-PYD/PKK yönetimindeki Afrin'de, TSK ve ÖSO birliklerinin ilerleyişi sürerken, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2777'ye ulaştı.

2 KÖY TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Beluşank ve Alıcı köylerini teröristlerden arındırdı.

Sahadaki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeybatısındaki Şeran beldesinin Beluşank ve Alıcı köylerini terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'tan kurtardı.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 3'ü belde merkezi, 104'ü köy, 6'sı köy altı yerleşim ve 22'i stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK'ya ait üs olmak üzere 136 noktayı ele geçirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/birlikler-yaklasiyor-ucaklar-vuruyor-40761530
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #661 : 05 Mart 2018, 13:52:44 »
Flaş haber...
Türkiye, terör örgütü PYD/PKK'nın eski eş başkanı Salih Müslim için Almanya'dan geçici tutuklama ve iade talebinde bulundu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
« Yanıtla #662 : 05 Mart 2018, 14:23:36 »
İran'dan Türk askerlerine küstah suçlama!

Hürriyet Haber05.03.2018 - 08:00 | Son Güncelleme: 05.03.2018 - 08:18
İran'da Hamaney'in askeri danışmanı Tümgeneral Safevi Türkiye'nin terör örgütüne karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nı bitirmesini beklediğini söyledi.

Amerika'nın desteğiyle Suriye'nin kuzeyine yerleşen terör örgütlerine karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatı, 45. gününe girdi.Havadan ve karadan teröristlere karşı kararlılıkla operasyonlar düzenlenirken, Türkiye'nin bölgede attığı adımlar bazı ülkeleri rahatsız etmeye başladı.

İran'ın dini lideri Ali Hamaney'in askeri danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Türkiye'nin Suriye'nin toprak bütünlüğünü ihlal ettiğini söyledi.

Safevi, Türk askerini "işgalci" olarak nitelendirerek, Zeytin Dalı Harekatı'nın bir an önce durmasını beklediklerini belirtti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/irandan-haddini-asan-turkiye-aciklamasi-40761112

İşin gerçek tarafından bakılırsa durum biraz farklı. 1991 senesinde birinci Körfez savaşından sonra Saddam Hüseyin yurtiçinde güneyde Şiilere ve kuzeyde Kürtlere karşı girişime başlamıştı. Kürtler iyice sıkışınca Amerikan hava kuvvetleri tarafından CİA adına çalışan 400 e yakın Kürtleri apar topar Galaxy uçağı ile Guam tahliye edilmişlerdi. Aralarında mutlaka PKK mensubu vardı.
Saddamın Kuvvetleri saldırıya geçince bu tahliye operasyonu ve Kürtlerle olan işbirliği o zaman gün yüzüne çıkmıştır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #663 : 05 Mart 2018, 21:50:58 »
Bugün ele geçirilen yerleşim yerleri arasında Cinderesi'nin doğusundaki Kurayrah ve Kureybeh Köyleri de bulunuyor. Meydanki barajının kenarındaki Katira Köyü de ele geçirildi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
1083 rakımlı tepede ikinci pusu girişimi
« Yanıtla #664 : 06 Mart 2018, 08:27:34 »
1083 rakımlı tepede ikinci pusu girişimi... Islak battaniye altındaki 40 terörist İHA'lardan kaçamadı...

Hürriyet Haber06.03.2018 - 06:55 | Son Güncelleme: 06.03.2018 - 06:55
8 askerimizin şehit olduğu Keltepe’de teröristlerin ikinci bir saldırı yapmak için ıslak battaniyelerin altına gizlendiği ancak İHA’lardan kurtulamadığı ortaya çıktı.

Afrin’in Racu beldesinde 8 Mehmetçiğin şehit olduğu 1083 rakımlı Kel Tepe bölgesindeki teröristlerin ikinci bir saldırı yapmak istediği ancak İHA’ları atlatamadığı ortaya çıktı. Mevzileri, Türk askeri karşısında koruyamayacaklarını bilen hainler İHA’lardan gizlenmek için ıslak battaniye kullanmaya başladı. Ancak bu plan milli İHA’lara karşı tutmadı!

40 HAİN ÖLDÜRÜLDÜ
Akşam Gazetesi'nden Levent Albayrak'ın haberine göre; PYD/PKK’lı teröristlerin iki kat ıslak battaniyeyi üzerlerine sarıp ağaç altlarına saklandı. Ancak milli İHA’lar tıpkı şemsiyeli kamuflajda olduğu gibi ıslak battaniye tuzağını da berteraf etti. İkinci saldırı hazırlığındaki yaklaşık 40 terörist etkisiz hale getirildi.

ADIM ADIM TEMİZLİK
Racu ve köylerini PYD/PKK’dan temizleyen komando ve ÖSO güçleri, örgütün batıdaki savunma hattını kırıp ilçede hâkimiyeti ele geçirdi. PYD’ye ait silah ve mühimmatlar bulunurken EYP ve mayınların imhasına başlandı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/1083-rakimli-tepede-ikinci-pusu-girisimi-islak-battaniye-altindaki-40-terorist-ihalardan-kacamadi-40762241

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Mehmetçik'ten Kel Tepe'de tarihi kahramanlık!
« Yanıtla #665 : 06 Mart 2018, 08:35:59 »
Mehmetçik'ten Kel Tepe'de tarihi kahramanlık!

Kel Tepe’de 8 askerin şehit olduğu saldırının ardından komutanların sergilediği fedakarlık ve kahramanlığın ayrıntıları çıktı. 100 askerin mühimmatı bitince son şarjörü takan Bölük Komutanı Yüzbaşı H.Ş. karargaha, “Komutanım bu son mühimmat. Şerefsizlerin kurşunlarıyla değil Hava Kuvvetleri’nin bombalarıyla şehit olalım. Vurun bizi” dedi. Risk alan jetler, 500 kişilik PKK’lı grubu püskürttü.

Zeytin Dalı Harekatı’nda 8 askerimizin şehit olduğu Kel Tepe’de komutanların sergilediği ‘Çanakkale ruhu’ onlarca Mehmetçik’in canını kurtarırken, dünya savaş literatürüne girecek bir başarıya da sahne oldu. Harekatta 27 Şubat salı günü yağmurlu, sisli ve puslu havayı fırsat bilen terör örgütü PKK/PYD’li teröristler jandarma birliklerine pusu kurdu. Yüzlerce terörist hava şartlarını da fırsat bilerek o ana kadar henüz tespit edilememiş tünellerden saldırdı.

SÜNGÜLER TAKILDI

Yeni Şafak'tan Hüseyin Likoğlu'nun haberine göre; teröristlerin karış karış bildiği coğrafyayı birliklerimiz yeni tanıyordu. Saatler süren çetin mücadelede yoğun çamur ve zorlu hava koşulları da Mehmetçik’e takviye yardımını imkansız hale getirdi. Teröristlerin yoğun ateşine maruz kalan jandarma komandolar çatışmanın uzayan aşamasında mühimmatları tükenince göğüs göğüse muharebe için “süngü tak” haline geçti.

VURUN BİZİ, ŞEHİT OLALIM!

Atatürk’ün 57. Alay için söylediği ve Çanakkale’yi destanlaştıran “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” ruhuyla donanmış Türk askeri tepeyi teröristlere vermemek ve teröristleri imha etmek için tarihi bir kahramanlık daha yaşattı. Son şarjörünü takan Bölük Komutanı Yüzbaşı H.Ş., telsizle Eskişehir Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi Komutanı Tuğgeneral ile iletişim kurarak “Komutanım bu son mühimmat. Şehit olacaksak bu şerefsizlerin kurşunuyla değil Türk Hava Kuvvetleri’nin bombalarıyla şehit olalım. Vurun bizi” dedi.

BOMBA YAĞDIRDIK

Dost ve düşman kuvvetler arasında mesafenin 100 metrenin altına düştüğü Kel Tepe’ye bir hava bombardımanı en ufak bir hatada orada bulunan Mehmetçikler için de büyük tehlikeydi. Yüzbaşı H.Ş.’nin “Bizi de vurun” çağrısı üzerine Tuğgeneral, büyük sorumluluk alarak harekete geçti. Çatışmaya giren taburda terörist hedefleri lazerle işaretlemekle görevli iki asker vardı. Havada bekleyen F-16’lar, “vur” emriyle işaretlenen teröristlere bomba yağdırdı.

PİLOTLARIN EN ZOR SINAVI

Dar alanda Türk askerinin vurulmaması için pilotlar zorlu bir sınav verdi. İşaretlenen noktalardan sapma şansları yoktu. Mühimmatın hedefe ulaşmasını etkileyen tüm faktörler titizlikle hesaplanarak düğmeye basıldı. Lazer işaretlemeyle belirlenen noktalar sıfır sapmayla ve yüzde 100 isabetle vuruldu. Bu başarılı atışlar neticesinde teröristler imha edilirken, Türk askeri hiçbir zarar görmedi.

http://www.milliyet.com.tr/mehmetcik-ten-kel-tepe-de-tarihi-ka-gundem-2621924/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #666 : 06 Mart 2018, 13:12:26 »
TSK ve TSK destekli ÖSO, Şerran nahiyesini, kuzeyindeki Şirkan ve güneyindeki Kirbet Siran köylerini teröristlerden temizledi.

Çevrimdışı Musty

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #667 : 06 Mart 2018, 15:51:11 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #668 : 06 Mart 2018, 17:48:50 »
Cinderesi'in doğusunda bulunan Tel Hamu köyü de teröristlerden temizlenmiş. Bu arada Afrin'in Kuzeyinde Katme ve Metinli'de çatışmalar sürüyor. Alınmaları an meselesi. Şu anki duruma bakarak Afrin'in Cinderesi ve Katme istikametinden ilerlenerek kuşatılacağı anlaşılıyor. Cinderesi'ne müdahale etmek yerine Afrin'e doğru ilerliyorlar. Tabi TSK her an sürpriz yapabilir.

Çevrimdışı Tuğrul

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #669 : 06 Mart 2018, 19:42:34 »
Takip eden arkadaşlar vardır. Ben bölgeyle ilgili haberleri Sınır Ötesi Haber sitesinden takip ediyorum. Sizlerinde  takip ettiğiniz güvenilir siteler varsa bildirin