Gönderen Konu: SİPER: Milli Uzun Menzilli Bölgesel Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 123504 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
SİPER: Milli Uzun Menzilli Bölgesel Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #730 : 24 Nisan 2024, 17:00:43 »
Alıntı
SİPER hava savunma sistemi envantere girmeye hazırlanıyor.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, SAHA MBA Üst Düzey Bürokrat ve Sektör Liderleri Eğitimi kapsamında yaptığı sunumda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bu bağlamda Akyol, SİPER Ürün-1 hava savunma sisteminin envantere kazandırılmasına çok az bir süre kaldığını açıkladı. Akyol, “GÜRZ sistemini birkaç yıldır çalışıyorduk ancak sözleşmesi yeni başladı. Sonrasında GÖKDEMİR gelecek. SİPER Ürün-1 envantere girmeye gün sayıyor. SİPER Ürün-2 yolda geliyor.” ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda 2023 yılının sonunda  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları kapsamın başlatılan “SİPER Ürün-1 ve HİSAR Projelerinin Seri Üretim Sözleşmeleri İmza Töreni” gerçekleştirilmişti. Yapılan sözleşme ile birlikte Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi SİPER Ürün-1’in kabul faaliyetlerinin Mayıs 2024’e kadar tamamlanacağı, seri üretim kapsamında teslimatların ise Ocak 2026’da başlayacağı açıklanmıştı.

Göksur da Gürz ün deniz platformu versiyonunu yapmaya calısıyoruz.

https://www.instagram.com/p/C6JPCrMoRPX/?igsh=Zm43bXkzZ3hkcXIy

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
Ynt: SİPER: Milli Uzun Menzilli Bölgesel Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #731 : 24 Nisan 2024, 19:03:07 »
Biz siper sistemine geçici balistik füze engelleme kabiliyeti açısından

Pac3 yada Aster blok1 nt füzesi alsak bizim bataryalara entegre etsek olmaz mı? Bu bize tüm srbm'lere karşı koruma sağlar.

Yalnız bu füze rampaları dağıtık mimari derken merkez radardan bir 50 km uzağa yerleştirmek lazım dağıtık mimari buna izin verir mi? Bilmiyorum