Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
80 (41.2%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.6%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (12.9%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.7%)

Toplam Oy Verenler: 194

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1036455 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 617
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #5320 : 12 Ocak 2024, 08:15:58 »
uçtuğu gün yerli malı günü olarak düzenlenmeli. yerli malı haftası yerine o gün belirlenmeli hatta bayram ilan edilmeli bana kalırsa. top atışlarıyla kutlanmalı havai fişek gösterileri düzenlenmeli. yahu yaptığımız şeyin ne anlama geldiğini tam idrak edemiyoruz zannedersem.

Bence o kadar da abartmamalıyız. Görmemişin uçağı olmuş gibi davranmaya gerek yok.  ;D
Milletçe genelde uçlarda yaşadığımız için duygularımız da hep uçlarda. Sakin olmakta fayda var.

Ha bu arada, uçuramazsak başımız büyük belada demektir. Dışarıdaki itin - kopuğun maskarası olmayı saymıyorum bile!

Uçururuz. Özellikle yabancı savunma aleminin ergenlerinin maskarası olmamız umurumda bile olmaz. Büyük bir proje bu ve gecikmeler yaşanması gayet normal. Siyasilerin şov amaçlı söylemleri dışında gaza gelmeden değerlendirmek lazım gelişmeleri. Tarafsız gözle bakarsak tarihlerin pek önemi yok. Bu uçak er ya da geç uçacak! Bir kere tekeri kesti mi gerisi gelecek. O kadar emek var, karşılığını da bulacak! Paniğe de gerek yok.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5321 : 12 Ocak 2024, 08:40:16 »
16 Ocak uçacakmış KAAN , açıklandı tarih

Birkaç beğeni puanı rica edeyim lütfen...
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2024, 08:43:57 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5322 : 12 Ocak 2024, 10:13:13 »
Sonucta bu iktidar sayesinde bu projeler oldu kullanmakta en doğal hakları diğerleri olsaydı ne hurjet ne anka anka2 anka3 pd170 atak atak2  kızılelma tb2 gökbey kaan  ve daha nicelerini  rüyamızda bile göremezdik bende olsam bunları siyasi reklam malzemesi yapardım. Etikmi yaptıysam ne yaptıgımıda göstermek projelerin devamı için hakkım derim. Ben olsam daha çok siyasi reklam malzemesi yapardım hatta bunlar çok az yapıyor ekrem olsa bunları yapsaydı hiç düşünemiyorum şovları.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
« Yanıtla #5323 : 12 Ocak 2024, 11:35:08 »

Birkaç beğeni puanı rica edeyim lütfen...

Hayır
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2024, 18:38:45 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 50
« Yanıtla #5324 : 12 Ocak 2024, 12:22:24 »
Hangisine Hayır ?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5325 : 12 Ocak 2024, 12:36:42 »
https://www.tv100.com/milli-muharip-ucak-kaan-gun-sayiyor-gok-vatanla-bulasacagi-gun-belli-oldu-haber-725852

Türkiye’nin gururu Milli Muharip Uçak KAAN ilk test uçuşu için gökyüzü ile buluşmaya hazırlanıyor. Birçok testi başarıyla geçen KAAN için geri sayım başladı.

KAAN’ın ilk test uçuşu için geri sayım başladı. KAAN'ın 16 Ocak’ta gök vatanla buluşacağı belirtiliyor.

Çevrimdışı Prof. Dogu

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5326 : 12 Ocak 2024, 13:18:10 »
Sonucta bu iktidar sayesinde bu projeler oldu kullanmakta en doğal hakları diğerleri olsaydı ne hurjet ne anka anka2 anka3 pd170 atak atak2  kızılelma tb2 gökbey kaan  ve daha nicelerini  rüyamızda bile göremezdik bende olsam bunları siyasi reklam malzemesi yapardım. Etikmi yaptıysam ne yaptıgımıda göstermek projelerin devamı için hakkım derim. Ben olsam daha çok siyasi reklam malzemesi yapardım hatta bunlar çok az yapıyor ekrem olsa bunları yapsaydı hiç düşünemiyorum şovları.
Dediginiz gibi keske muhalefet ve iktidar arasinda savunma (ve diger yuksek teknoloji) sanayi projelerinde bir proje yarisi olsa. Gerekirse yuksek teknoloji alanlarinda tekeller yaratarak (guney Kore'nin 70lerde yaptigi gibi) yuksek teknoloji uretimi desteklenmeli. Maalesef, latin amerika ulkeleri gibi, su gune kadar daha cok insaat projeleri, populizm (mesela eyt), yurt disinda hazir sicak para getirme uzerine bir yaris vardi.

Bu arada, 16 ocak'ta gercekten bir ucus olacaksa, secimle ilgili bir gecikme degilmis.

« Son Düzenleme: 12 Ocak 2024, 13:23:10 Gönderen: Prof. Dogu »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 300
« Yanıtla #5327 : 12 Ocak 2024, 14:17:32 »
yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz Kaan uçacak
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5328 : 12 Ocak 2024, 14:29:55 »

Dediginiz gibi keske muhalefet ve iktidar arasinda savunma (ve diger yuksek teknoloji) sanayi projelerinde bir proje yarisi olsa. Gerekirse yuksek teknoloji alanlarinda tekeller yaratarak (guney Kore'nin 70lerde yaptigi gibi) yuksek teknoloji uretimi desteklenmeli. Maalesef, latin amerika ulkeleri gibi, su gune kadar daha cok insaat projeleri, populizm (mesela eyt), yurt disinda hazir sicak para getirme uzerine bir yaris vardi.

Bu arada, 16 ocak'ta gercekten bir ucus olacaksa, secimle ilgili bir gecikme degilmis.

Muhalefet proje yapamaz, proje görevi iktidarda, ki zaten her şey savunma sanayi başkanlığına bağlı, muhalefet özel olarak mühendis çalıştıramaz, bişey diyecek olsa ancak lafta der

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5329 : 12 Ocak 2024, 14:34:20 »
"5’inci nesil savaş uçağımız Kaan’ı çok yakın zamanda uçuracağız.

Yapay zeka entegre edilmiş 6’ncı nesil savaş uçağı için de şimdiden çalışmaya başladık."

- Haluk Görgün | SSB Başkanı