Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 508590 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #500 : 13 Eylül 2013, 14:14:10 »
Herkes kendi doğrusunu yaşar onan inanır kimse bile bile yanlışı savunmaz eğer bir hastalık yoksa
Gerçek doğru zamanla kendini belli eder...işte ozaman kimnin doğrusu yanlış kimin yanlışı doğru belli olur ..zaman en iyi turnusoldur...

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #501 : 13 Eylül 2013, 14:28:32 »
Herkes kendi doğrusunu yaşar onan inanır kimse bile bile yanlışı savunmaz eğer bir hastalık yoksa
Gerçek doğru zamanla kendini belli eder...işte ozaman kimnin doğrusu yanlış kimin yanlışı doğru belli olur ..zaman en iyi turnusoldur...

Kürt Devleti kurulduktan,Millet denilen topluluk ayrıştıktan,Allah vermesin belki Suriye gibi bir iç savaşa sürüklendikten,kısacası iş işten geçtikten sonra ,doğru yanlış anlaşılacaksa GEÇMİŞLER OLSUN diyorum. Bu nedenle ne diyoruz,demokrasi demokrasi denilen şey her dört beş senede ,vatandaşın gidip sandıkta oy kullanması demek DEĞİLDİR diyoruz.Vatandaş kullandığı oya sahip çıkacak,HEY ARKADAŞ ! ben sana şu işleri yanlış yapasın diye oy vermedim diyebilecek.Bunu diyemiyorsa,bir dahaki seçimleri beklemesi gerektiğini düşünüyorsa,hem demokrasi kavramını anlamamış demektir,hemde hayatından bir 5 sene çalınmış demektir.Millet dediğimiz şey doğruyu yanlışı zamanında İDRAK EDEMİYORSA bu topluluğa GÜDÜLEN insanlar topluluğu diyoruz.Her şeyi zamana bırakacaksak,insan ömrü dediğin topu topu kaç senedir ki zaten ! 500 yıl sonra anlaşılacak bir gerçeğin ,bugünü yaşayan insanlara hiç bir faydası YOKTUR.İş işten geçtikten,mal batıya kaydıktan,atı alan üsküdarı geçtikten sonra elinize yakın kınayı !

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #502 : 13 Eylül 2013, 14:50:49 »
GÜDÜLMEK , İDRAKSIZLIK.. KINA...artık ne denirki....

SORU : sadece kendi düşüncesinin doğru olduğuna inanan ve diğer insanların düşüncesine saygı göstermeyen hatta diğer insanları da kendi gibi düşünmeye zorlayan insana NE denir...

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #503 : 13 Eylül 2013, 15:12:06 »
GÜDÜLMEK , İDRAKSIZLIK.. KINA...artık ne denirki....

SORU : sadece kendi düşüncesinin doğru olduğuna inanan ve diğer insanların düşüncesine saygı göstermeyen hatta diğer insanları da kendi gibi düşünmeye zorlayan insana NE denir...

Derhal cevap vermiş olalım  :)

Sizin bu sorduğunuz soruyu bana değil de,namı diğer sayın eşbaşkana sorsaydınız daha yerin de olurdu.Bu dediklerinizin aynen kendileri yapmaktadır.Bizler de naçizane olarak uygulamada ki,üslupta ki bu yanlışları dile getirmeye çalışıyoruz.Bütün dünyanın ortak kanaati şudur ki ;Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokrasi ile değil,OTOKRASİ ile yönetilmektedir.Daha geçen gün, New York Tımes gazetesinin Türkiye niye olimpiyatları alamadı başlıklı analizinde,Türkiye deki siyasi istikrarsızlık ve otokratik yönetim anlaşıyışının olimpiyatları TOKYO nun almasına neden olduğu değerlendirmesi yapılmıştır.Kendi tarihine saygısı olmayan MİRAS YEDİ bir anlayışın, yapılmış olan her İYİ şeyi KENDİSİNE MAL ETMESİ,YAPILAN TÜM YANLIŞLARI İSE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN İRADEYE BAĞLAMASINA defalarca tanık olduk.Kendinden başkasının düşüncesine saygısı olmayan bir zihniyete de saygı duyulması beklenemez.Sayın eşbaşkan bu gezi olaylarının çıkmasına neden olan çıkışında ne demiş ti;''siz ne yaparsanız yapın,biz kararımızı verdik gezi parkı yıkılacak yerine AVM yapılacak''Şimdi vatandaşının hassasiyetlerine kulak tıkayan dayatmacı bir zihniyetle karşı karşıyayız.Tuttu sanki şehir planlamasıymış,jeoloji mühendisymiş gibi helikoptere atladı üçüncü köprü şurdan şurdan geçsin dedi.Tuttular sonrada köprünün ismini Yavuz Sultan Selim köprüsü koydular.Halkımızın bir kısmı bundan rahatsız oldu.Sen niye halkın hassasiyetlerine kulak tıkıyorsun ki.Onlarında başbakanı değil misin !toplumsal barış içinde herkesin kabul edebileceği bir isim niye koyamıyorsun.İnsanların hassasiyetlerini kaşıyorsun !Sonrada tepkiler büyüyünce bunun adı VANDALLIK OLUYOR.Dediğim dedik çaldığım düdük diye bir yönetim anlayışı olamaz.Biz kendimize PADİŞAH seçmedik.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #504 : 13 Eylül 2013, 15:38:06 »
Recep Tayyip ERDOĞAN'ın dediğim dedik çaldığım düdük tavırlarından

AK Parti teşkilatı dahi memnun değil, muhafazakar seçmen memnun değil, sol seçmen zaten günahı kadar sevmez.. ayrıca muhafazakar ve milliyetçi seçmen Başbakanın Pkk konusundaki basiretsiliğinden de menun değil...amma sen başbakanı geçip istemeyerek dahi olsa direkt olarak ona oy veren tabana idraksız ve güdülmüş dersen ( Şahsına alma genel muhalefetin tüm akp seçmenine bakışı bu) yaptığın tek şey safları sıklaştırmak ve %51 üzerine tuğlakoymak olur senin dedğin bir husus çok doğru türkiyedeki seçmenin %70 sağ muhafazakardır ...ancak söyle bir açmaz var

Ben kendim şahsen hiç ak partiye oy vermedim dünya görüşü olarak muhafazakar milliyetçi biriyim son genel seçimde kerhen ve istemeyerek zorunluluktan MHP ye oy verdim neden ...çünkü merkez sağda halkın temel sorunlarına inebilecek ama doğru ama yanlış bir çözüm sunabilen ve fikirlerinin peşinden gidebileceğim bir lider yok..ben daha bahçelinin önemli bir konuda yazılı açıklama dışında peş peşe düzgün iki cümle kurduğunu göremedim...

İnanıyorum ki sol seçmen de aynı açmazla CHP ye oy vermekte...sadece şunu düşün şu an Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ile Rahmetli Bülent Ecevit ayarında bir lide ile BBP ve DSP olsa CHP MHP ve AKP nasıl oy alırdı....

Ve nihayet doğrudur biz kıral seçmedik Başbakanın kendini hala İBB başkanı zannetmesi ve herşeyi kontrol etmek istemesi huyunu da kabul etmiyoruz sadece sen ben değil...ama son zamanlarda sokağa inen vandallıkların hedefi yolda durakta atılan slogalnlar yapılan davranışlarla Başbakandan ziyade ona oy veren kitledir.

Zorunluluktan verilen oyları İdraksızlık ve güdülünmek olarak algılar ve AKP ye oy verenlere Akılsız muamelesi yaparsan daha uzun bir süre en azından Recep Tayyip ERDOĞAN'ın canı sıkılana kadar onu başbakan olarak görürüz...

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #505 : 13 Eylül 2013, 16:25:28 »
Recep Tayyip ERDOĞAN'ın dediğim dedik çaldığım düdük tavırlarından

AK Parti teşkilatı dahi memnun değil, muhafazakar seçmen memnun değil, sol seçmen zaten günahı kadar sevmez.. ayrıca muhafazakar ve milliyetçi seçmen Başbakanın Pkk konusundaki basiretsiliğinden de menun değil...amma sen başbakanı geçip istemeyerek dahi olsa direkt olarak ona oy veren tabana idraksız ve güdülmüş dersen ( Şahsına alma genel muhalefetin tüm akp seçmenine bakışı bu) yaptığın tek şey safları sıklaştırmak ve %51 üzerine tuğlakoymak olur senin dedğin bir husus çok doğru türkiyedeki seçmenin %70 sağ muhafazakardır ...ancak söyle bir açmaz var

Ben kendim şahsen hiç ak partiye oy vermedim dünya görüşü olarak muhafazakar milliyetçi biriyim son genel seçimde kerhen ve istemeyerek zorunluluktan MHP ye oy verdim neden ...çünkü merkez sağda halkın temel sorunlarına inebilecek ama doğru ama yanlış bir çözüm sunabilen ve fikirlerinin peşinden gidebileceğim bir lider yok..ben daha bahçelinin önemli bir konuda yazılı açıklama dışında peş peşe düzgün iki cümle kurduğunu göremedim...

İnanıyorum ki sol seçmen de aynı açmazla CHP ye oy vermekte...sadece şunu düşün şu an Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ile Rahmetli Bülent Ecevit ayarında bir lide ile BBP ve DSP olsa CHP MHP ve AKP nasıl oy alırdı....

Ve nihayet doğrudur biz kıral seçmedik Başbakanın kendini hala İBB başkanı zannetmesi ve herşeyi kontrol etmek istemesi huyunu da kabul etmiyoruz sadece sen ben değil...ama son zamanlarda sokağa inen vandallıkların hedefi yolda durakta atılan slogalnlar yapılan davranışlarla Başbakandan ziyade ona oy veren kitledir.

Zorunluluktan verilen oyları İdraksızlık ve güdülünmek olarak algılar ve AKP ye oy verenlere Akılsız muamelesi yaparsan daha uzun bir süre en azından Recep Tayyip ERDOĞAN'ın canı sıkılana kadar onu başbakan olarak görürüz...

Çok doğru bir noktaya temas ettiniz.İnsanımız GÜDÜLÜYOR derken kesinlikle HAKARET ETME KASTIMIZ YOKTUR.Güdülmek ne demektir ? bir topluluğu,kendi düşünceleri ve iradesi doğruldusunda bir noktaya doğru kanalize edebilmektir.Kendini çoban zannedenler halkıda sürü yerine koymak suretiyle aynen çoban usulleri ile gütmektedirler.Köy çocukları,köyde çobanlık yapmış olanlar iyi bilir.Bir sürü nasıl güdülür!birazda bu konuları konuşalım :)

Bir sürüyü güdebilmek için ilk önce güdülmeye uygun bir topluluğun var olması gerekiyor.Örneğin koyunlar,sığırlar ve kuzular daha iyi yönetilirken,güdülürken,keçileri gütmek zordur.Keçi dediğimiz canlı inantçı bir karaktere sahiptir.Ayrıca sürüyü yönetebilmek için çobanın iyi bir kavala ihtiyacı bulunmaktadır.Kaval denilen müzik aleti son derece derinden yanık bir sen aralığına sahip bir müzik aletidir.Canlıyı kendinden geçiren,uykusunu getiren bu müzik aleti sürüyü gütmekte bire birdir.Gerçek hayatta Çobanın Kavalı görevini medya,basın yayın kuruluşları üstlenirler.Hergün yanlış bilgiler pompalamak suretiyle halkı uyutmakta Çobana yardımcı olurlar.Köy yerinde bir çobanın kaval yerine Davul Zurna çaldığını gören var mıdır ? Çoban davul zurna çalmış olsa Zurnanın tok sesi ile bütün sürü irkilir ve kaçar.İşte toplumdaki ZURNA görevini de halk güdülmesin diyen, muhalif basın ve gerçek muhalefet grupları yapmaktadır.O nedenle protesto gösterilerinde KAVAL DEĞİLDE DAVUL ZURNA ÇALINMAKTADIR Kİ MİLLET UYANSIN.Ramazanlarda sahurda da öyledir.Kaval çalsan kimse uykusundan kalkıpta orucunu tutmaya başlayamaz vesselam.Ayrıca çobanın iyi bir kaç tane çoban köpeğine ihtiyacı vardır.Sürüden ayrılanı tekrar hizaya sokmak için gereklidir.Gerçek hayatta bu görevi kolluk kuvvetleri sağlamaktadır.Yasal ve MEŞRU olarak bu görevi yapanlar dışında bir de kendini çoban köpeği zannedenler bulunuyor.Bunlarada paramiliter güçler,gayri nizami unsurlar,sempatizanlar ...olarak sıralayabiliriz.En son gezi olaylarında bu sempatizanların ellerinde PALALAR İLE havlaya havlaya kudurmuş bir köpek gibi halkın üzeri saldırdıklarına şahit olduk.Çobanın görevi KUDURMUŞ KÖPEKLERİ SÜRÜDEN UZAK TUTMAKTIR.TEŞBİHTE HATA OLMAZ DERLER.BURADA BİR TAKIM BENZETMELER YAPMAK SURETİYLE KİMSEYE HAKARET ETME KASTIMIZ BULUNMAMAKTADIR.SADECE BİR TESPİT YAPILMAK İSTENİYOR.Ayrıca çobanın yükünü taşıyacak bir veya bir kaç tane EŞŞEĞE de ihtiyacımız var.Bütün bu bileşenler bir araya geldikten sonra çoban sürüsünü rahatlıkla güdebilir.NETEKİM sayın başbakanımız bu konuya da parmak basmışlar ve demişlerdir ki;bunların eline üç koyun versen iki tanesini kurda kuşa yem ederler :) kendini çoban gören bir zihniyetin halkını da sürü görmesi NORMALDİR.Ayrıca halk arasında bir deyim vardır su akar yolunu bulur derler şimdi sen suyun akış yatağını değiştirirsen bunada güdülmek diyebiliriz.

Uzun lafın kısası,işin özüne gelecek olursak bendeniz bu sürünün bir parçası olmayı reddediyorum.parçası olmak isteyen buyursun parçası olsun hiç itirazım yoktur !Özgür irademle konuları analiz eder,akıl ve vicdan süzgecimden geçirir ona göre kararımı veririm.Çobanın kavalının sesine de kulakları mı tıkarım.Başbakanımızın çok sevdiği sürekli her ortamda okuduğu büyük üstad Mehmet Akifin dediği gibi...
Zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem,
 Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem
 Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam
 Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam
 Biri ecdadıma saldırdı mı hatta boğarım
 Boğamazsın ki! hiç olmazsa yanımdan kovarım

Yumuşak başlı isem kim dedi ki UYSAL KOYUNUM
 Kesilir, fakat çekmeye gelmez boynum.

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2013, 16:29:50 Gönderen: KORAYKURT »

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #506 : 16 Eylül 2013, 02:25:17 »

yani diyon ki aziz nesin haklı milletin % 51 i aptal....
Aslında konuyla hiç bir alakası yok lakin cümle içerisinde geçtiği için şu Aziz NESİN'in meşhur Türk Milletinin %60 aptal sözüne bir açıklık getirme ihtiyacı hissetim.işin aslı astarı nedir kendisi bu sözü niye söylemiştir bir bakalım.

Azizi Nesine sordular ,Türk Milletinin %60 ı aptaldır sözünü niye söylediniz ?

cevap:Aslında %92 si aptal diyecektim de, ayıp olmasın diye %60 ı aptal dedim diyor.

1961 Anayasası Türk Halkına geniş özgürlük ve haklar tanıyan bir anayasaydı.1982 anayasası ise 1961 Anayasasının vermiş olduğu hakların tamamına yakınını budamak suretiyle halkın elinden almıştır.Halkımız yapılan referanduma  %91,37 EVET ,% 8,63 HAYIR oyu vermiş ve büyük bir oy farkı ile 1982 darbe Anayasası kabul edilmiştir.Aziz Nesin'de kendi haklarını koruyamayan  %92 lik kısmın ancak aptal olabileceğini düşünmüş olacak ki,ayıp olmasın diye %60 demiştir.

Bugün kime sorsanız 1980 anayasına Hayır oyu verdim demektedir. Hatta Süleyman Demirel 1961 anayasası bu milletin sırtına bol geliyor bile diyebilmişti.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2013, 02:31:26 Gönderen: KORAYKURT »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #507 : 16 Eylül 2013, 15:10:14 »
Sınırda savaş uçağı düştü iddiası

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nde Suriye sınırına 400 metre uzaklıkta, Suriye topraklarında savaş uçağı düştüğü ihbarı üzerine bölgeye ekipler sevk ediliyor.

Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/sinirda-savas-ucagi-dustu-iddiasi/gundem/detay/1764299/default.htm

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #508 : 16 Eylül 2013, 15:39:25 »
Sınırda helikopter düştü
Hatay’ın Yayladağı ilçesinde Suriye’ye ait olduğu belirtilen bir helikopter düştü. Olayın ardından bölgeye çok sayıda ekip gönderildi.

Arşiv
ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 15:08 TSİ 16 Eylül. 2013 Pazartesi
HATAY - Yayladağı ilçesinde öğle saatlerinde helikopter düştüğüne dair ihbar yapıldı.

İlçeye bağlı Topraktutan köyüne 400 metre mesafeye düştüğü belirtilen helikopterin Suriye ordusuna ait olduğu öne sürüldü.

Düşen Suriye helikopterinde bulunan iki pilotun olay anında helikopterden atladığı iddia edildi.

Haberin devamı ↓
reklam

Olayın ardından bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, “Teyide muhtaç bilgi geldi, detaylar araştırılıyor" dedi.

Yayladağı ilçesinin karşısında bulunan Suriye’nin Lazkiye kentinde Özgür Suriye Ordusu ile Esad güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25466760

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #509 : 16 Eylül 2013, 19:55:30 »
Arkadaşlar başbakan yardımcısı Bülent Arınç helikopterin Türk savaş uçaklarınca sınır ihlali yaptığı için düşürüldüğünü açıkladı.

Kaynak:http://siyaset.milliyet.com.tr/arinc-suriye-helikopterini-turkiye/siyaset/detay/1764394/default.htm