Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 507187 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1390 : 14 Nisan 2018, 09:27:16 »
Dilerim bundan ileri gitmezler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1391 : 14 Nisan 2018, 10:03:19 »
Büyük ihtimal ile perde arkasında anlaşılmış. Rus hava savunma sistemlerinin karşılık vermediği görülüyor. Daha önceki saldırılarda savunma sistemleri çalışıyordu.

Aksi taktirde okadar gelen uçak ve füzenin Rus üslerini vurmayacağının garantisi olmayacağı için Rusya savunma sistemlerini çalıştırır ve karşılık verirdi. 

Bakalım gelişmeler ne olacak. Ama Rusya nın caydırıcılığı çok büyük darbe almış oldu.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1392 : 14 Nisan 2018, 10:08:48 »
Rusya tepkisiz kalırsa kazanımları büyük yara alır bakalım ne olacak tepkisi. Kendisi atmasa bile esada birkaç füze verip can yakıcı saldırıda bulunması gerek bence abd ye karşı.

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #1393 : 14 Nisan 2018, 10:40:59 »
Yine anladık Rusya hiçbir zaman Amerika'nın dengi ülke değil. Bu rezil olma tüm gözleri Çin'e çevirdi. Rusya bu saatten sonra tüm caydırıcılığını kaybetmiştir bana göre ve arkasında ona güvenen kimseyi de bulamaz. Mesele boş alanın vurulup vurulmaması değil. Trump vuracağım dedi, Putin havada imha edeceğiz dedi. Bu durumda Trump vurdu mu? Vurdu. Putin sözünü yedi mi? Yedi. O füzeler aslında Rusya'nın kalbine atıldı.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2018, 10:42:31 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1394 : 14 Nisan 2018, 11:05:41 »
Yine anladık Rusya hiçbir zaman Amerika'nın dengi ülke değil. Bu rezil olma tüm gözleri Çin'e çevirdi. Rusya bu saatten sonra tüm caydırıcılığını kaybetmiştir bana göre ve arkasında ona güvenen kimseyi de bulamaz. Mesele boş alanın vurulup vurulmaması değil. Trump vuracağım dedi, Putin havada imha edeceğiz dedi. Bu durumda Trump vurdu mu? Vurdu. Putin sözünü yedi mi? Yedi. O füzeler aslında Rusya'nın kalbine atıldı.
+1
Müdahale edildi füzelere hocam müdahale işe yaramadı. Havada füzelerin vurulma videoları var. Önceden de söylemiştim, istediği kadar müdahale etsin durduramaz Amerikayı. S400'ler zaten seyir füzesi vursun diye üretilmedi. Seyir füzelerine Pantsir hava savunma sistemleri etkili. Onlarda bu kadar füzeyi nasıl imha etsin. Diyelim hepsini imha etti. Amerika bi o kadar daha atar. Esad duruyorsa Rusya ve Iran sayesinde değil. Amerika ve israil gitmesini istemediği için duruyor.

Çevrimdışı Admiraldus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1395 : 14 Nisan 2018, 11:13:38 »
 Ben bu saldırının Trumph'ın iç siyasetine katkısı olduğunu düşünüyorum. ABD açıklama yapıyor Rusya'ya haber verilmedi diye Fransa biz haber verdik diyor. Rusya'nın tarafından bakarsak içi boşaltılmış binaları korumak için S400 ün kapasitesini ifşa etmek hiç mantıklı değil ayrıca üçüncü dünya savaşı riski var.  ABD savunma bakanı Mattis'den hemen açıklama geldi yeni operasyonlar planlanmıyor diye. ABD açısından biz de varız ve yalnız değiliz demekten başka sahada hiç bir getirisi yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1396 : 14 Nisan 2018, 11:21:03 »
Aslında ilginç bir iddia var!

Şu an ABD'de bir iç çatışma var. Başkanlık seçimlerinde Trump cephesinin büyük hileler yaptığı, FBI'ın da bu nedenle Trump'ı başkanlıktan etmek için çaba sarf ettiği söyleniyor. Ayrıca FBI'ın , Trump'ın Rusya desteği ile göreve geldiği iddiaları da dolaşıyor.  CIA ise Trump'dan yana...

İç siyasete yönelik olarak Rusya'nın kontrolündeki Suriye'de bir kaç yere füze atarak, Trump'ın Rusya'ya meydan okuyormuş gibi gösterilerek bu iddialara cevap vermesi olarak yorumlanıyor. Yani Trump'ın yine Rusya ile gizli anlaşmasına bağlı kalarak kendisini kurtarma çabası olarak yorumlanıyor.

Bu iddianın gerçek olmasını dilerim. Üçüncü dünya savaşından iyidir en azından.

Bakalım ilerleyen günler bize neler gösterecek!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Admiraldus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1397 : 14 Nisan 2018, 11:34:21 »
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=2LvWNnILx0Y

Şam'da Suriye savunma sistemlerinin müdahalesi olduğu söylenen bir video.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2018, 11:37:08 Gönderen: Admiraldus »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1398 : 14 Nisan 2018, 11:51:24 »
Bizimde acil 200, 250 Som üretmemiz lazım. Seyir füzeleri çok önemli hava sahasına girmeden vurma imkanı veriyor. Tf-2000'lerde üretilip Gezgin seyir füzemizide koyduk mu. Şampiyonlar ligine  yükseliriz.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1399 : 14 Nisan 2018, 12:01:38 »
Rusya müdahale etmeyerek karizmasını cizdirdi o b1 leri tornadoları tomahawkları cehennemin dibine göndermeliydi şimdi karizmasını toparlamak istiyorsa b1 lerin tornadoların kalktığı üslere saldırmalı tomahawkların atıldığı gemileri batırmalı yapması gereken bu
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR