Gönderen Konu: MUTT (Multi Utility Taktik Transport)  (Okunma sayısı 2246 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
MUTT (Multi Utility Taktik Transport)
« : 11 Temmuz 2016, 09:42:29 »
MUTT (Multi Utility Taktik Transport)

ABD Deniz Piyadeleri 3. Tabur 5. Deniz Alayı; 8 Temmuz 2016 tarihinde,  Kaliforniya Pendleton'da bulunan Deniz Piyadeleri Üssünde simüle bir savaş ortamında, Warfighting Laboratuvarı tarafından geliştirilen Modüler Gelişmiş Silahlı Robotik Sistemlerini test etti.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: MUTT (Multi Utility Taktik Transport)
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2016, 09:47:09 »
FNSS Mildesign yarışması için tasarladığım  4x4 AVCI aracında uzaktan kumanda ile hareket özelliği bulunuyordu. >> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=6919.0

Araç bu özelliği ile mesela çıkarma bölgelerinde karaya öncelikli olarak çıkarak, bölgede keşif yapabilir ve bölgeyi temizleyebilir.

ABD Deniz Piyadeleri de bu düşünceme uygun olarak robotik araçlar tasarlamaya çalışıyor gibi.

Böyle bir sistem sadece çıkarma bölgelerinde değil, mesela bizim Güneydoğudaki karakollarımızda çok işe yarar. Sabit silah platformları yerine hareketli ve güvenli bir yerden hareket eden silah platformları!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
Amerika Deniz Piyadeleri Yeni Fütüristik Ekipmanları Test Ediyor
« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2016, 09:46:53 »
Amerika Deniz Piyadeleri Yeni Fütüristik Ekipmanları Test Ediyor
! No longer available

Futuristik, kendi zamanına göre ileriyi öngörebilen, ilerici-modern çizgiler taşıyan demektir. Latin dillerindeki "futur", "futura" kelimelerinden gelir. Mimarlıkta ve tasarımda kullanılan bir terimdir. Ayrıca çağın ötesinde düşünceleri olan filozofların düşünceleri için de kullanılır.

Fütüristler, en basit şekliyle, “gelecek senaryoları üzerine düşünen ve geleceğe dair öngörülerde bulunan kişiler” olarak ifade edilebilir. Fütürist olmak için, herhangi bir özel eğitim almak ya da benzeri bir önkoşul gerekmiyor. Sadece gelecek için bol bol senaryo yaratmak, hayaller kurmak ve kendine “fütürist” demek yetiyor.

Fütüristler arasında her meslekten insan bulunabilir. Bu kişiler, dünyada World Future Society (www.wfs.org), Türkiye’de de Tüm Fütüristler Derneği (www.futurizm.org) olarak örgütlenmiş durumda. Onlara duyulan ilgi gittikçe artıyor, çeşitli düşünce ve strateji geliştirme platformlarında fikirlerine daha çok kulak veriliyor. “Dünden bugüne geldik, bugünden de yarına gideceğiz” eğilimi, yerini “Önce geleceği tasarlayacak, ondan sonra bugüne gelecek ve adım adım geleceğe doğru planladıklarımızı gerçekleştireceğiz” yaklaşımına bırakıyor. Bu yaklaşım yaygınlaştıkça, doğal olarak fütüristler de çoğalacak; daha çok ilgi çekecek ve görüşlerine daha fazla önem verilecek.

Fütüristler, birer “GOY” (Gelecek Okur Yazarı) aslında! Bireyler, kurumlar, toplumlar ve ülkeler için, gelecekte sosyal, teknolojik, ekonomik, ekolojik ve politik açıdan ne gibi gelişmeler olacağına dair alternatif görüş ve beklentiler geliştiriyorlar. Falcı ya da astrolog değiller; yalnızca “olasılıkların teorisyenleri” onlar. Bilimsel temellere dayanan tahminlerde bulunuyor ve hayaller kuruyorlar. Geleneksel eğitim kalıplarının, artık geçerliliğini yitirdiğine inanıyorlar. Bilinen öğretim sistemlerinin, insan beyninin müthiş kapasitesini sınırladığını iddia ediyor ve yaratıcılığı geliştirip kışkırtan yöntemleri teşvik ederek destekliyorlar. Her iş kolundan ve alandan pek çok fütürist, gelecekte neler olabileceğini ve bunların iş, aile, sosyal yaşama etkilerini tahmin etmeye çalışıyor.

« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2016, 09:54:54 Gönderen: EfsaneANKA »
--------------------------------------------------------------