Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 507695 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1370 : 13 Nisan 2018, 10:15:18 »
Sayın Marmara örneklerinizi pek benzetemedim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1371 : 13 Nisan 2018, 12:26:03 »
İşte ABD'nin vurmaya hazırlandığı hedefler

ABD Başkanı Donald Trump'ın dün Ulusal Güvenlik Konseyi'ni toplamasının ardından CNBC kanalına isim vermeden konuşan bir kaynak, Nihai bir karar alınmadığını, fakat ABD'nin Suriye'de sekiz muhtemel hedefe saldırı gerçekleştirmeyi değerlendirdiğini söyledi.

CNBC'deki habere göre adının verilmemesi koşuluyla konuşan kaynak bu hedeflerin arasında iki Suriye hava üssü, bir araştırma merkezi olduğunu ileri sürdü.

Habere göre kaynak aynı zamanda Suriye ordusunun Rusya'nın kontrolündeki hava sahasına, ABD'nin bu noktalara saldırı yapmayacağı umuduyla ciddi anlamda mühimmat ve silah konumlandırdığını söyledi.

ABD medyasından Esad için yeni iddiaABD medyasından Esad için yeni iddia
SAVAŞ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

SURİYE’de ABD, Fransa ve İngiltere’nin ortak bir saldırıya geçeceği yönünde işaretler dün devam etti. Önceki gün Twitter’dan Rusya’ya ‘füzelerimiz geliyor’ diye sert bir mesaj gönderen daha sonra ise sözlerini yumuşatan ABD Başkanı Donald Trump, dün önce kafa karıştıran bir tweet daha attı. Trump, tweet’inde, “Suriye’ye saldırının ne zaman olacağını hiç söylemedim.

İngiliz basını yazdı... Suriye Ordusu alarmda Böyle hazırlık yapıyorlarİngiliz basını yazdı... Suriye Ordusu alarmda! Böyle hazırlık yapıyorlar
Çok yakın zamanda da olabilir ya da hiç de yakın olmayan bir zamanda da olabilir. Her koşulda, benim yönetimimdeki ABD, bölgeden DEAŞ’ı defetme konusunda harika bir iş çıkardı. ‘Amerika’ya teşekkür’ nerede” diye yazdı. Trump daha sonra yaptığı açıklamada, yakında Suriye ile ilgili karar alınacağını söyledi. Akşam saatlerinde ise ulusal güvenlik danışmanlarıyla bir araya gelen Trump, nihai kararını veremedi.

Beyaz Saray’dan “İstihbarat değerlendirmesine, ortak ve müttefiklerimizle görüşmelere devam ediyoruz” açıklaması geldi. Bu arada, ABD Savunma Bakanı James Mattis’in Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturmaya hazırlanan CIA Başkanı Mike Pompeo ile Suriye konusundaki seçenekleri ele almak üzere önceki gün bir araya geldiği ve toplantıya Başkan Yardımcısı Mike Pence’in başkanlık ettiği ifade edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/iste-abdnin-vurmaya-hazirlandigi-hedefler-40803708
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1372 : 13 Nisan 2018, 12:27:26 »
Eski Mossad Başkanı: "Rusya ile savaş durumuna gelebiliriz"

İsrail'in istihbarat servisi Mossad'ın eski başkanlarından Efraim Halevy, İsrail ile Rusya arasında askeri çatışma olasılığının arttığını söyledi.
İsrail'in Kanal 10 televizyonuna konuşan Halevy, İsrail ile Rusya arasında son dönemde yaşanan gerginliğe ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rusya ile savaş ihtimalinin arttığını belirten Halevy, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu savaş ülkemizin kuzeyinde (Suriye'de) konuşlanan ve varlığını pekiştiren büyük bir ülkeyle olacak. Bu ülke kuzey sınırında belirleyici bir taraf. Rusya ile savaş durumuna gelebiliriz. İsrail güçleri Rusya güçleriyle karşı karşıya gelebilir ve savaş çıkabilir. Bu süper güçle savaşmadan baş etmenin yolunu bulmalıyız ancak savaş çıkması durumunda da bundan galip ayrılmalıyız."

Halevy, Rusya'nın İsrail'e neden boyun eğdirmek istediğine ilişkin bir soru üzerine, "Rusya, çok uzun süre kalmak için Suriye'ye girdi. Askeri üslerini ve gücünü onlarca yıl devam edecek şekilde inşa etti. Zannediyorum ki bölgedeki önde gelen stratejik ortağı İran'ın yenilmesini istemeyecektir ve bu onun yararına da olmaz" ifadelerini kullandı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/mossad-eski-baskani-rusya-ile-savas-durumuna-gelebiliriz-40803632
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1373 : 13 Nisan 2018, 13:07:29 »
 ABD ve Rusya'nın  Suriye de ki planlarından dolayı bir birleri ile savaşı göze alacaklarını hiç sanmam , neticede  hiç ihtimal vermediğim bu olasılıkta kazanan olmayacağını her ikisi de bilir bu nedenden dolayı mümkün olduğu kadar oratmı germe poltikası ve bundan bir birlerine güç gösterisi yapmadan öteye gideceğini sanmam.  kriz  şayet operasyon aşamasına dönüşürse sahadaki Rus ve ABD hedefleri direk etkilenmemesi için gereken özeni göstereceklerine inanıyorum. Neticede sahadaki proxy güclerin vurulması hedeflenecek ve bu arada Rus ve ABD ise ellerindeki son silah sistemlerinin kapasitesini bir oranda deneyecekler saldırı ve savunma esnasında. Sonrada  bu Silahları  paralı ülkelere pazarlayacaklarına inanırım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1374 : 13 Nisan 2018, 16:24:10 »
Almanya ve İtalya Suriye kararını açıkladı!

Almanya Başbakanı Merkel, olası bir Suriye müdahalesinde yer almayacaklarını açıkladı. Almanya'nın ardından İtalya da Suriye'de herhangi bir operasyona katılmayacağını duyurdu. Hollanda Başbakanı Mark Rutte ise ülkesinin Suriye'de düzenlenecek olası bir askeri harekata anlayış gösterdiğini ancak bunun orantılı olması gerektiğini söyledi.
Almanya Başbakanı Merkel, Suriye'ye yönelik gerçekleşecek olası bir hava operasyonunda yer almayacaklarını açıkladı.

Merkel, 'Suriye ile ilgili tüm önlemlerin değerlendirilmesi gerektiğini, ancak Almanya'nın Suriye ordusu ya da diğer hükümet güçlerine saldırmayacağını' ifade etti.

FRANSA KARARINI AÇIKLADI İNGİLTERE BUGÜN TOPLANIYOR

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Esad'ın kimyasal silah kullandığına dair kanıtlarımız var." ifadelerini kullandı.

Kimyasal saldırıyla ilgili istihbaratı inceleyip denetledikten sonra Suriye ile ilgili bundan sonraki eylemlere dair karar vereceklerini söyleyen Macron, Fransa'nın bölgede tırmanmaya izin vermeyeceğinden söz etti.

Suriye'yi vurup vurmama kararını 'zamanı geldiğinde' vereceklerini dile getiren Macron, Fransa'nın Suriye'ye karşılığı 'kendi seçtiği zamanda vereceğini' ifade etti.

İngiltere’de bakanlar kurulu, ABD'nin Suriye'ye gerçekleştirmesi muhtemel bir askeri harekata desteği tartışmak üzere toplanacak.

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı iddiaları üzerinden Suriye hükümetine yönelik saldırı hazırlıkları yapıyor

HOLLANDA'DAN ASKERİ MÜDAHALE AÇIKLAMASI

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülkesinin Suriye'de düzenlenecek olası bir askeri harekata anlayış gösterdiğini ancak bunun orantılı olması gerektiğini söyledi.

Çin'de, Boao Asya Forumu 2018 Yıllık Konferansı'na katılan Rutte, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Yaşanan korkunç saldırının arkasında büyük ihtimalle Suriye'nin olduğunu düşündüğümüz için, Suriye'de düzenlenecek olası bir askeri harekata anlayış gösteriyoruz. Fakat bunun orantılı olması gerekir ve bu bizim için belirleyicidir." dedi.

Rutte, "Rusya'nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) Suriye'de kimyasal silahları araştırma tasarısını kabul etmemesi üzücü. Böyle bir araştırma saldırıdan kimin sorumlu olduğunu ortaya çıkarabilirdi." diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-merkel-suriye-kararini-acikladi-40802920

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1375 : 13 Nisan 2018, 16:24:48 »
Hollanda da Suriye kararını açıkladı

Almanya ve İtalya'nın ardından Hollanda'da ABD'nin Suriye'de düzenleyeceği muhtemel bir saldırıya katılmayacağını açıkladı.
Almanya ve İtalya daha önce olası bir Suriye müdahalesinde yer almayacaklarını açıklamıştı.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte dün ülkesinin Suriye'de düzenlenecek olası bir askeri harekata anlayış gösterdiğini ancak bunun orantılı olması gerektiğini söylemişti.

Rutte bugün yaptığı açıklamada, Hollanda'nın Suriye'deki olası bir operasyona katılmayı düşünmediğini açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-hollanda-da-suriye-kararini-acikladi-40804095

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1376 : 13 Nisan 2018, 17:13:19 »
Olası bir Suriye saldırısında bence Avrupa ikiye bölündü demek oluyor bu son açıklamalar. Buda aynı zamanda kendi içinde bir sürtüşme içinde olduğunda. Ve bu görüşlerden sonra Amerika'nın ve Amerika Başkan'ının bunlara Tepkisi ne olacak hadi hayırlısı.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1377 : 13 Nisan 2018, 17:32:41 »
Olası bir Suriye saldırısında bence Avrupa ikiye bölündü demek oluyor bu son açıklamalar. Buda aynı zamanda kendi içinde bir sürtüşme içinde olduğunda. Ve bu görüşlerden sonra Amerika'nın ve Amerika Başkan'ının bunlara Tepkisi ne olacak hadi hayırlısı.
Bence bölünmedi temkinli davranıyolar. Trump'ın ilk konuşmaları kesin bir saldırı yapılacagı yönündeydi , birçok avrupa ülkeside Amerikaya güvenip bizde yardım ederiz falan artislendiler ama baktılar Amerikada durumlar karışık biraz geri plana çekilelim bari rusyayla kötü olmayalım kafası yaşıyolar özelliklede fransa.. İngiltereyi muaf tutuyorum çünki onların Rusya ile husumetleri Suriye ile alakalı değil onlar Rusyaya zarar verebilecek her türlü oluşuma destek verecektir.İtalya ve İspanyadan olağanüstü birşeyler beklememek lazım. Zaten geriyede dogru düzgün bir ordu kalmıyor.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1378 : 13 Nisan 2018, 17:45:53 »
Bu doğru dün Alman gazetesinde okuduğum haber beni çok güldürdü. Alman ordusu yerel Asker bulamıyormuş . Ve yeni yöntem olarak hafta sonu askerleri oluşturmak. Kısaca hafta içi sivil hayata devam,  hafta sonu askeri eğitim görecekler.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1379 : 13 Nisan 2018, 18:49:31 »
Bu doğru dün Alman gazetesinde okuduğum haber beni çok güldürdü. Alman ordusu yerel Asker bulamıyormuş . Ve yeni yöntem olarak hafta sonu askerleri oluşturmak. Kısaca hafta içi sivil hayata devam,  hafta sonu askeri eğitim görecekler.
Komik değil aslında. Dünyada bazı ülkeler var. Eğitim , yaşam kalitesi , iş bulma kolaylığı bakımından bizim gibi değiller. İsveçli , Danimarkalı , Finlandiyalı , Yeni Zelandalı , Avustralya yada İsviçreli herhangi bir genç neden asker olsunki. İsviçrede her 4 kişiden 1i bilimle uğraşıyor. Eğitim kaliteleri yüksek bide kendi ülkelerinde tıkılıp kalmıyolar. AB ülkelerinin birbirleri arasında geçiş yapma kolaylığı bizim bi şehirden başka şehre girmemizden daha kolay. Neden asker olsun ? herhangi bir gencin ya çok aşırı işsiz kalmış olması lazım yada aşırı ırkçı olması lazım oda yok çoğu sosyalist bir kafada. Askerlik değerli birşey değil bizdeki gibi yani ben normal karşılıyorum. Hiç asker bulamazsa Black water tarzı bir şirketle anlaşır paradan bol ne var almanda.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?