Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
80 (41.2%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.6%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (12.9%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.7%)

Toplam Oy Verenler: 194

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1036735 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #5100 : 23 Aralık 2023, 12:13:08 »
Milli Muharip Uçak KAAN-TFX projesinin her aşaması an be an kameralarla kaydediliyor.

Türkiye’nin beka projesi KAAN, belgesel haline getirilecek.

Belgesel olması çok çok güzel de TRT Belgesel olacağı için belgeselden çok hükümet propagandası gibi olacaktır. Baykar'ın belgesellerinde de gereksiz bir duygu yüklemesi var. Sinematografimiz maalesef iyi değil, neyi ne kadar vermemiz gerektiğini bilmiyoruz. Nat Geo'nun mega fabrikalar belgeselleri (ki çok üst seviye değillerdir, Nationalın abartılan genel belgesel ağı için diyorum ) ile aşırı bir kalite farkı var.

Ben hükümeti en ağır eleştirenlerden biriyim ama eğer bir propaganda yapılacaksa KAAN projesini propaganda olarak kullanmak sonuna kadar hakları....

Emeği geçenleri tebrik ederim...

Çevrimdışı buraktunahan

• DefenceTurk
  • *
  • 76
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5101 : 23 Aralık 2023, 16:10:44 »
Not: Ben yazarken bazı abuk sabuk mesajlar yönetim tarafından silinmiş.

Yahu şu konuyu ikide bir zehirlemeseniz olmuyor mu? Sürekli konuyu siyasete getirip, konuyu aslından saptırıp, milleti birbirine kırdırmanın ne alemi var şimdi?

Ayrıca;

Dünyanın neresinde ve hangi ülkesinde olursa olsun, ister sol, ister sağ, ister bilmem ne düşüncesinden olsun, ülkesine 5. nesil savaş uçağı kazandıran her iktidar bunun reklamını sonuna kadar yapar ve yapmak da sonuna kadar hakkıdır.

Yiğidin hakkı yiğide, sezarın hakkı sezara...
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2023, 16:13:22 Gönderen: buraktunahan »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 300
« Yanıtla #5102 : 23 Aralık 2023, 16:19:13 »
Bende Kaan ın bu iktidarca siyaseten kullanılmasına katılıyorum yapılabilir tabiki.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 617
« Yanıtla #5103 : 23 Aralık 2023, 16:53:52 »

Hiçbir iletiyi silmiyoruz. Konnun dışına taşan ve özellkle kurallara aykırı olan, forumda gereksiz tartışmalara neden olan iletileri, "Gereksiz İletiler ve Konular" bölümüne taşıyoruz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5104 : 23 Aralık 2023, 16:56:41 »

Hiçbir iletiyi silmiyoruz. Konnun dışına taşan ve özellkle kurallara aykırı olan, forumda gereksiz tartışmalara neden olan iletileri, "Gereksiz İletiler ve Konular" bölümüne taşıyoruz.

silsenize hocam niye silmiyorsunuz saçma iletileri?

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5105 : 23 Aralık 2023, 17:05:50 »
Savunma Sanayi gelişmelerinde siyasi iradenin payı büyük. İnşallah Çarşamba günü uçtuğunda da milletçe gururlanacağız, düşmanlarımız çatlayacak.

Sayın Buraktunhan, silinen dediğiniz mesajlar arasında benim mesajlarım da var, o mesajlardaki yargı metinlerine de girmiş olaylar bu milletin geleceği için hayatidir.
Ben yazarken de Sayın İbrahim'in mesajı gelmiş, kime neye göre kimlerin mesajı saçma, gördüysen iletileri gerekçesi ile taşındığı yere yazarsan sevinirim. Bilmiyorsan, gerekçelendiremiyorsan, yazdığın biraz boş gibi.

Sayın Skywolf taşınan mesajların bir kısa yolu yok mu acaba ???
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2023, 17:06:35 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 300
« Yanıtla #5106 : 23 Aralık 2023, 17:09:04 »
Benim mesajlarımı silebilirler ben otoriteye saygılıyım
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5107 : 23 Aralık 2023, 17:25:05 »
Bu saçmalıklar Kaan özelinde ülkenin muhalefitinin aynasıdır. Muhalefetler hep iktidara karşı olmuştur. İyi kötü demeden karşı olmuştur. Faydalı işlere karşı olmuştur. Halbuki bugün muhalefet kendi seçmeninin oluşturan kişileri de küçük görerek bu mesnetsiz eleştirileri yapmıştır. Savunma Sanayisini Anadolu'nın kırsalındaki geri kalmış insanlarımız yapmadı. Tam tersi ülkenin aydınlık yüzü olan insanlarımız yapmıştır. Kalorifer peteği diye dalga geçilen sadece hükümet değil bu ülkenin kabiliyetleri de olmuştur. Bugün geldiğimiz noktada artık sahiplenmeye başladılar fakat çok geç kalındı.

Geçen gün Ardan Abimin kanalında Kıbrıs için çok güzel bir tabir kullanıldı. Gözlerim doldu o noktada. "Kıbrıs mesele değil davadır dava." Aynı şekilde Milli Bağımsızlık mesele değil davadır. Kaan da bu davanın ana unsurudur.

Bizim gelişmemiz birilerinin zoruna gidecektir elbette. Bu iyileşen Hasta Adam kör topal yürümeye başladı. Birilerinin de zoruna gidiyor ve bu süreyi uzatmaya çalışıyorlar. Enerji ve Savunma Sanayi bağımsızlığını sağlamadan ne Atamın gösterdiği hedeflere ulaşmak mümkün değil.

Atarsa 3 başka yok :)

Ardan Abimizin sözleri:
https://youtu.be/IVo5QLaDahU?t=649

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5108 : 23 Aralık 2023, 17:31:07 »
Savunma Sanayi gelişmelerinde siyasi iradenin payı büyük. İnşallah Çarşamba günü uçtuğunda da milletçe gururlanacağız, düşmanlarımız çatlayacak.

Sayın Buraktunhan, silinen dediğiniz mesajlar arasında benim mesajlarım da var, o mesajlardaki yargı metinlerine de girmiş olaylar bu milletin geleceği için hayatidir.
Ben yazarken de Sayın İbrahim'in mesajı gelmiş, kime neye göre kimlerin mesajı saçma, gördüysen iletileri gerekçesi ile taşındığı yere yazarsan sevinirim. Bilmiyorsan, gerekçelendiremiyorsan, yazdığın biraz boş gibi.

Sayın Skywolf taşınan mesajların bir kısa yolu yok mu acaba ???

Ben taşınan iletileri görmedim, zaten taşındıktan sonra onları görebilmek mümkün değil. Sorumu da taşınan iletilerin içeriğine ilişkin sormadım.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2023, 17:39:19 Gönderen: İbrahim »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5109 : 23 Aralık 2023, 21:37:48 »
GEÇMİYOR GÜNLERRRRR AYY AYYY . KAAN YÜZÜNDEN ARABESKE BAĞLADIM . KALDI 4