Gönderen Konu: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 199944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
Ynt: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi
« Yanıtla #1290 : 10 Mayıs 2023, 21:11:02 »
SSB Başkanı Demir:

Bayraktar TB3, KIZILELMA, HÜRJET ve belki de ANKA-3’ün TCG ANADOLU’dan iniş-kalkışını sağladığımız zaman klasik uçak gemilerinin sahip olduğu özelliklerin çoğuna sahip olmuş olacağız.

KAAN, şu anda tasarım itibarıyla bir uçak gemisine iniş-kalkış yapabilecek olarak tasarlanmadı.
ANADOLU boyutunda bir gemiye inip kalkma ihtimali yok. İleride adı KAAN olmaz ama belki olabilir.
HÜRJET için mümkün ve çalışmalar yapılıyor.

Bunlar kafaya takmış Hürjet'i TCG Anadolu'dan kaldıracaklar.  1.ağızdan duymuş olduk...  ;D ;D ;D

Yaw, bari gemiye inip kalkacak uçağın adını değiştirin ve "Hürjet-2" deyin mesela. Dertsiz başımıza dert almakta üstlerine adam yok!  >:(

O dediğinizi KAAN için yapacağız demiş İsmail Demir... Uçak gemisine inecek ismi KAAN olmayan bir isim bulacağız demiş...KAAN'ın donanma versiyonu

KAYAN :)

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1291 : 10 Mayıs 2023, 21:27:40 »
KAAN LEVENT

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1292 : 10 Mayıs 2023, 21:48:32 »
İsmail Demir’in işi de zor.
Yukarıdan bu işi bilmeyen birisi propaganda amaçlı Hürjet’i de KE’yi de, Anka3’ü de TCG Anadolu’dan indirip kaldırın diye talimat veriyor. O da papağan gibi tekrar ediyor.
TB3’ün dışında hiçbirisi inemez o gemiye. KE ve Anka3 belki STOBAR olarak becerebilir. Ama Dz kuvvetleri geminin güvertesini bozmamakta israrcı. Gemiyi Amfibi Hücum Gemisi olarak kullanmak istiyorlar.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1293 : 10 Mayıs 2023, 21:57:52 »
Bünyeyi niye bu kadar zorluyoruz anlamıyorum..

Bu kadar değişik platformu amfibi hücum gemisinden kaldıracağız diye ugrasacagimiza, sıfırdan uçak gemisi yapalım...

Anadoludanda helikopterler ve TB3 kalksın tamamdır iste..

Kizilema, hurjet, Kaanının donanma için olanını yeni uçak gemisinden rahat rahat kaldırırız..
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2023, 21:59:25 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
HÜRJET Jet Eğitim Uçağı.
« Yanıtla #1294 : 10 Mayıs 2023, 23:03:12 »
Alıntı
Hürjet Başmühendisi HÜRJET 5'inci uçuşunu yaptı.

https://twitter.com/EnderunDefence

Çevrimiçi SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1295 : 10 Mayıs 2023, 23:47:00 »
Geminin bozulması bir şey değil, binlerce mühendis saçma sapan bir şey için çalışıyor. Odak dağılmaması gereken zamanda yok halat idi yok gövdenin sertleşmesi için uğraşıyorlar. Nasıl planlandıysa öyle olmalı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1296 : 11 Mayıs 2023, 08:21:44 »
KAAN LEVENT

Güzel ama bunu Haluk Levent'le karıştıranlar olur.  ;D ;D

Gökbörü +1

Bu kadar hava aracını ANADOLU'ya indirmeye çalışmaktansa belki de gerçek bir uçak gemisi yapmak daha kolaydır!  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1297 : 11 Mayıs 2023, 09:15:50 »

Bu kadar değişik platformu amfibi hücum gemisinden kaldıracağız diye ugrasacagimiza, sıfırdan uçak gemisi yapalım...

Kizilema, hurjet, Kaanının donanma için olanını yeni uçak gemisinden rahat rahat kaldırırız..
+1
Sn Merzifonlu’nun sözlerini tekrarlayacağım burada; “Ayranı yok içmeye Atla gider s…..a”
Bizim durumumuzda aynı. Ekonomi olarak dünya 16ncılığından 22nciliğine düşmüşüz, halk soğan ekmek derdinde biz TCG Anadolu’danı uçak kaldırmayı bıraktım Uçak gemisi hayalleri görüyoruz.
Önce ayağımız yere bir bassın. Kişi başı geliri 25000 dolarlara, GSMH yı 2-2.5 trilyon dolarlara getirelim. Ondan sonra uçak gemisi işi de olur 3 tane TCG Anadolu da olur.

Şu planlanan İ-Sınıfı gemilerle ADKG korvetlerini bir bitirelim önce. Ülkenin bekası için KAAN uçağını ve motorunu bir uçuralım; gerisi gelir zamanla. Tank modernizasyonu proğramı ve Altay ile yukarıdaki projeler daha önemli ve acil uçak gemisinden. Önce TCG Anadolu’nun korumasını ve saldırı gücünü olması gereken yere getirelim. O daha acil.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2023, 09:17:12 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #1298 : 11 Mayıs 2023, 09:31:17 »

+1
Sn Merzifonlu’nun sözlerini tekrarlayacağım burada; “Ayranı yok içmeye Atla gider s…..a”
Bizim durumumuzda aynı. Ekonomi olarak dünya 16ncılığından 22nciliğine düşmüşüz, halk soğan ekmek derdinde biz TCG Anadolu’danı uçak kaldırmayı bıraktım Uçak gemisi hayalleri görüyoruz.
Önce ayağımız yere bir bassın. Kişi başı geliri 25000 dolarlara, GSMH yı 2-2.5 trilyon dolarlara getirelim. Ondan sonra uçak gemisi işi de olur 3 tane TCG Anadolu da olur.

Şu planlanan İ-Sınıfı gemilerle ADKG korvetlerini bir bitirelim önce. Ülkenin bekası için KAAN uçağını ve motorunu bir uçuralım; gerisi gelir zamanla. Tank modernizasyonu proğramı ve Altay ile yukarıdaki projeler daha önemli ve acil uçak gemisinden. Önce TCG Anadolu’nun korumasını ve saldırı gücünü olması gereke yere getirelim. O daha acil.

+1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1299 : 11 Mayıs 2023, 10:53:41 »
Önce TCG Anadolu’nun korumasını ve saldırı gücünü olması gereken yere getirelim. O daha acil.

Bunu yapana kadar geçen süre ile ANADOLU Kuznetsov ile benzer bir kaderi yaşamaz umarım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com