Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 151824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #990 : 10 Mart 2024, 16:49:57 »
Biz İlk darbeyi yemiş ve karşılık verirken bile askeri hedefleri vuruyoruz da, ilk darbeyi planlamış ve yapmış olan taraf neden senin sivilini vursun..

Çevrimiçi SH

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #991 : 10 Mart 2024, 17:11:31 »
Yunanistan en güçlü olduğu dönemde bile böyle bir çılgınlığa kalkışamadı. Şimdi mi kalkışacak? :D Nüfüsü 25 senede 1M azalmış nüfüsu. Sen hesap et ne kadar yaşlı bir nüfusu var. Keşke böyle bir çılgınlık yapsalar.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #992 : 10 Mart 2024, 17:49:28 »
Sn Selçuk,
Yanlış anlamadıysam 40 mm lik de modifiye edilmiş bomba atardan atılan Atom mühimmatı var diyor sn Denizci…
yahu ben bomba atardan atom mühimmatı atmayı bir yetenek olarak sunmuyorum. benim demek istediğim atom mühimmatını aynı gökdenizden atıldığı şekilde namlu çıkışına tapa programlayıcı mekanizma kurmak ve bu namluyu tespit ettiği hedefe yönlendirebilecek bir radar sistemine monte etmeyi kastetmiştim. böylece gemilerde gökdenizin yaptığı işi tanklarda minyatür gökdeniz olarak iş görecek bir sisteme yaptırabiliriz. menzili 100 m bile olsa öp başına koy her hedefi korur her atgm yi durdurur,her dronu perişan eder.
hatta el artırayım bu sistemi helikopterin kuruk altına bile monte edebilirsek dehşet bir aktif koruma sistemine sahip oluruz. tankların devri yeniden başlar.helikopterler daha güvenle uçarlar

Çevrimdışı Bolubeyi

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #993 : 10 Mart 2024, 18:17:14 »
Sn Selçuk,
Yanlış anlamadıysam 40 mm lik de modifiye edilmiş bomba atardan atılan Atom mühimmatı var diyor sn Denizci…
yahu ben bomba atardan atom mühimmatı atmayı bir yetenek olarak sunmuyorum. benim demek istediğim atom mühimmatını aynı gökdenizden atıldığı şekilde namlu çıkışına tapa programlayıcı mekanizma kurmak ve bu namluyu tespit ettiği hedefe yönlendirebilecek bir radar sistemine monte etmeyi kastetmiştim. böylece gemilerde gökdenizin yaptığı işi tanklarda minyatür gökdeniz olarak iş görecek bir sisteme yaptırabiliriz. menzili 100 m bile olsa öp başına koy her hedefi korur her atgm yi durdurur,her dronu perişan eder.
hatta el artırayım bu sistemi helikopterin kuruk altına bile monte edebilirsek dehşet bir aktif koruma sistemine sahip oluruz. tankların devri yeniden başlar.helikopterler daha güvenle uçarlar

+1

Çevrimdışı Bolubeyi

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #994 : 10 Mart 2024, 18:20:21 »
Niteligimizi artırmaya çalıştığımız kadar niceligimizi de artirmaliyiz diye düşünüyorum. Savaş halinde sayı üstünlüğü de önemli

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 50
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #995 : 10 Mart 2024, 18:28:41 »
Savaş tank, top ve uçakla birlikte ekonomi ile doğru orantılıdır. Yunanistan ile savaş olasılığı yok demecek kadar az,  NATO ve ABD olduğu sürece büyük çaplı savaş çıkma oranı azdır.
Kısa süreli kim kime ne kadar zarar verebilecek savaş olabilir. Yunanistan'ın toprak derinliği hiç yok, Türkiye'nin ise fazla diyemeyiz, toprak yüzölçümü büyük değil. Herhangi seyir füzesi, jet uçağı karşısında toprak derinliği anlamından bahsettim.

Kısa süreli savaşta asker sayısı, tankın, topun, nüfusunun sayısı belirleyici faktörler değil.

Hava Kuvvetleri 2 ülkenin de gücü aynı, denizde de havada kim kazanır ise o hakim olacak. Yunanistan'ın yüzölçümü küçük olduğu için hava üsleri koruması çok zor, Türkiyenin  ilk anda ana hedefi Yunan hava üsleri olacaktır.

Ambargo tehlikesi de var, savaş uzadıkça her yönden kısıtlama gelir. Savaşta zayıf olan doğal olarak Yunanistan olduğu için, artı AB ülkesi, çeşitli yardımlar gelir. Türkiye için çok sert İran ve Rusya'ya uygulanan yaptırımlar gelir. Ticaretten tutun, turizm, hata halkın günlük hayatını bile alt üst edecek ambargolar karşısında bu savaşa değermi.

Selanike kadar toprakları alırız, İraniler ve Ruslar gibi yaşarız diyorsanız tamamdır.

« Son Düzenleme: 10 Mart 2024, 18:30:38 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 44
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #996 : 10 Mart 2024, 18:57:36 »
Bak burada hemfikiriz ;)

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 50
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #997 : 10 Mart 2024, 18:59:19 »
Beni hayal kırıklığına uğratmayın.
Eleştirinin, acınız varsa dinlerim, çekinmeyin   ;D

İçinizi dökün, türkü çalalım,hepimiz forum ahalisi acınızı paylaşırız...
« Son Düzenleme: 10 Mart 2024, 19:00:57 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #998 : 10 Mart 2024, 19:45:37 »
Savaş tank, top ve uçakla birlikte ekonomi ile doğru orantılıdır. Yunanistan ile savaş olasılığı yok demecek kadar az,  NATO ve ABD olduğu sürece büyük çaplı savaş çıkma oranı azdır.
Kısa süreli kim kime ne kadar zarar verebilecek savaş olabilir. Yunanistan'ın toprak derinliği hiç yok, Türkiye'nin ise fazla diyemeyiz, toprak yüzölçümü büyük değil. Herhangi seyir füzesi, jet uçağı karşısında toprak derinliği anlamından bahsettim.

Kısa süreli savaşta asker sayısı, tankın, topun, nüfusunun sayısı belirleyici faktörler değil.

Hava Kuvvetleri 2 ülkenin de gücü aynı, denizde de havada kim kazanır ise o hakim olacak. Yunanistan'ın yüzölçümü küçük olduğu için hava üsleri koruması çok zor, Türkiyenin  ilk anda ana hedefi Yunan hava üsleri olacaktır.

Ambargo tehlikesi de var, savaş uzadıkça her yönden kısıtlama gelir. Savaşta zayıf olan doğal olarak Yunanistan olduğu için, artı AB ülkesi, çeşitli yardımlar gelir. Türkiye için çok sert İran ve Rusya'ya uygulanan yaptırımlar gelir. Ticaretten tutun, turizm, hata halkın günlük hayatını bile alt üst edecek ambargolar karşısında bu savaşa değermi.

Selanike kadar toprakları alırız, İraniler ve Ruslar gibi yaşarız diyorsanız tamamdır.

Aşağıdaki sonuçların hepsini doğuracak şekilde topyekun savaşa girilecekse yaptirimlarla şahsen yaşarım çünkü bu sonuçlar elde edilince yaptırımları Batı savaş bittikten belli bir süre sonra kaldıracaktır, kaldırmak zorunda kalacaktır..

1. Yunanistan bir daha belini dogrultamayacak (kuruluş sınırları olan Mora yarimadasina dönmesi) hale gelecekse
2. Doğu Akdeniz ve Ege benden sorulacak ve altındaki hidrokarbonlar bana kalacaksa
3. Yukarıda alınan yerlerde gerekli demografik değişiklikler yapılıp hakimiyet kalıcı hale gelecekse

Bunları elde edecek konjonktür, niyet ve güç yok ise o zaman böyle devam...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #999 : 10 Mart 2024, 20:12:15 »
aslında 35 mm atom mühimmatı atabilen bomba atar silahını modifiye edip sağlam bir kodlama ve radarlarla birleştirip mini gökdeniz yapıp tank ve zırhlılara takacaksın al sana enfes koruma

40 mm lik oba'yı kasteddiniz sanırım.oba yani otomatik bomba atar.
onu 35 mm lik atom mühimmatı atacak kısa namluyla değiştirip 360 derece dönüş açısı verebilecek şekilde tasarlayacaksın. ne akkor ne zaslona gerek kalmaz. atgm javelin dron ne varsa imha eder tek sıkıntısı tank atışlarını engelleyememesi olur.mühimmat doldur yükle derdin olmaz. bir kutuda en az 100 mühimmat koyarsın. her hedefe 5-10 atış yaparsın mayonları çift beslemeli tasarladınmı al sana en az 20 atışlık koruma kalkanı. personel mermi bittikçe içerden çıkıp doldurur tekrar devam.

Anladım ,35 mm veya 40 mm oba daki gibi bir mühimmata akıllı tapa ekleyerek anti drone ve antitank anti mühimmatı yapmak kasteddiğiniz şey ..

Olabilir mantıklı bir yaklaşım ve öneri ..

İşte benim anlamadığım nokta

-Siz 35 mm kısa namlulu imha sistemi öneriyorsunuz
-Ben 40 mm oba bu iş için devşiririlebilir diyorum
-Yine bu iş için 30 mm lmg firmasını Canik İngiltere'den aldı yada sarsılmaz
-yine sn putty mini bir gatling önerdi 90°yukarı bakabilen..

Biz bu kadar kafa patlatırken yetkili ve kullanıcı makamın bu kadar ilgisiz ve konuyu kavramaması takdire şahan bir konu kendilerine bravo diyorum👏