Gönderen Konu: TEİ MOTOR PROJELERİ  (Okunma sayısı 168429 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
Ynt: TEİ MOTOR PROJELERİ
« Yanıtla #1040 : 03 Mart 2024, 02:10:47 »
Ben de forumdaki bilgili arkadaşlara bu motoru sormak istiyorum:
https://x.com/k2pilot/status/1763007610993991722?s=20

Şirket sahibi yeni bir jet motor icat ettiklerini beyan ediyor. Motoru özel kılan yönü bir kompresörü çalıştırmak için elektrik motorları kullanmasıymış. Bu sayede istenilen bir hızda dönmesini sağlayıp hava hızına ve yanma döngüsüne uyumlu hale getiriyormuş.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2024, 02:12:00 Gönderen: İbrahim »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1041 : 03 Mart 2024, 07:57:02 »
Ben de forumdaki bilgili arkadaşlara bu motoru sormak istiyorum:
https://x.com/k2pilot/status/1763007610993991722?s=20

Şirket sahibi yeni bir jet motor icat ettiklerini beyan ediyor. Motoru özel kılan yönü bir kompresörü çalıştırmak için elektrik motorları kullanmasıymış. Bu sayede istenilen bir hızda dönmesini sağlayıp hava hızına ve yanma döngüsüne uyumlu hale getiriyormuş.
Her kes bir şeyler bulduğuna dair iddialarda bulunabilir. Ama verdiğiniz yazıda bir fikir verip yorum yapacak yeterli bilgi yok.
Uzaya ve yorungeye yük taşımak için daha randımanlı diyor. Ama hava soluyan bu motorun ne işe yaradığını izah etmemiş. Belli bir irtifadan sonra bu motor çalışmaz zaten. O zaman hangi rokete nasıl bir katkısı olacak?

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1042 : 03 Mart 2024, 09:41:42 »
peki depo edilmiş sıvı oksijen kullanılarak bu motor havasız ortamda kullanılamaz mıydı? sonuçta kompresörü elektrik motorları istenilen hızda çalıştırıyor.

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1043 : 03 Mart 2024, 19:39:03 »
https://tr.topwar.ru/164937-gibridnyj-dvigatel-sabre-dlja-atmosfery-i-dlja-kosmosa.html

Burdan SABRE motorunu biraz inceleme şansım oldu güzel düşünce fakat bu motor yapısı ile amaçlanan atmosfer içinde normal uçak motoru gibi çalıştırmak uzaya çıkınca roket motoru gibi çalışmasını sürdürmek istendiğini anladım fakat bunun pratikte belki labratuvar şartlarında deneyip çalıştığını gördüler fakat istedikleri performansı uçuş esnasında verebilcekmi acaba.
Motorun imalatı bayağı zor anladığım kadarı ile ama yinede 1.basamak her zaman önemlidir inşallah başarılır...

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1044 : 03 Mart 2024, 19:59:12 »
Aydın Bey, sizi serbest bırakıyorum. 4. Evre kanser hastalarına doktorun verdiği tavsiyeyi vereceğim size. "İstediğinizi yiyebilirsiniz."

1-Sizin beni serbest bırakmanıza ihtiyacım yok.
2-Kişi kendinden bilirmiş işi.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1045 : 07 Mart 2024, 11:17:27 »
Nerede kaldı bu TF-6000/10000? Bekle bekle ağaç oldum ve kök saldım. Yeter daaaa.  :(

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #1046 : 07 Mart 2024, 11:47:49 »
Acele işin içine şeytan karışır. Kaan’ı da bekledik eziyet altında ve en sonda bizim canavar uçtu

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1047 : 07 Mart 2024, 13:30:01 »
Göreceksiniz İha konusunda yakaladığımız başarının aynısını motor konusundada yakalıycaz.bir korku duvarı vardı acaba biz yapabilirmiyiz falan o korku duvarı yıkıldı. Kritik eşik aşıldı ve dönülemez nokta geçildi

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1048 : 07 Mart 2024, 13:46:46 »
Türkiye'nin sınanmamış kullanılmamış yetenekleri potansiyeli var bu yüzden yapabiliyoruz. İsveç in toplam nüfusu kadar bizim üniversitede eğitim gören gencimiz var. Üniversite mezunu değil dikkatinizi çekerim daha eğitim gören on milyon insanımız var onlar mezun olduğunda başka on milyon gelecek onlar lisedeyken başka on milyon vardı. Hemen üniversitelerimize laf sokanlar çıkacak ama öyle değil en dandik üniversiteden bile Aselsan da çalışacak adamlar mezun oluyor. Hatta bizim finansımız yetmiyor yoksa mesela kredi imkanlarımız olsa senede 20 milyar dolar kredi kaynağımız olsa on senede Fransa'yı sollar geçer bu ülke.

Anadolu'dan dandik ülke çıkmaz bir tek Türkiye Cumhuriyeti bocaları ama onunda karanlığa karşı devrim gibi bir kutsal ahlaklı zaruri mücadelesi vardı onu her şeyin önünde tuttu nasılsa gelişmek benim için teferruat dedi yoksa tüm ulus arkasında dimdik dursa bu cumhuriyette şu anda biz 1500 dolar maaş alan vatandaşlar olurduk.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2024, 13:47:55 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1049 : 07 Mart 2024, 14:17:30 »
Göreceksiniz İha konusunda yakaladığımız başarının aynısını motor konusundada yakalıycaz.bir korku duvarı vardı acaba biz yapabilirmiyiz falan o korku duvarı yıkıldı. Kritik eşik aşıldı ve dönülemez nokta geçildi

Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes
Ey kahpe rüzgar artık nerden esersen es