Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 509046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2680 : 03 Mart 2020, 16:42:20 »
Bizimkiler muhtemelen 120C7 Amraam kullanıyordur.  ;D biz işimizi hiç riske atmayız hocam.

Onun için havadan saldırılara karşı korunmasız askerimizi oraya gönderdik ve 36 şehit verdik değil mi? Hiç risk yoktu!
Bugüne bakacak olursak görüyoruz ki kendi hava sahamızdan Suriye uçaklarını vurabiliyoruz. Aslında istesek bizim askerleri şehit eden uçakları da vurabilirdik o zaman! Böyle bir saldırı beklemiyormuşuz gibi geliyor insan aklına bu durumda. Ancak bu saldırından bir hafta önce uçaklarla tanklarımızı vurmadılar mı? Genelde önlemi testi kırıldıktan sonra alıyoruz. Yapımız böyle maalesef.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2681 : 03 Mart 2020, 17:05:09 »
Son 48 saat icerisinde  Suriye rejim gucleri tekrardan ilerlemede ,M5 kara yolunun kontrolu tekrardan ellerine gecmis oldu. Kanimca 27 Subatta vermis oldugumuz sehitler sonrasinda ,Rusyanin kendisini dolayli yoldan afettirmesi icin bizlere gozunu kapamasi sonrasi muhaliflerin ve bizlerin cephe hattindaki taktik basarilarina taninan sure dolmus gibi gorunmekte. "Eh neticede Rusya buranin patronu benim mesajini tekrardan hem bizlere hem de rejime hatirlatmis oldu" Bakalim iki gun sonra yapilacak olan gorusmenin sonucunu millete ne sekilde pazarlayacaklar"

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2682 : 03 Mart 2020, 17:41:29 »
ABD mühimmat yardımı yapmaya hazırız demiş.
Excalibur versinler! Amraam c120D versinler.
Yoksa bu patriot için yeşil ışık mı? Mühimmat diyor ama!!!

https://www.haberler.com/son-dakika-abd-turkiye-ye-muhimmat-destegi-12977239-haberi/
https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/son-dakika-abdden-flas-aciklama-turkiyeye-muhimmat-verebiliriz-5658446/
« Son Düzenleme: 03 Mart 2020, 17:53:18 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2683 : 03 Mart 2020, 17:48:43 »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2684 : 03 Mart 2020, 17:49:02 »
Bizimkiler muhtemelen 120C7 Amraam kullanıyordur.  ;D biz işimizi hiç riske atmayız hocam.

Onun için havadan saldırılara karşı korunmasız askerimizi oraya gönderdik ve 36 şehit verdik değil mi? Hiç risk yoktu!
Bugüne bakacak olursak görüyoruz ki kendi hava sahamızdan Suriye uçaklarını vurabiliyoruz. Aslında istesek bizim askerleri şehit eden uçakları da vurabilirdik o zaman! Böyle bir saldırı beklemiyormuşuz gibi geliyor insan aklına bu durumda. Ancak bu saldırından bir hafta önce uçaklarla tanklarımızı vurmadılar mı? Genelde önlemi testi kırıldıktan sonra alıyoruz. Yapımız böyle maalesef.
Bu konuya daha önce bende değinmiştim. Türk hava kuvvetlerinin gücünü devletimiz bile farkedemiyor. Ama çarklar işlemeye başlayınca sağlam iş yapıyoruz. Benim söylediğim süreç başladıktan sonrası için.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2020, 17:51:26 Gönderen: Mermi »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2685 : 03 Mart 2020, 17:52:59 »
35 şehit vermişsin bir o kadar millete bilgisi verilmeyen gazı var. İdlib konusunda hesap vereceğin yer meclis iken rusyaya koşulmasi bana saçma geliyor. Devletin başkanı mecliste olmalı putinin yanında değil. Oraya buraya catmadan bu millete ne yaşanıyorsa sen söylemelisin ama kendini meclisten büyük gören biri olunca bunlar yaşanıyor. Büyük bir ülke olmadığımızı CBnin apar topar rusyaya kodmasindan anlamış olduk. Cunkı büyük bir ülke olsak lavrov bizimle görüşmek için ankaraya gelmek için bir tarafını yırtıyor olurdu. Rusyaya koşarak gitmemiz masada kaybeden taraf olduğumuzu gösteriyor istediğin kadar rejim unsuru vur, suriyede patron Rusya oldukça demekki bir önemi kalmıyor. Yarın putin her isteğini bizimkilere kabul ettirir, bizimkilerde zafer elde etmiş algısı yayar unutulur gider. Biz alıştık bunlara sizde alışın.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2020, 18:07:59 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2686 : 03 Mart 2020, 18:30:23 »
Düşürdüğümüz uçağın, düşmeden önce İdlib'de kent meydanını bombaladığı söyleniyor. Görüntülerini izledim. Çocukları öldürmüşler yine. Yazık... :'( :'(

Düşürdüğümüz uçağın pilotuna ait görüntüleri de gördüm. Uçak paramparça ama pilot paraşütle atlamayı başarmış. Ancak sanıyorum paraşüt geç açılmış ve yere sert çarpmış. Neredeyse katlettiği çocuklar kadar hasar görmüş bedeni.
Abi odun gibi düşmüş ve boyun kemiği çeneyi kırmış.
Enseden çekmemişler videoyu eğer çekseler enseden kemik çıkmıştır.

Bu videoları hangi sitelerden izliyorsunuz? Buraya o videoyu koymamız sakıncalı mı acaba?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
« Yanıtla #2687 : 03 Mart 2020, 18:34:09 »
ABD mühimmat yardımı yapmaya hazırız demiş.
Excalibur versinler! Amraam c120D versinler.
Yoksa bu patriot için yeşil ışık mı? Mühimmat diyor ama!!!

https://www.haberler.com/son-dakika-abd-turkiye-ye-muhimmat-destegi-12977239-haberi/
https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/son-dakika-abdden-flas-aciklama-turkiyeye-muhimmat-verebiliriz-5658446/

Bana derhal üretiminde ortak olduğum ve masraf ettiğim uçaklarımı versin ve daha fazla ağızımı bozdurmasın.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2688 : 03 Mart 2020, 18:54:16 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2689 : 03 Mart 2020, 18:59:29 »
" ABD Muhhimmat yardim teklifi"

Demekki stratejik mutefiklik derecemiz  Pkk/PYD seviyesinde artik . "anlayan anlar"

Sakin ABD , PYD deye gondermekte  oldugu  binlerce TIR silahin ,3-5  TIR ni da bize yonlendirmesin?