Gönderen Konu: VBCI Zırhlı Savaş Aracı  (Okunma sayısı 3553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
VBCI Zırhlı Savaş Aracı
« : 08 Temmuz 2013, 18:40:12 »
VBCI Zırhlı Savaş Aracı

500. VBCI Teslim Edildi

Nexter Systems ve Renault Trucks Defense'in oluşturduğu konsorsiyum 500. VBCI zırhlı muharebe aracını Fransız ordusuna teslim etti.

8 tekerlekli ve her ürlü arazide görev yapabilecek şekilde tasarlanan VBCI, 1973'den beri dokuz ülkede kullanılan AMX 10P araçlarının yerine geliştirildiler. Aracın VCP adı verilen komuta kontrol aracı ve VPC olarak adlandırılan savaş aracı şeklinde iki modeli bulunuyor. Fransız Silahlanma Genel Müdürlüğü 25mm silah kulesi ve makineli tüfeklerle donatılmış, 11 asker taşıyabilen VPC modelinden 520 adet sipariş vermişti. VCP modelinden ise 110 adet sipariş bulunuyor. VBCI saatte yaklaşık 56 mil azami hıza ve  460 millik bir menzile sahip. Araç bugüne kadar Afganistan, Libya ve Mali'de kullanıldı.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2016, 11:58:00 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
VBCI Katar'da Testlerde
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2016, 13:27:54 »
VBCI Katar'da Testlerde

! No longer available

https://youtu.be/fycCk7Wa5rU

Fransız Şirketi NEXTER Systems ve Renault Trucks Savunma tarafından tasarlanmış ve üretilmiş VBCI 8×8 zırhlı piyade savaş aracının son nesli, Katar tarafından düzenlenen ihale kapsamında Katar'da test ediliyor. Testlerden kullanılan araç 40CTAS taret ile donatılmış. CTA International tarafından geliştirilen ve 40 mm silaha sahip 40CTAS taret, Fransız ordusunun gelecekteki Jaguar zırhlı keşif aracı ve İngiltere'nin Scout programı için seçildi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: VBCI Zırhlı Savaş Aracı
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2016, 23:00:12 »
Aracın çöldeki hareketliliği gerçekten başarılı...