Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 303146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1990 : 18 Temmuz 2023, 12:34:44 »
1. Suriyelilerin geri dönüşü konusunda çok insanı davrandığınızi, onların çıkarlarını kendi çıkarlarımızdan daha çok düşündüğümuzu düşünüyorum. İvedilikle hepsi kayıt altına alınmalı, ya avrupaya ya da suriyeye geçişleri doğrudan ya da dolaylı şekilde sağlanmalı. Gittikleri yerlerde koşullari ne olur o bizim sorumlulugumuz değil. Turkiyeden ekonomisi daha iyi olan , bırakın on Turkiyeden büyük boş arazileri  olan ve insan ihtiyacı olan ülkeler var, çok isterlerse onların alsin..Kanada, Rusya, ABD, Avustralya..

2. Kaçakların geri gönderilmesi konusunda yeterli denetim yapmadığımızi düşünüyorum.

3. Yatırım ile vatandaşlık alma işine fikir olarak karsi olmasamda, bunun şartlarının şu andakinden çok  daha sıkı olması gerektiğini düşünüyorum. Örnek gayrimenkul yatırımı ise en az 5 milyon dolar + 5 sene satilamamasi. Sonra 5 senelik oturma izni, ancak ondan sonra vatandaşlık.

4. Bütün bunlardan sonra geride kalanlarda dil, kültür ve işçi ihtiyacı olan sektörlerde eğitimden geçirilmeli.

Benim ülkemde tabelaları okumak, sokata iletişim kurmak  için  İngilizce ya da Arapça ya da Rusça ya da farsça öğrenmek zorunda degilim, onlar Türkçe öğrenmeli...biz onların memleketlerine yerlestigimiz zaman nasıl onların dillerini ogreniyorsak...
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2023, 12:44:08 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #1991 : 18 Temmuz 2023, 12:57:41 »
Devir artık öyle bir devir ki eskisi gibi kaçak göçek yaşamanın devlet azıcık kararlı oldum mu imkanı ihtimali kalmadı. Devlet Ankara da bir karar verse göçmenler ne oturacak ev bulabilirler ne şehirler arası yolculuk yapabilirler ne para transferi yapabilirler ne telefon kullanabilirler ne bir işe girebilirler sokakta yatmak zorunda kalırlar. Hadi Türkiye de de hiç kolay olmaz ama hadi biraz kayıt dışılık olduğundan idare edilir belki ama medeni bir ülkede artık kayıtsız yaşamak olanaksız.  Ankara düğmeye bir bassa insanları evlerinden toplamaya da gerek kalmaz çeker giderler geriye yüzde beşi onu kalır
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #1992 : 18 Temmuz 2023, 13:02:52 »
Suudi Arabistan'dan ilk muhteşem haberler gelmeye başladı SIHA alacaklarmış. Sanki başka SIHA satan varmış gibi.
KAAN projesine de keşke ortak olsalar

Error 404 (Not Found)!!1
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2023, 13:19:54 Gönderen: re »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1993 : 18 Temmuz 2023, 16:10:12 »
Ortak üretim ve teknoloji transferi var ise ben karşıyım arkadaş..

Onlarca defa yazdık, teknoloji transferi ve ortak üretim de ABD gibi yaklaşmaliyiz....vidasini bile bizden alacaklar, o vidayi takmaya da bizim teknisyenler gidecek..

Orta Asya olur, balkanlar olur hadi bir derece anlarım...

Fiili ve potansiyel rakiplerine silah satan ülke bir tek biz varız herhalde...

What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #1994 : 18 Temmuz 2023, 16:30:03 »
MKE yine patlamış
Kasabada fabrika kurmak bir hataydı. Şehrin dışında bozkırda kur Ankara'dan servisle götür getir çalışanları daha iyi. 

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 49
« Yanıtla #1995 : 19 Temmuz 2023, 01:11:22 »
Fabrika kurulduğunda orada ortada bir şehir yoktu ama.
MKEK acilen güvenlik prosedürlerini baştan sona yenilenmeli çağa uydurmalı ,  bir maytap fabrikası kalite eşdeğeri  milli savunma silah fabrikası olmamalı artık. Artık yeter bu rezillik.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1996 : 19 Temmuz 2023, 01:58:43 »
Habertürt'te Ümit Özdağ konuşuyordu. Kanalları gezerken denk geldim. Çankırı Obüs fabrikasının Katar'a satıldığını söyledi.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1997 : 19 Temmuz 2023, 07:02:39 »
Çankırı'da obüs fabrikası yok, Çankırı'da 1980lerin sonlarından sonra atıl hale gelmiş, oerlikon 20mm ve 35 mm üretimlerinin yapıldığı fabrika vardı

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1998 : 19 Temmuz 2023, 09:38:15 »
Guvenlik önlemleri ve yeterli igs egitimi verilmediği müddetçe fabrikanın yerinin hiç bir önemi yok. Bursa organize bölgesinde havayı fişek patlaması olmazdı.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #1999 : 19 Temmuz 2023, 20:49:57 »
Parayı bulmuşuz çok şükür 50.7 milyar dolarlık anlaşma yapmışız.

Error 404 (Not Found)!!1