Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
80 (41.2%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.6%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (12.9%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.7%)

Toplam Oy Verenler: 194

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1038051 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #5260 : 03 Ocak 2024, 08:54:55 »
METARLOJİ MÜHENDİSLİĞİ

Elementlerin fiziksel ve kimyasal özelliklerini inceleyen ve istenen mamul ürün özelliklerini verecek hesaplamalar ve araştırmalar yapıp imalatını sağlayan muhendislik bilim dalı.

Bahsettiğiniz kavrama metarloji mühendisliği denildiğine emin misiniz? METALurji ve Malzeme Mühendisliği olmasın o!

ben ağaçlarla ilgilenmem ormanla ilgilenirim ben metarloji derim siz MATALURJİ dersiniz sonuçta ne demek istediğimi anladınız önemli olan o ben öyle biliyorum eğer bildiğim isim yanlışsa o zaman sayenizde yanlışımı düzeltmiş olurum ki benim için günüm çok karlı geçtiğini düşünürüm....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 617
« Yanıtla #5261 : 03 Ocak 2024, 10:07:02 »
Ormanla ilgileniyorsanız ağaçlarla da ilgilenmek zorundasınız. Ağaçları bilmek zorundasınız. Zira orman ağaçlardan oluşuyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5262 : 03 Ocak 2024, 10:47:44 »
Neyse Aydın Bey Deniz Kuvvetlerinden bir Bağkur emeklisi olarak istediğini düşünebilir elbette.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5263 : 03 Ocak 2024, 13:19:34 »
Neyse Aydın Bey Deniz Kuvvetlerinden bir Bağkur emeklisi olarak istediğini düşünebilir elbette.

Ben bağkur EMEKLİSİ DEYİLİM  ben deniz kuvetlerinde ELEKTRONİK TEKNİSYENİ olarak işçi statüsünde çalıştım SSK dan emekliyim...

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5264 : 03 Ocak 2024, 13:34:44 »

Lafınız bana ise ben sapı da samanı da görüyorum.
Ben emekliyim sözüm meclisten dışarı KERİZ gibi yıllarca tavandan sigorta pirimi yatırmış ve 9040 gün ile emekli oldum ve şu an ilan edilen asgari ücretin altında maaş alıyor ve 3 ocak 2024 zammının ne olacağını kara kara düşünüyorum fakat öyle ekonomi bitti battık diye bağırıp çağırmıyor ve kimseleri de gereğinden fazla eleştirmiyorum geçmişte yapılanları bugün de yapılanları ve şu anki ekonomik durumumuzu analiz ediyor ve ona göre yorum yapıyorum.
Ben attığım linkte yapılanları söyledim geçmişte tersanede parasızlıktan gemi 4 yıl yatmış bugün ise aynı anda bu kadar gemi yapılıyor.
Nasreddin hocanın bir sözü var ""....KEDİ VAR İSE KIYMA NEREDE EĞER KIYMA İSE KEDİ NEREDE"" yani para yoksa ekonomi eyvah eyvah batık yok olduksa bunlar nasıl ve ne ile yapılıyor.
Eleştirmek güzeldir lakin yapıcı olursa bozuk saat dahi günde 2 defa doğru zamanı gösterir...
[/quote]

Neyse tavandan prim yatırdım, 9040 gün falan yazınca ben yanlış anladım galiba.

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5265 : 03 Ocak 2024, 16:10:31 »
Dünyanın hiç bir ülkesinde insanlar 45 yaşında emekli olamıyorlar demek ki para var kardeşim avrupa da bir çok ülkeye gittim almanya hariç bizim ülke insanı kadar lüks yaşayan bir ülke görmedim. Ama bizim insanımızda gösteriş merakıda çok adam azıçık biti kanlandınmı en lüksünden jeepe binip hava atıp batıyor.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2024, 09:43:25 Gönderen: malaga »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 617
« Yanıtla #5266 : 03 Ocak 2024, 16:45:49 »

Ben bağkur EMEKLİSİ DEYİLİM  ben deniz kuvetlerinde ELEKTRONİK TEKNİSYENİ olarak işçi statüsünde çalıştım SSK dan emekliyim...

Türkçede DEYİLİM kelimesi yok Aydın Bey. Değilim olacak o. Yumuşak g ile. Dilimizi düzgün kullanalım lütfen.

Dünyanın hiç bir ülkesinde insanlar 45 yaşında emekli olamıyorlar demekki para var kardeşim avrupada bir çok ülkeye gittim almanya hariç bizim ülke insanı kadar lüks yaşayan bir ülke görmedim. Ama bizim insanımızda gösteriş merakıda çok adam azıçık biti kanlandınmı en lüksünde cip e binim hava atıp batıyor.

Konuyu epey rayından çıkardık. KAAN'a dönelim bence.  :D :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5267 : 04 Ocak 2024, 18:03:47 »
KAAN'da bir gelişme yok , F-16'dan ilerleyelim ...

ABD Dışişleri’den Türkiye’ye F-16 satışı açıklaması:

💢 Türkiye'nin attığı adımlar nedeniyle Kongre'de engellerle karşılaştık ve bu engelleri aşmaya çalıştık. Bu engelleri mümkün olduğunca titizlikle aşmaya çalışıyoruz.

💢 İlerleme kaydedilmesi için yapılabilecek en iyi şey, Türkiye'nin İsveç'in NATO protokolünü onaylamak üzere bir an önce harekete geçmesi olacaktır.

Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek:
Bir kimseye, çok büyük bir tehlikeye ya da zarara uğrayacağını sezdirip küçük bir zararı kabul ettirmek.Örnek :F-35 elimizdeyken F-16 için yalvarır hale gelmek...
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2024, 18:14:49 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5268 : 04 Ocak 2024, 19:02:09 »
İsveçin NATOya girişi Amerika için çok önemli. F-16ların yanında bir F-35 de versinler anlaşalım. TFX geliştirmesi için çok yardımı dokunur

Çevrimdışı sakoviç

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5269 : 05 Ocak 2024, 15:32:36 »
İsveç'in nato üyeliği karşılığında cüzi miktarda modası geçmiş f16 istiyoruz üstelik bunlara tonla para vereceğiz. Bu kadar kolay olmamalı adamlar her türlü kazançlı çıkıyor. Daha fazla istemeliyiz parasını verdiğimiz f35 ler dahil bütün taleplerimizi masaya koymalıyız. Ayrıca pkk ya silah yardımının kesilmesini de şart koşmalıyız. Türkiye ile İsveç arasında cereyan etmesi gereken bir hadiseye dahil olup gayri ahlaki bir şekilde f16 şantajı yapan haydut devlete bu kadar ucuza boyun eğmemeliyiz.