Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 107101 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #450 : 18 Ekim 2016, 08:30:20 »
Her ne kadar bu ara Musul operasyonunun gölgesinde kalmış olsa da ÖSO Al-Bab'a doğru ilerliyor. Dün Guzhe, Baruzhe, Al Wash, Ak Burhan, Kar Kelbin, Talatayna ve Shuddud Işidden kurtarılmış.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #451 : 18 Ekim 2016, 08:41:58 »
Ortada IŞID kalmayınca sünni kalabalık kendisini OSO yanında bulacak ister istemez. Bu yüzden bizim bu işi ciddiye alıp ciddi bir kazanıma gitmemiz ve bunu araplara maletmemiz lazım. Sünni halk Musul ile iyice kimiksiz hale gelecek o boşluğu doldurmaya en güçlü aday ÖSO dur. Bu başarılır ise bir anda ÖSO devleecek. Bu temsil değişimi iyi sağlanmalı şimdi bunun tam sırası. Başarılır ise Bağdat ın geleceğini tartışırken masada buluruz kendmizi
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #452 : 19 Ekim 2016, 08:35:11 »

ÖSO dün birkaç köyü daha almış. Ancak ypg de doğuya doğru harekete geçmiş ve birkaç yeri Işidden almışlar. Kapattığımız koridoru daha aşağılardan devam ettirmek istiyorlar gibi. Cumhurbaşkanı Menbiç konusunda ABDli dostlarımız oradaki ypg-pkk unsurlarının Fırat'ın doğusuna çekilmesi konusunda yardımcı olacaklarını söylediler dedi. Bunu 2 ay kadar önce de söylemişti. Ancak görünen o ki bu konuda değişen bir şey yok! Demek ki ABDliler dostlarımız değilmiş! O zaman dostlarımız demeye de gerek yok!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #453 : 19 Ekim 2016, 10:28:30 »
Rus basınında Musul kuşatmasının batı yani Suriye ucunun açık bırakıldığı iddiaları var

eğer bu doğru ise burda kaçacak olan binlerce işidlinin al bab yada muhtemel rakka da bizim önümüze çıkması direnişin sertleşmesi ve muhtemel öso ile TSK unsurlarının daha çok kayıp vermesi demek

bu cobni yine başımıza çorap örmenin derdinde sanki

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #454 : 19 Ekim 2016, 16:49:41 »
SDF ile ÖSO birbirine girdi arkadaşlar. SDF Al-Bab'a doğru hareket geçti. Bu sabah ÖSO'nun kontrolündeki köylere saldırdıkları haberi de gelmişti. Ki o köylerde Türk tanklarının olduğu söyleniyor. Şu saatlerde iki grup arasında çatışmalar olduğu söyleniyor. Musul konusunda bizi devre dışı bırakmak isteyenler (sözde müttefikler), Irak'da ciddi bir mezhep savaşının başlamasını ve bunun devamında da BOP'un son aşamasına kalan son iki güçlü devletini birbirine kırdırmayı planlıyorlar gibi.

Tabi bizim her şeyi biliriz diye bağıranlar yine geç kaldıkları için artık Z'ye kadar olan planlarını uygularlar diye düşünüyorum. Galiba en sonunda Misak-ı Milli sınırlarına kavuşmak için hamle yapacağız! Gerçi halen birilerini dost olarak isimlendirdiklerini düşünürsek vay halimize!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #455 : 19 Ekim 2016, 17:15:49 »
... Irak'da ciddi bir mezhep savaşının başlamasını ve bunun devamında da BOP'un son aşamasına kalan son iki güçlü devletini birbirine kırdırmayı planlıyorlar gibi.

O konuda hiç şüphe yok hocam... Yıllardır söylüyoruz, meshepçi politikalardan vazgeçin diyoruz. Nedeni açıktır. İran İslam Cumhuriyeti; adı üstünde din devletidir. Keşke olmasaymış lakin olmuş ne yapalım şimdi..! Türkiye ise Laik, Sosyal bir Hukuk devleti idi -bir zamanlar-

Şimdi sen kalkıp Türkiye Cumhuriyeti' nin ''Devlet Geleneğini'' tarumar edersen; din temelinde bölgede ki diğer güçler ile çatışman kaçınılmaz hale geliyor. Türkmenlerimizi bile Sünni Türkmen- Şii Türkmen diye kategorize ettiler, düşünebiliyor musunuz? Yahu bunlar Türkmen yani Türk. Türk dedikten sonra akan suların durması lazım... Daha hangi akla maksatla Sünni Türkmen, Şii Türkmen muhabbettine giriyosunuz ki? Geçen CB' nin bir konuşmasına şahit oldum, diyor ki mealen; bölgede ki Türkmenler kendi aralarında bile anlaşamıyor diyor; Şii Türkmen- Sünni Türkemen şeklindeler diyor. Yahu, sizden önce bu Türkmenler gayet güzel anlaşıyordu. Kimsenin aklına da Sünni-Şii diye bir şey gelmiyordu. Türkiye' ye aidiyet duyguları vardı. Meshepçi politikalarınız nedeniyle Şii Türkmenlerimiz İran etkisi altına girmiştir. Baktılar ki Türkiyeden hayır yok, adamlar ne yapsın?

Rusya ile kapıştırma siyasetleri zaten malumunuz. SU-24 uçağını DÜŞÜRTTÜRDÜLER. Az kalsın Rusya ile kafa kafaya geliyorduk. Allahtan Rusya soğukkanlı davrandı da, meseleyi tatlıya bağlamak için zaman kazandık.

Amerikanın ilk amacı olan Rusya ile kapıştırma siyaseti tutmamıştır. Musul- Meshep düzleminde bakalım İran ile kapıştırabilecekler mi? Ancak öyle inanıyorum ki, İran da soğukkanlı bir devlettir. İran ile anlaşabilirsek, Irak ile münasebetlerin düzeleceğini değerlendiriyorum.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2016, 17:17:22 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #456 : 19 Ekim 2016, 17:49:01 »
Öso Tel Rıfatı askeri bölge ilan etmiş.

Öso-Ypg arası çatışmalar devam ediyor.

https://twitter.com/huseyinbozan/status/788739647690211332

Tsk Hasecik te Ypg yi vurmuş
https://twitter.com/huseyinbozan/status/788743507922083840

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #457 : 19 Ekim 2016, 21:44:26 »
Gelen haberlere göre bizimkiler Reyhanlı'nın karşısından Suriye'ye girmişler. Bu doğruysa üçüncü giriş noktası oluyor.

« Son Düzenleme: 19 Ekim 2016, 21:53:07 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Türk jetleri PYD-YPG hedeflerini vurdu
« Yanıtla #458 : 20 Ekim 2016, 08:19:16 »
Türk jetleri PYD-YPG hedeflerini vurdu

Hürriyet Haber20 Ekim 2016 - 07:41Son Güncelleme : 20 Ekim 2016 - 08:13
Son dakika haberi: Türk jetleri PYD-YPG hedeflerini vurdu

Türk jetleri Halep'in kuzeyindeki PYD, YPG hedeflerini vurdu. Paletli zırhlı araç, karargah binası ve barınak dahil 18 hedef imha edildi. TSK, Suriye'nin kuzeyine yönelik hava harekatında 160 ila 200 arasında PYD/PKK mensubunun etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında düzenlenen hava harekatında, PYD/YPG terör örgütü unsurlarının bulunduğu tespit edilen Maarrat Umm Hawsh bölgesinde 18 hedef imha edildi.

TSK, Fırat Kalkanı Harekatı’nda 19 Ekim 2016 günü saat 21.11 - 23.59 saatleri arasında meydana gelen gelişmeler konusunda açıklamalarda bulundu.

7'Sİ DİNAMİK 18 HEDEF VURULDU

Yapılan açıklamada, PYD/YPG terör örgütü unsurlarının bulunduğu tespit edilen Maarrat Umm Hawsh bölgesine Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği; bölgede tespit edilen paletli zırhlı araç, karargâh binası ve barınak olarak kullanılan 7'si dinamik 18 hedefin imha edildiği bildirildi.

160-200 PKK-PYD MENSUBU ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

TSK'dan yapılan açıklamada; ''Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, PYD/PKK’nın yeni kontrol altına aldığı bölgede bulunan 18 hedefe 26 bomba atılmış, PYD/PKK unsurlarınca karargâh, toplanma/barınma ve silah/mühimmat deposu olarak kullanılan dokuz bina, bir zırhlı araç ikisi silahlı dört araç imha edilmiştir. Harekât sonucunda yaklaşık 160-200 PYD/PKK'lı unsurunun etkisiz hale getirildiği kıymetlendirilmektedir'' ifadelerine yer verildi.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-haberi-turkiye-pyd-ypg-hedeflerini-vurdu-40253522

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #459 : 20 Ekim 2016, 11:12:28 »
Açık bir şekilde görünüyor ki SDF Al-Bab'ı bizden önce ele geçirmek istiyor. Koridoru aşağıdan kapatma niyetindeler. Türkiye'nin Musul Operasyonuna katılmak için bastırdığı döneme kadar beklemeleri çok manidar. Kısacası birilerinden talimat aldıkları çok açık. O birileri de Fırat'ın batısında bunların bulunmayacağını söyleyen sözde dostlarımız bence!