Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 247882 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #2690 : 02 Mayıs 2024, 20:38:42 »
Bir yazıya denk geldim YouTube da s500 prometheus 11 adet atacms füzesini vurmuş kırım üzerinde doğru mu?

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2691 : 02 Mayıs 2024, 21:13:07 »
Sn marmara çadır vurulmuş gibi ben iris t ye benzetemedim  belki komuta merkezidir orasını bilemem

Neyse birdaha izleyeyim.

Sn.Denizci İRİS-T'nin ilk vuruluşu değil ki, lançeri yatay haldeyken üzerini çadırla örtmüşler, lançeri kaldırıyorlar füzeleri fırlattıktan sonra hemen kapatıyorlar, bir şekilde saklanma çabası, önceden dron saatlerce havada takip etmiş. İRİS-T menzili Patriota göre kısa olduğu için cepheye yaklaşmak zorunda, drona yakalanıyor ve daha kolay yem oluyor. Önemli tesisleri de koruyamaz, süpersonik Rus füzeleri karşısında etkisiz. Rus uçaklarını vurmak için cepheye yaklaşmaya mecbur, başka şansı da yok ve daha kolay vuruluyor.

Herson yakınlarında çadırla kapalı ama lançer dikey haldeyken Lancet ile vurulmuştu.
Error 404 (Not Found)!!1

Bataryanın radarını, komuta merkezini, lançerini farklı konumlara yerleştiriyorlar, birisi vurulursa diğeri kurtulsun.
İRİS-T radarı İskander ile vurluş anı.
Error 404 (Not Found)!!1

Ukrayna'lılar da uyanık, son zamanlarda eskisi gibi tüm bataryayı aynı noktaya toplamaktan kaçınıyorlar. Tüm İRİS-T bataryasının  İskander ile vuruluş anı.
Error 404 (Not Found)!!1

Bu da başkası, İRİS-T radarını Lancet vuruş anı, vurmadan önce kamerasına yansımış, araç da MAN üretimi. Uyanıklar Lancet vurmadan önce havadayken farketmişler ve çadırla kapalı lançerini kaçırıyorlar, sonra da aynı bölgeye Ruslar top atışı yapıyor, aynı çadırla kapalı lançerinı İskander ile imha edilirken önceki paylaşımımda da farkedebilrisiniz.
Error 404 (Not Found)!!1

« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2024, 21:14:14 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2692 : 02 Mayıs 2024, 23:36:25 »
Evet şimdi anladım ve gördüm sanki vurulanlardan biri İngiliz camm sistemi gibi geldi belki ben yanılıyorumdur..

İngilizler camm sistemi verdi mi?

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2693 : Bugün, 00:10:12 »
CAMM verilseydi haberimiz olurdu, verilmedi.

Ukrayna cepheden çekilirken Ruslar peşinden savaş ganimetlerini toplamaya evam ediyorlar. Bu defa daha diri Abramsı ele geçirmişler.
https://x.com/UncensoredNewsX/status/1786116904702111771

Error 404 (Not Found)!!1

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2694 : Bugün, 01:37:43 »
S70 okhotniklerde 9 aydır kullanılıyor galiba onunda etkisi vardır kritik hedeflerin vurulmasında