Gönderen Konu: Çeviri Grubu Projesi  (Okunma sayısı 15310 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
Çeviri Grubu Projesi
« : 24 Ocak 2010, 17:03:17 »
Arkadaşlar bildiğiniz üzere sitemiz açılalı daha 1 sene dahi olmadı. Gelişimimizi hızlandırmak için sitemizi hem insan yükü olarak, hem de bilgi yükü olarak zenginleştirmeliyiz. Daha önce forumda ingilizce çeviri konusunda yardımcı olabileceklerini söyleyen arkadaşlar vardı. Biz yönetim olarak bir çeviri grubu kurmayı planlıyoruz.

Sistem şöyle işleyecek: Çeviri Kısmı tarzında bir başlıkla yeni bir bölüm açılacak. Konular çevirmenlerimiz tarafından kendi aralarında belli başlıklarda bölünecekler. Her çevirmen kendi alt başlığını tamamlayacak ve tamamlayınca bu bölüme aktaracak. Bu bölümü herkes görebildiği için yanlış hatalı bilgi ayıklamasında kullanmak amacıyla ilk başta bu bölümde kalacak. Konu tam anlamıyla ansiklopedik bilgi sıfatını kazandığında, Defenceturk adına telif hakkına sahip olarak "Silah Sistemleri Ansiklopedisine" geçecek. Çeviri konusunda yardımcı olan herkese "Defenceturk Çevirmeni" ünvanı verilecek...

Teşekkürler katılımı görelim..
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2010, 17:05:23 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Reconnaissance

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Turkish Reconnaissance Forces
Ynt: Çeviri Grubu Projesi
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2010, 17:41:51 »
Kısıtlı ingilizcem ve  Babylon sözlüğümle Ben varım
Ama Başlı bir A-10 projem var onun üzerinde çalışmalarıma devam ediyim şimdilik bitirince yeni konular alırım.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2010, 23:40:09 »
Kısıtlı ingilizcem ve  Babylon sözlüğümle Ben varım
Ama Başlı bir A-10 projem var onun üzerinde çalışmalarıma devam ediyim şimdilik bitirince yeni konular alırım.
Teşekkürler Kubilay,
hani diğer arkadaşlar nerede? ;D ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2010, 23:52:47 »

Ben buradayım.  :)

Kaptanın seyir defteri. Yıldız tarihi 3010220143  :D
Bugün sevgili Felixin önerisiyle sitemiz adına büyük bir adım daha attık. Türkçe olarak silah sistemleri adına daha önce temellerini attığımız silah sistemleri ansiklopedisinin dev bir kaynağa dönüşmesi... Bu kaynakta benim de emeğim var, şu konularda benim de çalışmam var diyerek katkıda bulunmak isteyen herkese güzel bir fırsat. Bu büyük projeyi, büyük eseri birlikte gerçekleştireceğiz.

Hayırlı olsun...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2010, 00:13:11 »

Ben buradayım.  :)

Kaptanın seyir defteri. Yıldız tarihi 3010220143  :D
Bugün sevgili Felixin önerisiyle sitemiz adına büyük bir adım daha attık. Türkçe olarak silah sistemleri adına daha önce temellerini attığımız silah sistemleri ansiklopedisinin dev bir kaynağa dönüşmesi... Bu kaynakta benim de emeğim var, şu konularda benim de çalışmam var diyerek katkıda bulunmak isteyen herkese güzel bir fırsat. Bu büyük projeyi, büyük eseri birlikte gerçekleştireceğiz.

Hayırlı olsun...
Teşekkürler Murat abi.

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2010, 21:59:39 »
Beni de yazın...

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2010, 22:31:58 »
Beni de yazın...

O zaman Hoşgeldin. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2010, 22:41:55 »
bende elimden geleni yaparım :D ......bu arada murat abi yoksa sndemi star trek online oynamaya başladın :D

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2010, 22:19:39 »
bende elimden geleni yaparım :D ......bu arada murat abi yoksa sndemi star trek online oynamaya başladın :D
Teşekkürler katıldığın için,sanırım bir çekirdek kadro oluşturduk sayılır.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Çeviri Grubu Projesi
« Yanıtla #9 : 02 Temmuz 2010, 23:57:24 »
Bana yetecek kadar ingilizcem.Kaliteli çeviri siteleri ve original  ;D programlarım ile bende katılabilirim.Malum yabancılar ile oyun oynaya oynaya bende öğrendim biraz da okul desteği.Hoca diyor çalış şu ingilizceye biz takmıyorduk şimdi anladık adamlar anadan doğma ingilizce konuşuyor vay halimize adam hello der biz f*ck y*u  ;D ;D

Benide alın benide. :)