TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Kara Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi

<< < (384/870) > >>

SKYWOLF:

--- Alıntı yapılan: BATTLESTAR - 18 Eylül 2019, 22:07:53 ---
Hocam herhalde tsk'nın kabul testlerinde kullanacağı prototipleri üretecektirler.

--- Alıntı sonu ---

Zaten aracın beklentileri karşılayıp karşılamadığını test etmek için prototipler üretilmişti. Bu testler sonrasında seri üretim anlaşması imzalandı. Artık seri üretime başlamaları lazım.

BATTLESTAR:

--- Alıntı yapılan: SKYWOLF - 21 Eylül 2019, 10:53:48 ---
Hocam herhalde tsk'nın kabul testlerinde kullanacağı prototipleri üretecektirler.

--- Alıntı sonu ---

Zaten aracın beklentileri karşılayıp karşılamadığını test etmek için prototipler üretilmişti. Bu testler sonrasında seri üretim anlaşması imzalandı. Artık seri üretime başlamaları lazım.

--- Alıntı sonu ---

Ama tank değişim geçirdi hocam. Şurda m-60T lere bile ufak bir modernize geçirtiyoruz ve kabul testlerine sokuyoruz.

SKYWOLF:

--- Alıntı yapılan: BATTLESTAR - 21 Eylül 2019, 11:12:00 ---
--- Alıntı yapılan: SKYWOLF - 21 Eylül 2019, 10:53:48 ---

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı sonu ---

Ama tank değişim geçirdi hocam. Şurda m-60T lere bile ufak bir modernize geçirtiyoruz ve kabul testlerine sokuyoruz.

--- Alıntı sonu ---

Tankın değişim geçirdiğini nereden biliyorsun?

spear:
Altay ın güç grubu çözülmediğinden 1ABMK da üretimle alakalı çalışmalar halen yok. Karasu da ınşaat devam ediyor. Bmc 1ABMK da taktik tekerlekli pesönel tasıyıcı üretiminin prototip üretimini sürdürüyor.

Ankhises:
Bugün okudugum bir twitter kullanıcısının Altay tankının gecikmesiyle ilgili yazısı...

"Bu soruyu tasarım mühendisine sorduğumuzda sürecin nasıl işlediği hakkında bize bilgi verdi. Kuvvet'in ne istediğini üreticiye anlatması 1 sene sürüyor. Üreticinin ne anladığını Kuvvet'e anlatması 1 sene.Kuvvet'in ben bunu demedim, şunu dedim demesi ise süreci daha da uzatıyor ve bu daha başlangıç kısmı. Sektörün içerisinde olanlar bu işlerin hemen olmayacağını, uzun bir sürece bağlı olduğunu bilir."

@Kampfwagenkanon

Suriye'ye hurda tanklarla giden bir kuvvet için bu süre biraz lüks sayılır. Kaç yıldır nasıl bir tank istediğini anlamamış , anlatamamış generallerin varoldugunu bilmek çok can sıkıcı..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git