Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 221712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #620 : 05 Nisan 2016, 11:14:44 »
IŞİD, Gaziantep'te karakola saldırdı: 1 asker yaralı
DHA05 Nisan 2016 - 11:08:00

IŞİD, Oğuzeli Dağ Hudut Karakolu'nun sorumluluk bölgesine saldırı düzenledi : 1 asker hafif yaralı

Gaziantep Oğuzeli'ndeki Dağ Hudut Karakolu sorumluluk bölgesine IŞİD tarafından bir top ve 2 havan mermisiyle saldırı düzenlendi. Saldırının ardından top ve havan mermilerinin geldiği IŞİD hedeflerine fırtına obüsleri ile misliyle karşılık verildi. Saldırıda hafif şekilde yaralanan 1 askerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/isid-gaziantepte-karakola-saldirdi-1-asker-yarali-40081584
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #621 : 09 Nisan 2016, 09:06:47 »
İsrail’den Türkiye’deki vatandaşlarına uyarı: Acil terk edin

Hürriyet Haber09 Nisan 2016 - 07:36:00
İsrail’den Türkiye’deki vatandaşlarına uyarı: Acil terk edin

İsrail, acil terör saldırısı riski nedeniyle vatandaşlarına “en kısa sürede” Türkiye’yi terk etmeleri tavsiyesinde bulundu.

İsrail Başbakanlığı Terörle Mücadele Bürosu’ndan dün yapılan yazılı açıklamada, mevcut seyahat risk uyarısının 2. seviyede (yüksek somut tehdit) olduğu hatırlatılırken, “Tehdit, Türkiye’deki tüm turistik merkezleri kapsıyor. Türkiye’deki İsraillilerin turistik merkezlerden uzak durmalarını, yerel yetkililerinin uyarılarını dikkate almalarını ve ülkeyi en kısa zamanda terk etmelerini tavsiye ediyoruz” denildi.

Türkiye’ye yolculuk yapmayı planlayan İsral vatandaşlarına da planı iptal etme çağrısı yapıldı. IŞİD’in 19 Mart’ta İstanbul Beyoğlu’nda, İsrailli turistleri hedef alan canlı bomba saldırısında üç İsrailli turist hayatını kaybetmişti. 28 Mart’ta da mevcut seyahat risk uyarısı 3. seviyeden 2. seviyeye yükseltilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/israilden-turkiyedeki-vatandaslarina-uyari-acil-terk-edin-40084632
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #622 : 10 Nisan 2016, 16:33:07 »
ABD'den Türkiye'deki vatandaşlarına uyarı

hurriyet.com.tr
09 Nisan 2016 - 15:57:00
ABD'den Türkiye'deki vatandaşlarına uyarı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'deki Amerikan vatandaşlarını uyarmak için yeni bir duyuru yayınladı.

Büyükelçiliğin internet sitesinde yayınlanan açıklamada, başta İstanbul ve Antalya'daki meydan ve limanlar olmak üzere, turistik bölgelere yönelik "inandırıcı tehditler" olduğu belirtildi.

"ABD vatandaşları için acil durum mesajı" başlıklı duyuruda, "Bu bölgelerin yakınlarındaysanız, lütfen azami dikkat gösterin. Kişisel güvenliğiniz için, yerel medyayı takip etmenizi tavsiye ederiz" denildi.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği bu ay başında da vatandaşlarına; Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Tunceli, Hakkari, Bitlis, Elazığ, Adana, İzmir ve Muğla ile ilgili güvenlik uyarısında bulunmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/abdden-turkiyedeki-vatandaslarina-uyari-40084868

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #623 : 10 Nisan 2016, 16:40:27 »
ABD'den Orta Doğu'da çok kritik hamle: 26 yıl sonra ilk kez B-52'ler bölgede

hurriyet.com.tr
10 Nisan 2016 - 14:02:00
ABD'den Orta Doğu'da çok kritik hamle: 26 yıl sonra ilk kez B-52'ler bölgede

ABD, Orta Doğu’da en son 1991'deki Körfez Savaşı'nda kullanılan uzun menzilli bombardıman uçağı B-52 Stratofortress'leri, Katar'a gönderdi.

ABD Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, sayısı belirtilmeyen B-52'ler El Udeid Hava Üssü'ne ulaştı. 

ABD Hava Kuvvetleri Merkez Komutanlığı'ndan Korgeneral Charles Q. Brown Jr'ın açıklamasında, "B-52'ler, koalisyon güçlerine sürekli bir isabet ve arzu edilen hava gücü etkisi sağlayacak" ifadesi yer aldı. 

ABD, B-52 bombardıman uçaklarını en sonra eski Irak lideri Saddam Hüseyin'e karşı Çöl Fırtınası Harekâtı sırasında kullandı. Uçaklar, o dönemde Suudi Arabistan'dan kalkıp Irak'ı yönelik operasyona katılıyordu.

ABD’nin bu hamlesi, Rusya’nın IŞİD’i vurmak için uzun menzilli bombardıman uçakları Tupolev Tu-22, Tu-95 ve Tu-160’ı
Suriye’de kullanmasından kısa bir süre sora geldi.

http://www.hurriyet.com.tr/abdden-orta-doguda-cok-kritik-hamle-26-yil-sonra-ilk-kez-b-52ler-bolgede-40085162

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #624 : 11 Nisan 2016, 12:28:05 »
Rusya'da karakola intihar saldırısı

hurriyet.com.tr11 Nisan 2016 - 11:26:00
Rusya'da karakola intihar saldırısı

Rusya'nın güneybatısındaki Stavropol bölgesinde bulunan bir karakol, üç intihar bombacısının saldırısına hedef oldu.

Novoselitskiy köyündeki bir polis merkezine girmeye çalışan üç intihar bombacısı, giriş kapısına yakın bir noktada üzerlerindeki bombaları patlattı.

Dördüncü saldırgan ise polis tarafından vuruldu.

Bölgede beş patlama sesi duyulduğu yönünde iddialar var.

SADECE SALDIRGAN ÖLDÜ

RİA haber ajansına göre, patlamalarda intihar bombacılarının dışında ölen ya da yaralanan olmadı.

Hürriyet Gazetesi Moskova Temsilcisi Nerdun Hacıoğlu, saldırıların ardından Rusya’nın güney bölgelerinde ve başta Stavropol şehri olmak üzere civar kentlerdeki tüm kamu kuruluşların kapatıldığını ve güvenlik önlemlerinin artırıldığını bildirdi.

RİA ajansı, Stavropol şehrinde tüm okulların ikinci bir emre kadar kapatıldığını ve halka evlerini terk etmemeleri konusunda uyarıda bulunulduğunu duyurdu.

ÖNCEKİ SALDIRILARI IŞİD ÜSTLENMİŞTİ

Stavropol bölgesi, Kuzey Kafkasya yakınında yer alıyor. Kuzey Kafkasya'da bulunan Dağıstan'da son bir ay içinde polis kontrol noktaları ve karakollara iki kez saldırı düzenlenmişti. Bu saldırıları terör örgütü IŞİD üstlenmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/rusyada-karakola-intihar-saldirisi-40085670

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #625 : 11 Nisan 2016, 13:09:44 »
5 intihar bombacisinin oldugu soyleniyor. 3 kendini patlatmis. Biri vurulmus rus a inanirsan tabi. Suriye nin tekrar rusya ile operasyon yapmaya hazirligini icinde oldugunu aciklar aciklamaz patlativerdiler.

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #626 : 11 Nisan 2016, 17:08:06 »
Devlet politikası yalan üzerine kurulu rusyaya inanılır mı hiç

https://www.youtube.com/watch?v=eyTgMSAEHTs&feature=youtu.be

Yerde yatan cesetlere bakın

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #627 : 11 Nisan 2016, 17:32:49 »
Göremedim!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #628 : 14 Nisan 2016, 11:41:08 »
Uçaklar Kilis'in karşısındaki IŞİD hedeflerini bombalıyor

DHA14 Nisan 2016 - 10:12:00
Uçaklar Kilis'in karşısındaki IŞİD hedeflerini bombalıyor

Son bir haftada 10'a yakın roketatar mermisinin düştüğü ve 2 kişinin yaşamını yitirdiği Kilis'in tam karşısında bulunan IŞİD hedefleri, sabah saat 06.30'dan itibaren koalisyon ülkelerinin uçakları tarafından bombalanıyor.

Kilis'in Arpakesmez Köyü'nün karşısında bulunan Suriye’nin Savran, Soran, Havar ve Kefre köylerini elinde bulunduran IŞİD ile muhalif grupların oluşturduğu Fetih Ordusu arasındaki çatışmalar aralıklarla devam ediyor. Bu çatışmalardan dolayı Kilis'e son bir haftada 10'a yakın Katyuşa füzesi düştü, 2 kişi yaşamını yitirdi.

Çatışmaların sürdüğü bölgedeki IŞİD mevzileri bu sabah saat 06.30'dan itiblaren koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından hedef alındı. Sık sık uçaklar tarafından hedef alınan IŞİD mevzilerinden yükselen dumanlar Türkiye tarafından da görüldü. Sınır hattında güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarılırken, Suriye tarafından zaman zaman silah ve patlama sesleri duyuluyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ucaklar-kilisin-karsisindaki-isid-hedeflerini-bombaladi-40088122

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #629 : 14 Nisan 2016, 17:35:54 »
Mansura bölgesinde Rus uçağı düşürdüğünü ve iki Rus pilotu ele geçirdiğini açıkladı.

http://www.timeturk.com/isid-suriye-nin-rakka-sehrinde-rus-ucagi-dusurdu/haber-139886

Ucaklarda dusmeye basladi.