ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER > Yabancı Hava Sistemleri ile İlgili Haberler

MiG-29/Mig-35 Fulcrum

<< < (2/18) > >>

tumucin:
Bu Misir hükümeti fransadan ucak anlasmazi yapti   Ben bu isi anlamadim

SKYWOLF:
Bana da pek gerçekçi gelmiyor. İmzalasınlar o zaman görelim. :)

мคяครℓเ:
Parası nasılsa kendinden cıkmıyor ondandır...
Rusya Mısır’a 46 adet Mig-29 satıyor.

http://www.c4defence.com/rusya-misira-46-a
Sayısı bile kesinleşmiş gibi...

SKYWOLF:
F-16, Rafale ve Mig-29 bir arada. İlginç bir hava kuvvetleri. :D :D
Gerçi önceden de ilginçti. Sorun sadece para değil Maraşlı. Farklı ülkelerden alınan araçların bakım ve işletme zorluğu ayrı bir sorun. :)

SKYWOLF:
Mısır'ın Mig-29 Sözleşmesi Kesinleşti

Geçtiğimiz yıl Rusya'nın bir Kuzey Afrika Ülkesi'ne Mig-29  savaş uçakları satışı için sözleşme imzalandığı söylentileri dolaşıyordu. Söz konusu müşterinin Mısır olduğu ve 46 Mig-29M savaş uçağının satıldığı belirtiliyordu.

Şubat ayında Rus yetkililer bir Kuzey Afrika ülkesine 50 MiG-29M savaş uçağı satışını doğruladılar ancak alıcıyı belirtmeyi reddettiler.

Askeri Teknik İşbirliği'nin Rus Komisyonu 50 MiG-29M savaş uçağının Kuzey Afrikalı alıcısı olarak Mısır'ı doğruladı ve 2015 yılında en az 5.000.000.000$ değerinde diğer bazı silah sistemlerinin Mısır'a satışına ait taze detayları yayımladı.

Rosoboronexport Mısır'a satış için Nisan 2015'te anlaşma imzaladı ve bu yıl ilk iki uçağın teslim edilmesi bekliyor. RAC MiG genel müdür yardımcısı  Alexey Beskibalov, teslimatların 2020 yılına kadar tamamlanması gerektiğini söyledi.

Mig-29M; meşhur Mig-29 Fulcrum uçaklarının geliştirilmiş türüdür. Genişletilmiş iç yakıt tankları, hafifletilmiş gövdesi, hafif ve güçlü geliştirilmiş RD-33MK motorları ile önceki modellere göre daha uzun menzillidir. Geliştirilmiş aviyonikler ve çok fonksiyonu ekranlarla donatılmış kokpit uçağın diğer özellikleri arasında.

Nizhny Novgrod kentinde geçen hafta gerçekleştirilen oturumda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e sunulan bir rapora göre Mısır ile imzalanan sözleşme; MiG-29M uçakları, Buk-M2E (SA-SA-17 Grizzly) ve Antey-2500 (SA-23 Gladiator / Giant) füze sistemleri ve 46 Ka-52 helikopterini içeriyor. Sözleşme 5 Milyar dolar değerinde ve teslimatların bu yıl başlaması bekleniyor.

DefenceTurk.com

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git