Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 724232 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2320 : 16 Nisan 2020, 19:01:39 »
Dış şleri bakanımız silah alımları ile ilgili ifadelerde bulunmuş;

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’deki düşünce kuruluşları Atlantik Konseyi Türkiye Programı kapsamında bi toplantıya  video konferansla katılmış. Türkiye’nin savunma stratejilerinin konuşulduğu bölümde, bakan S-400 ve F-35 hakkında konuştu.

**Bizim  S400 hava savunma sistemi satın almamız ve bu durumun ABD’de yarattığı rahatsızlık ile ilgili suale, "Türkiye'nin S-400 sistemini satın alma kararı, ABD'nin 10 yıldır acil ihtiyaçlarımızı karşılamadaki isteksizliğinin bir sonucudur.” açıklamasında bulunmuş.

Ayrıca iyi bir teklif alınırsa ABD’den Patriot sisteminin satın alınması için ülkemizin hazır olduğunu sözlerine ekleyen bakan, bu konuda bir çalışma grubu kurulması önerisinin geçerli olduğunu belirtmiş.

Türkiyenin ‘‘NATO savunma sisteminin sağlamlığını asla risk altına” sokmayacağının belirten bakan, gelecekte daha fazla hava savunma sistemine ihtiyaımız olduğunu ve bu ihtiyacı müttefiklerden karşılamayı tercih edeceklerini, ancak bu olmuyorsa alternatif aranacağını söylemiş.

Yani kısacası biz türkiye olarak hala aynı noktadayız a getirmiş sözü.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2321 : 16 Nisan 2020, 20:57:40 »
Türkiye , bu saatten sonra Patriot sistemi alırsa bunlara verilecek bu para ;  tıpkı Arapların iktidarlarını ellerinde tutmak için ABD'ye , Avrupa'ya  verdiği rüşvet statüsündedir... NOKTA

Buna itiraz edeceklere de , Patriot alınmasını isteyenlerin şu yalandan cevabı vereceğine eminim ;

"Biz Patriot sistemini balistik füze savunması için aldık" ... YERSEN...

S-400 alırken sanki " bu füzeler balistik füzeleri de engelliyor" diyen kendileri değilmiş gibi....
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2020, 21:02:14 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2322 : 16 Nisan 2020, 21:36:59 »
patriot olmuyorsa  Aster 30 almaliyiz oda olmuyorsa

cinden alina bilir

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2323 : 16 Nisan 2020, 21:46:06 »
Ne Aster'ı Siper yapılıyor ya... TF-2000 yapım yılı ile Siper deniz versiyonu aynı yıl devreye girer... Siper kara versiyonu da 2 yıl önce...

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2324 : 16 Nisan 2020, 22:28:59 »
Ne Aster'ı Siper yapılıyor ya... TF-2000 yapım yılı ile Siper deniz versiyonu aynı yıl devreye girer... Siper kara versiyonu da 2 yıl önce...
Hocam, Aster 30 ile siper aynı değil. Mimari olarak birbirine benziyor ama Aster 30 kadar yetenekli değil. Aster 30, 600 Km menzilli BF karşı önleme yapabiliyor. Yani anti-balistik savunma kabiliyeti var. Bizim o noktaya ulaşmamız uzun zaman alır. Ben Patriot değilde Samp-T isterdim açıkçası. ABD ile Patriot üzerinden sorunlar yaşadık alternatifi Samp-T olsaydı. F-35 sorunu da olmazdı. Hatta S-400 'LER için benim önerim. Ülke dışına çıkarsa eğer sonra Samp-T alalım. İç kamuoyuna karşı iyi bir malzeme olur. İşte Türkiye ABD'ye karşı dik durdu vs gene güzelce kıvırabilirler. Altay gibi halkta hemen bunu kabullenir.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2325 : 16 Nisan 2020, 22:47:35 »
Hocam, Aster 30 ile siper aynı değil. Mimari olarak birbirine benziyor ama Aster 30 kadar yetenekli değil. Aster 30, 600 Km menzilli BF karşı önleme yapabiliyor. Yani anti-balistik savunma kabiliyeti var. Bizim o noktaya ulaşmamız uzun zaman alır. Ben Patriot değilde Samp-T isterdim açıkçası. ABD ile Patriot üzerinden sorunlar yaşadık alternatifi Samp-T olsaydı. F-35 sorunu da olmazdı. Hatta S-400 'LER için benim önerim. Ülke dışına çıkarsa eğer sonra Samp-T alalım. İç kamuoyuna karşı iyi bir malzeme olur. İşte Türkiye ABD'ye karşı dik durdu vs gene güzelce kıvırabilirler. Altay gibi halkta hemen bunu kabullenir.
Fantezi mi olur bilmem ama s400un birini gokceadaya, digerini kibrisa koyabiliriz. Böylece anadolu ya koymadık diyebiliriz. Gökçeada ile yunan ve bulvara karşı, kıbrıs ile de israil ve mısıra karşı üstünlük sağlayabiliriz.  Hangisini alabilirsek alalım çünkü bf koruma zaafiyetimiz üst düzeyde. Ya da en iyi savunma hucumdur deyipsrbm ve mrbm balistik füze kabiliyetimizi artıracağız.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2326 : 17 Nisan 2020, 01:10:23 »
Aster30 block 2 bmd 3000km menzilli balistik füzeyi vurabilecek şekilde geliştiriliyor. Bizimkilerin istediği de bu işin içine girmek.
Variants[edit]
Aster 15 - Ship point and local area defence
Aster 30 Block 0 - Ship local and wide area defence
Aster 30 Block 1NT (New Technology) - wide area defence capable against 1500 km-range ballistic missiles[9]
Aster 30 Block 2 BMD currently being developed for anti-ballistic defense against 3000 km-range maneuvering missiles.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2327 : 17 Nisan 2020, 09:35:57 »
İşin goygoy u değilde abd eğer THAAD, MEADS  ve Tf 200 gemileri için SM2 VE SM6 verecekse s400 leri direk bi kaç gemi üzerinde ülke dışında gökçe ada yada bozcaada olur. Oralarda  tutalım derim ben. Yada kıbrıs olur. Kuzey ırak olur. Azerbaycan olur. Nahçivan olur.
Gökçe ada ve bozcaada olmaz çünkü oralar sanırım silahsız olmak zorunda.

Çünkü, patriot eski bi sistem ve menzili kısa. Meads onun yerine gelecek yeni sistem. Thaad ise uzayda önleme yapan bi sistem buna da ihtiyaç var.

Yada, s400 ve aster 30 blk2 orta irtifa, Thaad yüksek irtifa için geçici olarak alınsa daha iyi ama olmuyo. Satmıyo abd ve Almanya.

Ama tabi ki aslolan yerli savunma sistemi! Ona da zaman var. Yerliler olana kadar yabancı ile idare edecez.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2328 : 17 Nisan 2020, 10:38:32 »
Gökçeada için silahsızlanma yok. Hatta orda zannedersem radarımız bile var. G.earth den gözüküyordu. Yanına korkut ve hisar A da koyarak s400 ile kuzey ege ve marmara korunabilir. Şu etapta alacağımız abf leri ermenistan suriye ve iran a karşı konumlandirmaliyiz. Aster30 u bilmiyorum ama patriotlari seçeceğiniz şehirlere konumlandiririz.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2329 : 17 Nisan 2020, 11:02:56 »
 " EUROSAM, ASELSAN ve ROKETSAN ile 18 ayı içeren ve hava savunma sistemi teknolojisi üzerine sözleşme imzalamış,  2021’de hazır olması planlanmıştı."

Fransa bu işe taş koydu , bu iş iyi gitmiyor deniliyordu ne oldu SAMP-T işinde bir ilerleme var mı?

Aster , 1500 km.lik balistik füzeyi havada yakalıyor vs...vs... tamam de adam vermedikten sonra bu değerler bir şey ifade etmiyor ki?

Bizimkilerin kafasında şu sıralar sadece Hisar A-O üzerinden geliştirilecek Siper sistemi var; ayrıca özellikle atmosfer dışı balistik füze önleme işi için de mutlaka bizimkilerin kafasında bir yerli geliştirme projesi vardır......

Bu Patriot , Samp-T işine giriyor gibi görünmemizin tek nedeni bu adamları oyalamak S-400 tepkisini azaltmak...... Bu adamların teknoloji transferine yanaşmayacağını anaokulu çocukları bile biliyor...Yani hayal...

Bu adamların yerli üretim işine yanaşmadıkları için  bizden HSS ihalesi alamadıklarını unuttuk mu? Hafızanızı yoklayıverin...

Hazır alım isteseydik taaa 10 sene önce zaten Aster veya patriot'u çoktan almıştık...
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2020, 11:03:58 Gönderen: serkan1976 »