Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 303404 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #2260 : 06 Ocak 2024, 15:48:09 »
ben daha yeni uyandım
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2261 : 07 Ocak 2024, 19:01:16 »
Aranızda Turan Oğuz tarafından engellenen var mı? Bu gün ben de engellendim

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2262 : 07 Ocak 2024, 22:24:12 »
Bu twiter de dolaşan liste umarım birinin fake bir şeyidir

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 50
« Yanıtla #2263 : 07 Ocak 2024, 22:33:58 »
Fake filan değildir. 6bin suriyeli sağlıkçı (!) almışlar, artık ne kadarı doğruysa, burada bir türk doktor ataması için 3 ay güvenlik araştırması yapılıyor, suriyeli olunca hiç önemi yok sağlıkçı mıdır baytar mıdır kiralık katil midir belli değil, en son Turan Çömez yırtınıyordu o listedeki doktor kılıklılardan bir tanesinin mossad ajanı olduğu ortaya çıkmış, sağlık bakanı istifa etsin diye lüzumsuz lüzumsuz konuşuyordu.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2264 : 08 Ocak 2024, 02:05:01 »
Bu göç dalgası ilerde bu ülkeyi şenlendirecek merak etmeyin. İstanbul'da metroya filan binince İstanbullu zenciler her vagonda bir kaç tane görmeye başladım bu durum güzel bir şey bence. Türkiye göçmen motifli bir ülkedir. Üniter devlet olduktan sonra sınırları kapadık üstüne birde Rumları Yahudileri filan kaçırdık kaldık biz bize hiç iyi olmadı. Ülke içindeki geçmişten gelen renklerde tabi bir asırda bir birine karışa karışa homojen bir kültür oluşmaya başladı. İyice renkliliği bulandırdık sıkıcı bir ülke olmuştuk. Son yıllarda göç alarak tekrar bir şenlenme oldu ülkemizde. İranlı Arap Afrikalı Orta Asyalı filan bayağı şenlendik. Ama bu Arap göçü göçmeni geçti ölçüsüz oldu Roma'yı yıkan kavimler göçüne döndü. Ben yine de iyimserim. Türkiye Amarika gibi bir ülkedir halkları sihirli bir şekilde kendine entegre eder. Kaotik bir entegrasyondur ama yine de başarır inşallah. Türkiye ye göçten dolayı hiç bir şey olmaz içinizi ferah tutun. Ama arkasındaki bizden kaynaklı bu kötü niyet can sıkıcı. Yine de Türkiye'ye göçten bir şey olmaz biz herkesi Türkiyeleştiririz. Türkiye halkların entegrasyonu konusun da Amarika gibidir. Bunu bizim gibi yapabilen bir tek Amarika var. Türkiye'nin bir asır aradan sonra tekrar göç almaya başlaması lazım bir şeydi.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2265 : 08 Ocak 2024, 02:09:58 »
Bu göç dalgası ilerde bu ülkeyi şenlendirecek merak etmeyin. İstanbul'da metroya filan binince İstanbullu zenciler her vagonda bir kaç tane görmeye başladım bu durum güzel bir şey bence. Türkiye göçmen motifli bir ülkedir. Üniter devlet olduktan sonra sınırları kapadık üstüne birde Rumları Yahudileri filan kaçırdık kaldık biz bize hiç iyi olmadı. Ülke içindeki geçmişten gelen renklerde tabi bir asırda bir birine karışa karışa homojen bir kültür oluşmaya başladı. İyice renkliliği bulandırdık sıkıcı bir ülke olmuştuk. Son yıllarda göç alarak tekrar bir şenlenme oldu ülkemizde. İranlı Arap Afrikalı Orta Asyalı filan bayağı şenlendik. Ama bu Arap göçü göçmeni geçti ölçüsüz oldu Roma'yı yıkan kavimler göçüne döndü. Ben yine de iyimserim. Türkiye Amarika gibi bir ülkedir halkları sihirli bir şekilde kendine entegre eder. Kaotik bir entegrasyondur ama yine de başarır inşallah. Türkiye ye göçten dolayı hiç bir şey olmaz içinizi ferah tutun. Ama arkasındaki bizden kaynaklı bu kötü niyet can sıkıcı. Yine de Türkiye'ye göçten bir şey olmaz biz herkesi Türkiyeleştiririz. Türkiye halkların entegrasyonu konusun da Amarika gibidir. Bunu bizim gibi yapabilen bir tek Amarika var. Türkiye'nin bir asır aradan sonra tekrar göç almaya başlaması lazım bir şeydi.

Aynen zenciler çeteleşip pariste romada milanoda new yorkta gibi elaleme sataşınca görürüm, milanoda kendi gözlerimle gördüm rahatça sokakta yürüyemiyordun akşamları.

Aynı şekilde araplar gettolaşmaya başladı ilerde hatay civarı terör örgütü bile kurarlar. Türkiye Türktür Türk kalacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
İngiliz donanması iş ilanı verdi: Tuğamiral aranıyor
« Yanıtla #2266 : 08 Ocak 2024, 10:20:49 »

Nükleer denizaltında çalışacak tuğamiral bulamayan İngiliz Kraliyet Donanması, iş ve işçi arama sitesine ilan verdi. “Nükleer füzelerden ve son derece gizli operasyonlardan sorumlu olacak” yeni tuğamirale yıllık 150 bin sterlin maaş vaat ediliyor.

İngiliz donanması, mevcut Denizaltılar Direktörü Tuğamiral Simon Asquith’in yerini alacak kimseyi bulamayınca profesyonel iş ve işçi ağı Linkedin’e ilan vermek zorunda kaldı. İngiliz basınına konuşan savunma kaynakları The Telegraph’a, “denizaltı komuta etme tecrübesi bulunan emekli bir subay” aradıklarını ve pozisyon için yıllık 150 bin sterlin (yaklaşık 5 milyon 700 bin TL) maaş vermeyi düşündüklerini söyledi.

ORDUDA ELEMAN AÇIĞI VAR

İlanda belirtildiğine göre işe alınacak kişi “son derece gizli ve elit operasyonların” yanı sıra nükleer denizaltı ‘Trident’in komutasından da sorumlu olacak. Donanmanın Linkedin aracılığıyla işe alım yapması alışılmadık bir durum olmasa da, daha önce bu derece yüksek bir pozisyon için ilan verilmemişti. İngiliz basını kısa süre önce donanmanın ciddi şekilde eleman eksikliği yaşadığını, bu sebeple iki savaş gemisini hizmet dışı bırakmak zorunda kaldığını yazmıştı.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/ingiliz-donanmasi-is-ilani-verdi-tugamiral-araniyor-42387429

Aydın Bey, İngilizlerle şansınızı deneyin bence.  :P
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
Ynt: İngiliz donanması iş ilanı verdi: Tuğamiral aranıyor
« Yanıtla #2267 : 08 Ocak 2024, 12:52:42 »

Nükleer denizaltında çalışacak tuğamiral bulamayan İngiliz Kraliyet Donanması, iş ve işçi arama sitesine ilan verdi. “Nükleer füzelerden ve son derece gizli operasyonlardan sorumlu olacak” yeni tuğamirale yıllık 150 bin sterlin maaş vaat ediliyor.

İngiliz donanması, mevcut Denizaltılar Direktörü Tuğamiral Simon Asquith’in yerini alacak kimseyi bulamayınca profesyonel iş ve işçi ağı Linkedin’e ilan vermek zorunda kaldı. İngiliz basınına konuşan savunma kaynakları The Telegraph’a, “denizaltı komuta etme tecrübesi bulunan emekli bir subay” aradıklarını ve pozisyon için yıllık 150 bin sterlin (yaklaşık 5 milyon 700 bin TL) maaş vermeyi düşündüklerini söyledi.

ORDUDA ELEMAN AÇIĞI VAR

İlanda belirtildiğine göre işe alınacak kişi “son derece gizli ve elit operasyonların” yanı sıra nükleer denizaltı ‘Trident’in komutasından da sorumlu olacak. Donanmanın Linkedin aracılığıyla işe alım yapması alışılmadık bir durum olmasa da, daha önce bu derece yüksek bir pozisyon için ilan verilmemişti. İngiliz basını kısa süre önce donanmanın ciddi şekilde eleman eksikliği yaşadığını, bu sebeple iki savaş gemisini hizmet dışı bırakmak zorunda kaldığını yazmıştı.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/ingiliz-donanmasi-is-ilani-verdi-tugamiral-araniyor-42387429

Aydın Bey, İngilizlerle şansınızı deneyin bence.  :P

Vayy beee, bir zamanların  güneş batmayan imparatorluğu ,dünya denizlerinin hakimi onlarca milletin kıskançlıkla ve hayranlıkla baktığı Britanya donanması denizaltısı için amiral bulamıyor. Amiral Jack Fischer , Horatio Nelson mezarında ters dönüyor şu an. Heee dönsün o ayrı.

Herhalde MSÜ sınavında kontenjanını5 kat bile artırsak onlarca genç çocuk deniz harp okuluna giremediği için başka okullara gitmek zorunda kalırdı. Şu olayın bizde olduğunu düşünemiyorum. Uzun bacaklı İngilizler biryerlerde planlama hataları yapmışlar.

Ben başvurmak istiyorum. Komutan olamam Tabiki ama 1 kez olsun denizaltı ile NATO operasyonuna katılıp özel operasyonu izlemek istiyorum.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2024, 13:03:02 Gönderen: Kaptan-I Derya »
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2268 : 08 Ocak 2024, 13:43:19 »
Yüzme bilmek şart değilse ben de başvururum İngiliz donanması Amiralliğine...

Bu İngilizlerde Yüksek Askeri şura yok galiba , gazeteye ilan vermişler , sanki BESYO için adam seçiyorlar...

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2269 : 08 Ocak 2024, 13:48:27 »
Bir çayda birbiri ile kavga eden 2 balık görürseniz bilin ki oradan uzun bacaklı kırmızı urbalılar geçmiştir. Kızılderili atasözü.