Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 107628 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #220 : 08 Eylül 2016, 13:24:05 »
Türkiye'ye karşı paravan örgüt kurdular!

Hürriyet Haber
07 Eylül 2016 - 19:13Son Güncelleme : 07 Eylül 2016 - 19:29
Türkiye'ye karşı paravan örgüt kurdular!

Suriye'de terör örgütü PKK'nın uzantısı YPG öncülüğündeki DSG kontrolünde olan Tel Rıfat kasabasında Türkiye'ye karşı 'Suriye Ulusal Direnişi' adıyla bir grup kurulduğu duyuruldu. Bir DSG'li "Türk işgaline karşı mücadele edeceğiz" diye açıklama yaptı.

Sputnik'in haberine göre açıklamayı yapan yine DSG üyesi Rezan Hedo.

Açıklamada Osmanlı-Türk yönetiminde bölgenin acılar çektiği savunuldu, 'Türk işgaline karşı mücadele edecekleri' belirtildi.

'HATAY'DAN CERABLUS'A KADAR...'

Açıklamada dikkat çeken bir başka nokta ise Hatay'a ilişkin. Açıklamada 'İskenderun Sancağı'ndan (Bugünkü Hatay) Cerablus'a kadar tüm Suriye topraklarını geri almayı' amaçladıkları savunuldu.

Lübnan'dan yayın yapan El Ahbar'a konuşan Hedo, örgütün destekçileri arasında ‘rejim destekçileri ile karşıtlarının da bulunduğunu’ savundu.

Söz konusu haber YPG'ye yakın bir sitede yer aldı.

Tel Rifat, Şubat 2016'ta YPG'nin içinde bulunduğu DSG tarafından alınmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiyeye-karsi-paravan-orgut-kurdular-40218792

Kusura bakmayın sayın SKYWOLF bazen böyle hatalar olabiliyor :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #221 : 08 Eylül 2016, 14:10:59 »
Hiç önemli değil. Hatta bütün haberleri ben eklemesem de değerli üyelerimiz daha çok katkı sağlasa keşke. :) ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #222 : 08 Eylül 2016, 14:38:12 »
Ben abd ile ortak bi operasyona karşıyım. Böyle bir ortaklık bize sahada bağımsız harekat icra etme yeteneğimizi katbettirir.(Gerçi ne kadar bağımsız harekat icra ediyoruz?). Şahsi fikrimce geçte olsa bir yol tuttuk sonuna kadar kendi planlarımızı icra etmemiz gerekir. Fıratın doğusu- batısı demeden( Pyd yi meşrulaştırmadan) bilhassa pyd yi 'Patates' etmek gerekir. Birde bir sorum olacak Musul da neler oluyor orada yeni hangi faaliyetlerde bulunuyoruz?
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #223 : 08 Eylül 2016, 15:14:00 »

Celabrus'a doğru takviye devam ediyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #224 : 08 Eylül 2016, 15:17:26 »
Bu arada Fırtına obüsleri de Afrin'in Kuzeyindeki Islahiye'ye ilerliyor.

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #225 : 08 Eylül 2016, 16:58:29 »
Maalesef ki 1' nci tankımızın içinden alevler fışkırıyor; buradan hareketle TOW olduğunu düşünüyorum.
TOW atışlarında füze üst tarafta patlıyor. M60-T de işte tam da burada sıkıntı var.
Video ile açıklamaya çalışayım; acaba ben mi yanlış düşünüyorum?

! No longer available

Sayın partikül; yanan, tankın herhangi bir bölgesi değil. mühimmat tanka çarptıktan sonra roket içinde kalan kullanılmamış yakıt o esnada alev alıp hepsi biranda parlıyor. O videodaki vurulan ilk tankımızda kayda değer bir hasar oluşmamıştır. görüntülerde 2. tankı zaten göremiyorsunuz video o esnada bitiyor, lakin benim bildiğim o tankında tamamen savaş dışı kalacak bir yara almadığıdır. Her iki tankta basit bakım onarım ile gayet kullanılır durumda olacaktır..
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2016, 16:59:21 Gönderen: TCG Dumlupınar »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #226 : 08 Eylül 2016, 18:18:00 »
PKK'nin yeni modasi Iraktan Akdenize kadar uzanan (Hatayi da icine alan) bir Rojava haritasi, bu itlere artik hadlerini bildirma zaman geldi.

Çevrimdışı AltayBaba

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #227 : 08 Eylül 2016, 18:24:03 »
PKK'nin yeni modasi Iraktan Akdenize kadar uzanan (Hatayi da icine alan) bir Rojava haritasi, bu itlere artik hadlerini bildirma zaman geldi.

Batı bunlara güzel gaz vermiş anlaşılan. Demek ki son olaylar karşısında zedeleniyorlar.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #228 : 08 Eylül 2016, 21:41:10 »
Hadi birinci tank vuruldu da ikinci tank niye vurulmayi bekledi? Butun tanklarda ve ZMA'larda su sis perdesi icin firlatici tupler var bu gibi durumlar icin.

+1
Bu füzeler ile nişan alırken lazer ile hedefi işaretleme sistemi var mı?
Varsa bu tankların üzerinde lazer ikaz sistemi yok mu?

TOW tel güdümlü bir füze. Sanıyorum bazı modellerinde lazer mesafe ölçer var. Ama yeterli mesafeden lazeri kullanmadan optik görüş ile nişan alıp da ateşlenebilir diye düşünüyorum. Bu durumda lazer ikazı zaten çalışmaz. Ancak Nutuk'un dediği gibi ilk tank vurulduğunda diğerleri sis bombalarını atıp duman içerisinde yer değiştirmeli ve hedef olmaktan kaçınmalıydı.

abi sana birkaç sorum var;

1-Sence ikinci tank vurulmadan önce ilk tankın vurulduğundan haberdar mıydı?(iki füze arası zaman farkı çok az)
2-Eğer haberdar ise, füzenin nereden geldiğini de bilmiyorken, sis havanlarını ateşlese dahi nereye kaçacaktı?
3-Görüntülerde her iki tankın da yakınlarında başka zırhlı araçlar var,sis havanlarını ateşlemesi durumunda onları da kör eder miydi?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #229 : 08 Eylül 2016, 21:53:14 »
Maalesef ki 1' nci tankımızın içinden alevler fışkırıyor; buradan hareketle TOW olduğunu düşünüyorum.
TOW atışlarında füze üst tarafta patlıyor. M60-T de işte tam da burada sıkıntı var.
Video ile açıklamaya çalışayım; acaba ben mi yanlış düşünüyorum?

! No longer available

Sayın partikül; yanan, tankın herhangi bir bölgesi değil. mühimmat tanka çarptıktan sonra roket içinde kalan kullanılmamış yakıt o esnada alev alıp hepsi biranda parlıyor. O videodaki vurulan ilk tankımızda kayda değer bir hasar oluşmamıştır. görüntülerde 2. tankı zaten göremiyorsunuz video o esnada bitiyor, lakin benim bildiğim o tankında tamamen savaş dışı kalacak bir yara almadığıdır. Her iki tankta basit bakım onarım ile gayet kullanılır durumda olacaktır..

İçeriden çıkan alev tankın kendi mühimmatlarından kaynaklanıyor olabilir mi