Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
80 (41.2%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.6%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (12.9%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.7%)

Toplam Oy Verenler: 194

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1026856 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #4360 : 07 Ağustos 2023, 17:59:00 »
Tamam Arkadaşlar bu uçağı satalım zaten tekbaşımıza finanse etmek ağır bir yük.

Fakat;

Neden tecritli,ambargolu ülkeler yada dünyanın ikinci üçüncü sınıf ülkeleri ile birde açıkça ifade etmem gerekirse neden ümmetçilik anlayışı ile pazarlama faaliyeti yürütülüyor...

Halbuki Avrupa da 5.nesil uçak geliştirme faaliyeti yok...
Avrupada Sipariş edilen f35 lerin ekürisi ef2000,gripen,F16,F18,Rafale vesaire 4-4,5 nesil uçaklar safkan hava-hava stealth uçağa ihtiyaçları var 6.nesil uçak girişimleri 2040'ı bulur.

Kısaca yamalı bohça gibi ..

Yada;

F35(üst taraf güzel bluz)
F16,F18,ef2000,rafale,gripen(alt taraf mekap ayakkabı)

Kısaca en çok Avrupa'nın 5. Nesil bir Avcı yada Hava-hava uçağına ihtiyacı var.sipariş ettikleri F35 konseptine uyması yada refakat etmesi için gereken Kaan gibi uçak ...sadece biz tasarladık ABD'de F22 vermiyeceğine göre...

Açık olarak belirteyim
Avrupa 2. Derece Ortak
ABD 1. Derece Ortak
İngiltere 1.Derece Ortak
İsrail kendi Aviyoniklerini kullanma izni

Şeklinde ben bu uçağı Nato'ya kabul ettirdim

Ondan sonra,
G.Kore, Japonya, Endonezya,Malezya vesaire asya ülkeleri.
Daha sonra
Pakistan,Suudi Arabistan,bae,mısır,katar gibi İslam ülkeleri

Şeklinde pazarlama faaliyetlerine girişirdim üstelik batılı ortaklarımla....

Ve export versiyonum olurdu.Ortaklar haricinde.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2023, 18:18:42 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 44
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4361 : 07 Ağustos 2023, 18:13:13 »
Lafı eğip bükmeye gerek yok.  Türkiye'yi ulusal millet anlayışından ve batı liginden mümkün olduğunca uzaklaştırmak isteyen birileri var. Her fırsatı da değerlendiriyor ve her olaya o pencereden bakıyorlar. Sorarsanız diğer herkese islam düşmanı veya hain de diyebilirler.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2023, 18:13:57 Gönderen: Mehmet75 »

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4362 : 07 Ağustos 2023, 20:14:36 »
ABD ve Avrupa'yla hibrit bir savaş halindeyiz, sınırlarımıza yığınak yapıp terörist besliyorlar, burada da birileri gelmiş diyor ki KAAN'a ABD'yi 1.ortak alalım, NATO'ya kabul ettirelim. Ettir de gör bakalım o uçak havaya doğru mu uçuyor yoksa Nuri Demirağ'ın uçakları gibi yerin altına doğru mu?

Kaldı ki Batı bloğuyla ortak uçak programımız zaten vardı. Adı F-35, duymuşsunuzdur.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2023, 20:16:16 Gönderen: Heartbang »

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4363 : 07 Ağustos 2023, 20:20:25 »
KAAN'nın prototipi illaki değişecektir ancak bu ebatta bir kuşu, ebatlarını değiştirmediğin sürece Batı doktrinine sunamazsın. Bire bir görenleriniz de hem fikirdir ki bir jet için çok büyük duruyor. HKK ne düşündü de bu ebatlar oluştu veya TUSAŞ ne düşünüyor?
Bunu göreceğiz ancak kokpit yüksekliği ilk revize edilecek alan gibi duruyor.

Diğer konuya gelirsek, Projeksiyon buda olabilir ancak insan ilişkilerinden çok farkı yoktur Ülkeler arası ilişkilerin. Bulunduğun konumdan seni ileri götürecek olan, ya senin azmin ve kararlılığın yada senide ileri çekecek, senden ilerde olandır.

Belki "karşıda görülen" cephelere bir güç devşirme manivelası olarak bakmış olabilir bu yaklaşıma, ancak oradan da bakılsa artık Afganistan da Talibanın, Pakistan'da hem ordunun hem 4-5 çeşit ayrı fraksiyonun, Filistin'de başbakanı dahil ABD güdümünde olduğunu anlamak geç olmasa gerek. Arap Yarımadası ise Hem ABD hem İsraillin kontrolünde olduğunu bilmek için kahin olmaya gerek yok kanaatimce.
O halde; "Karşımızda" gördüklerimizin karşısına, yine onların figüranlarıyla çıkmaktan daha doğru bir proje olmalı ki aksi halde bu akıl karı bir iş olmayacaktır, sonucunda.
Afganistan, Pakistan'ın şu konektörde böyle bir plana bırakalım katkısını, içlerindeki kaosu ve sorunları yatıştırmaktan dahi aciz durumdalar.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4364 : 07 Ağustos 2023, 21:08:48 »
ABD ve Avrupa'yla hibrit bir savaş halindeyiz, sınırlarımıza yığınak yapıp terörist besliyorlar, burada da birileri gelmiş diyor ki KAAN'a ABD'yi 1.ortak alalım, NATO'ya kabul ettirelim. Ettir de gör bakalım o uçak havaya doğru mu uçuyor yoksa Nuri Demirağ'ın uçakları gibi yerin altına doğru mu?

Kaldı ki Batı bloğuyla ortak uçak programımız zaten vardı. Adı F-35, duymuşsunuzdur.

Sn heartbang neden şaşırdınız ki mesela o teröre yardım eden ABD;

Tei tek katmanlı kristal üretim teknolojisi ve makinesini verdi daha doğrusu 3 d yazıcıyı verdi..

Aynı ABD gereken hidrolik pres makinasını verdi..

Aynı ABD tei'ye T700 D gibi bir motorun üretim lisansını belirli koşullara göre verdi...

Neden ortak etmeyelim..

Emin olun ABD nın bile işine gelir F22 çok pahalı F35 ise hantal ve Hava-hava olarak sınırlı.

Rakip olarak deli gibi j20 ve j31 basan çin var arkasından gelen Rusya ...

Arkadaşlar farkına varalım f22 kinematik değerleri ve f35 gibi sensör füzyon yeteneği olan bir uçak geliştiyoruz 2030-2040 ların hava harekat ortamında..

Tek bir özelliğine değinelim bütün özellikleri arasında

360 ° radar kapsamı var yani 4 ayrı noktada radar var.yabancı deeyimiyle 360° coverage

Diğerleri
EOTS
IRST
DRICM

Vesaire vesaire

Ne kadar teknoloji harikası bir ürün tasarladığımızın farkında mısınız?

Üstelik Rus propagandası yada asperagas bilgiler değil...

Bizimkileri bilirsiniz ağzından ne çıkıyorsa yapıyorlar

Üstelik F22 gibi bıçkın delikanlı olacak F35 gibi hantal Ördek değil

Her ülke böyle bir uçağı envanterinde görmek ister..

Gelelim terör ile ilgili konunuza .

Biz Türkler'in akan kanı üzerinde hangi ülkenin eli değmediki, ... hepsinin eli var,hepsinin eli değdi...

Ne yapalım içimize mi kapanalım

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4365 : 07 Ağustos 2023, 21:48:34 »
Lafı eğip bükmeye gerek yok.  Türkiye'yi ulusal millet anlayışından ve batı liginden mümkün olduğunca uzaklaştırmak isteyen birileri var. Her fırsatı da değerlendiriyor ve her olaya o pencereden bakıyorlar. Sorarsanız diğer herkese islam düşmanı veya hain de diyebilirler.

+++++1 

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4366 : 07 Ağustos 2023, 23:14:33 »

Sn heartbang neden şaşırdınız ki mesela o teröre yardım eden ABD;

Tei tek katmanlı kristal üretim teknolojisi ve makinesini verdi daha doğrusu 3 d yazıcıyı verdi..

Aynı ABD gereken hidrolik pres makinasını verdi..

Aynı ABD tei'ye T700 D gibi bir motorun üretim lisansını belirli koşullara göre verdi...

Neden ortak etmeyelim..

Sovyetler Birliğinin jet motor tecrübesinin kaynağı Birleşik Krallığın 1946'da sattığı Nene motorlarıdır. şimdi oralarda yetkili bir abiye sorsak kesin pişmanlık belirtecektir.
O söylediğiniz olaylar da muhtemelen Amerikan bürokratları arasında benzer şekilde anılıyordur.
Ayrıca bu söylediklerinizin hepsi belli bir tarihten önce olan şeyler. şu an o tarihlerde değiliz.
O zamanlar saygın uşaktık, şimdi ise kafası erken ezilmesi gereken bir yılanız. Rusya ve Çin'den sonra SIRA BİZDE!

Hal böyle iken bırak Çin'e karşı uçağı, günahımızı bile almazlar. O yüzden bu kadar uçuk fanteziler kurmaya gerek yok.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4367 : 08 Ağustos 2023, 00:05:15 »
Sn heartbang

İsterseniz takviminizi kontrol edin

S400 olayından sonra

ABD bize

3d katmanlı üretim teknolojisini, gereken hidrolik presi ve sürümceme de olan t70 helikopter projesine rağmen tei t700 d lisans anlaşması verdi..

Eski yazınızda f35 in ortağı olmamıza rağmen programdan çıkardığını belirtmişsiniz.

ABD durduk yere programdan çıkarmadı biz ısrarla S400 alacağız dedik..

ABD'de s400 alırsanız F35 programından çıkarılırsınız dedi ..Ve dediğini yaptı...

Siz TV dekilerin dediklerine bakmayın biz o programdan çıkarılmak için elimizden geleni yaptık
Kısacası masum değiliz...

ABD bizden daha dürüst oynadı...

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4368 : 08 Ağustos 2023, 00:36:33 »
Sn heartbang

S400 olayından sonra

ABD bize

3d katmanlı üretim teknolojisini, gereken hidrolik presi ve sürümceme de olan t70 helikopter projesine rağmen tei t700 d lisans anlaşması verdi..

Eski yazınızda f35 in ortağı olmamıza rağmen programdan çıkardığını belirtmişsiniz.

ABD'de s400 alırsanız F35 programından çıkarılırsınız dedi ..Ve dediğini yaptı...

Siz TV dekilerin dediklerine bakmayın biz o programdan çıkarılmak için elimizden geleni yaptık

Oyunun ıvır zıvır kısmını almayın, S-400, F-35 bunlar sadece araç, bunlar ülkelerin politikalarını uygulatmak için kullandıkları bir yığın askeri araçlardan birkaçıdır sadece.  Mesele biz ABD ile politikada, ulusal hedeflerde nerelerde neden anlaşamadık, neler yaşadık, neler oldu, bu noktaların cevabında.

Dürüstlük, vs bunlar , insanların kendilerine bile dürüst olmadıkları dünyada ülkeler için çok fazla anlam ifade etmiyor olmalı.

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4369 : 08 Ağustos 2023, 00:45:51 »
Sn heartbang

S400 olayından sonra

ABD bize

En başta S400 almamızın sebebi Patriot vermeyişleriydi bir kere. 8 sene uğraştık, Gene F-16'lar gibi kongre koridorlarında boğuldu o teklif. Vermedikleri gibi ödünç verdikleri bataryaları da bakım diye çekip aldılar. 2015 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. ondan 1-2 ay sonra Kobani olayları oldu. vatan toprağını zor kurtardık.

F-35 olayına gelince... biz S400 almadan çok önce de programdan çıkarılmamız için çaba sarfedildi. özellikle bu alanda azılı Türk düşmanı Michael Rubin bizzat pentagon çalışanı olarak yazdığı raporla F-35'leri elimizden çekip almıştır.

Şu yazısı 2017 temmuz tarihli: https://www.commentary.org/michael-rubin/can-turkey-be-trusted-with-f-35s/ biz S400lerin imzasını o yılın sonlarında attık.

bu da adamın twitter hesabı, evlere şenlik: https://twitter.com/mrubin1971

T70 projesi ise imzalar bu tarihlerden çok önce atıldığı için bu kadar akıcı ilerliyor. iş akdine vefa söz konusu. 38 tane üreteceğiz, sonrası Kongre iznine tabii. (yani allah kerim)

Ama adamlar haklı tabi, toprağına göz koyduğum ülkenin eline niye silah vereyim ki... Ben olsam ben de işgal edeceğim ülkenin benim silahımla beni vurmasını istemem... Ama orasında burasında pres verdim lisans verdim diye beni savunan taraftarım olması işime gelir...
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2023, 00:46:31 Gönderen: Heartbang »