Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1435919 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3570 : 14 Mart 2016, 10:06:28 »
Bence artık bırakın bu işi! Senelerdir dile getiriyorum; terör örgütünün  sakalını keserek terörle mücadele edilmez. Kafasını kesmeniz lazım. Sizin bu çok bilmişlik taslayan tavırlarınız ve inadınız yüzünden yüzlerce masum insan daha hayatını kaybetti! Bu zihniyetle devam ederseniz daha fazlası da kaybedecek. Bunların içerisinde ben de olabilirim, sizlerde...

Beceremiyorsunuz!
Açık ve net!
Kimsenin hayatını riske atma hakkınız yok!
Bırakın bu işi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yanıtla #3571 : 14 Mart 2016, 10:08:20 »
Saldırı terör örgütlerinin "güç birliğini" akla getirdi
AA14 Mart 2016 - 08:50:00
Saldırı terör örgütlerinin

Ankara'daki terör saldırısı, bölücü terör örgütü PKK'nın, aşırı sol örgütlerle Türkiye'ye karşı hain saldırılar için yaptığı güç birliğini ve sözde terör örgütü üst düzey yöneticilerin tehditkar açıklamalarını akla getirdi.

Ankara, son bir yıl içinde üç büyük terör saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Saldırılar, terör örgütünün sözde liderlerinin Kandil'den yaptığı açıklamaları bir kez daha akıllara getirdi. Ankara'da 17 Şubat'ta gerçekleşen terör saldırısını üstlenen TAK'ın fikir babaları arasında yer alan PKK yürütme komitesi üyesi Duran Kalkan'ın, dün, aralarında aşırı sol örgütlerin de bulunduğu 10 örgütün güç birliği yaptığına ilişkin açıklamalarının zamanlaması dikkati çekti.

PKK, MLKP, TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-Leninist, TİKB, DKP, Devrimci Karargah, Proleter Devrimciler Koordinasyonu dün, Aralık'tan bu yana yürütülen tartışma sürecinin ardından "Halkların Birleşik Devrim Hareketi" adıyla birleştiklerini bildiriyle ilan etmişti. Bildirinin ilanı öncesi açıklama yapan Duran Kalkan, 12 Mart'ın, 1971 askeri darbesinin 45'inci, 12 Mart 1995'te meydana gelen Gazi olaylarının 21'inci, 12 Mart 2004'teki Kamışlı olayının 12'inci yıl dönümü olduğunu anımsatmıştı. Terör örgütleri, "AKP ve TC" olarak tanımladıkları güce karşı, silahlı mücadele de dahil tüm alanlarda, tüm araç ve yöntemlerle "devrimi yükseltmek için güç ve eylem birliği" yaptıklarını duyurmuştu.

Duran Kalkan, 17 Şubat'taki Ankara saldırısı sonrası da Türkiye'ye karşı tehditkar açıklamalarda bulunmuştu. Kalkan, açıklamalarında, Mart ayında PKK'nın şehirlerde eylem hazırlığında olduğunu belirtmiş ve "Önümüzdeki Mart süreci büyük bir direniş sürecidir. 2016 baharı Kürt'ün baharı olacaktır" tehdidinde bulunmuştu.Kalkan, Ankara'da 30 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin "Etme bulma dünyası derler. Sen edersen bulursun da" ifadelerini kullanmıştı.

Güç birliğinin sinyallerini, aralık ayında Fransız Le Monde gazetesine röportaj veren terör örgütü PKK kurucularından KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık da vermişti. Bayık, "Yakında Türkiye'nin içinden ve dışından gelen başka örgütlerle bir devrimci direniş cephesinin kuruluşunu ilan etmeyi öngörüyoruz" açıklamasını yapmıştı. Bu örgütlerin terör örgütü PKK ile mücadele edeceğini anlatan Bayık, "Ne olursa olsun, bu karar bize aittir. Alanda biz varız ve pratik anlamda yaşananları biz görüyoruz. Mevcut durumda silahlı mücadeleye son vermek için hiçbir neden yok. Aksine gelecek aylarda iç savaş Türkiye'de ağırlaşacak. Bu durum herkesin kendi çıkarlarını sürdürdüğü ve hiç kimsenin bölgeden dışlanamayacağı bölgesel bir savaş ortamında yaşanıyor. Türkiye, İran ve Suriye'deki gelişmeler tek ve aynı çatışmadan çıkıyor" ifadelerini kullanmıştı.

PKK yürütme komitesi üyesi Murat Karayılan'ın 10 Ekim 2015'te Ankara Garı önünde meydana gelen ve 103 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırı öncesi yaptığı açıklamalarda dün akşamki terör saldırısıyla yeniden akıllara geldi. Karayılan, saldırı öncesi "Ölümsüzler taburu metropollere saldırır" demişti.

http://www.hurriyet.com.tr/saldiri-teror-orgutlerinin-guc-birligini-akla-getirdi-40068136
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yanıtla #3572 : 14 Mart 2016, 12:31:21 »
Bu içişleri bakanını gördükçe tansiyonum 18/12 ye çıkıyor arkadaş ya daha başkente mukayyet olamayan adam çıkmış 'kınıyoruz' diyor yahu ben vatandaşım sen bırak kınama işini ben yaparım sen hüküm eden olarak ne yapıyorsun arkadaş 3 tür başkentte bomba patladı yahu.......
TÖVBE HASBİNALLAH.   sanırsın patagonya içişleri bakanı

bu yetmiyor bi de bu takla güvercinleri var

Terörle yaşamaya alışmamız gerekiyor’ diyen Abdülkadir Selvi’ye tepki
http://www.hurriyet.com.tr/terorle-yasamaya-alismamiz-gerekiyor-diyen-abdulkadir-selviye-tepki-40068083

Bu BOP maşaları bir süre sonra "Güneydoğu'yu verelim kurtulalım"a getirecekler lafı!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yanıtla #3573 : 14 Mart 2016, 12:34:35 »
Şırnak'ta Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların başlatılacağı Şırnak merkezde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, il merkezinde terör örgütü mensupları tarafından patlayıcılarla tuzakladığı çukurlar ve barikatların kaldırılması için ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.

OPERASYON İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Uzun bir süredir sokağa çıkma yasağının uygulanacağı duyumları üzerine  Şırnak merkezde ikamet eden vatandaşlar evlerini terk ederek çevre il ve ilçelere yerleşmişti. Sokağa çıkma yasağı ile birlikte terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonların da başlatılacağı belirtildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, " 14 Mart 2016 Pazartesi günü saat 23: 00'den itibaren  Şırnak il merkezinde, Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanmış çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir" denildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-sirnak-ta-sokaga-cikma-yasagi-ilan-edildi-8255987/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yanıtla #3574 : 15 Mart 2016, 00:40:35 »
Diyarbakır’da silahlı göstericiler kent merkezinde yol kesti, yoğun çatışma yaşandı
DHA
15 Mart 2016 - 00:13:00
Diyarbakır’da silahlı göstericiler kent merkezinde yol kesti, yoğun çatışma yaşandı

Diyarbakır'ın bir çok semtinde bu akşam PKK’nın şehir yapılanması olan YPS (Sivil Savunma Birlikleri) ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşandı. Merkez Bağlar ilçesi koşuyolu semtinde yoğunlaşan çatışmalarda YPS’liler tarafından bazı araçlar yol kapatılması amacıyla yakıldı. Bir çok semtten yoğun silah sesleri ve patlamalar duyuldu.

Diyarbakır’ın Merkezi Bağlar ilçesi ile merkez yenişehir ilçesinin Seyrantepe semtlerinde bu gece saat 22.45 sıralarında PKK’nın şehir yapılanması olan Sivil Savunma Birlikleri (YPS) tarafından yollar kesildi. Kentin merkez Bağlar ilçesinin Koşuyolu mahallesinin Kaynartepe ara sokaklarından çıkan ve ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan göstericiler, durdurdukları birçok aracı barıkat olarak kullanarak yolu trafiğe kapattı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle göstericiler sokak aralarına dağıltı. Göstericilerin uzun namlulu silahlar ateş açması güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Merkez Bağlar ilçesinin Koşuyolu semtinde yoğunlaşan çatışmalar sırasında bölgeden yoğun silah ve patlama sesleri yükseldi. Zaman zaman şehrin bazı mahallelerinden de silah sesleri ve patlamalar duyuldu. PKK’nın şehirlerdeki yeni yapılanması olan YPS’nin Koşuyolu mevkiinde bazı zırhlı polis araçlarına roketatarlarla saldırdıkları, güvenlik güçlerinin anında karşılık verdiği belirtildi. Çatışmalar halen devam ediyor.

http://www.hurriyet.com.tr/diyarbakirda-silahli-gostericiler-kent-merkezinde-yol-kesti-yogun-catisma-yasandi-40068933

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yanıtla #3575 : 16 Mart 2016, 12:24:19 »
Mesut Barzani: Ankara saldırısının ardından PKK çıkarsa büyük bir felakete yol açar
dha16 Mart 2016 - 10:41:00
Mesut Barzani: Ankara saldırısının ardından PKK çıkarsa büyük bir felakete yol açar

KUZEY Irak’taki bölgesel Kürt yönetiminin başkanı Mesut Barzani, Ankara’da Pazar akşamı bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısının arkasında şüpheye yer bırakmayacak şekilde PKK’nın çıkması halinde bunun büyük bir felakete yol açabileceği ve sorunların büyüyebileceğini söyledi.

Kuzey Irak’tan internet ve haber ağırlıklı televizyon yayını yapan Rudaw’ın haberine göre, Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, İngiltere merkezli Sky News Arapça kanalının sorularını yanıtladı. Kürt lider Barzani, Kürtler’in denetimi altında bulunan Irak’taki bölgede bağımsızlık ilanını ertelemenin sonucunun iyi olmayacağını savunarak, "Irak’ın birliği için yapmadığımız şey kalmadı. Irak Anayasası’nın giriş bölümüne baktığımızda anayasaya bağlılığın Irak’ın birliğini sağladığına vurgu yapıldığını görüyoruz. Ancak Irak Hükümeti bu anayasaya bağlı kalmadı, bunun onlarca örneği var" diye konuştu.

IRAK'IN TEK PARÇA HALİNDE KALMASI

Aynı zamanda Irak Kürdistan Demokrat Partisi’nin lideri olan Mesut Barzani, Irak’ın tek parça halinde kalmasıyla ilgili soruya "Neden yenilgi almış bir tecrübede ısrar edelim? Ölüm ve savaşa bir daha dönmemiz mi yerinde olur, kardeşçe, barış içinde, birbirimize yardım ederek yaşamamız mı?" yanıtını verdi.

ANKARA SALDIRISI

Mesut Barzani, 13 Mart’ta Ankara’da 37 kişinin ölümü, 122 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırı hakkındaki bir soru üzerine terör örgütü PKK’nın henüz saldırıyı resmen üstlenmediğini belirterek, "Araştırmalar sürüyor. Ancak şüpheye yer bırakmayacak şekilde PKK’nin bu saldırının arkasında olduğu ortaya çıkarsa bu Kürt milletini büyük bir suçlamayla karşı karşıya bırakır" diye konuştu. Kanlı saldırı ile ilgili büyük kaygıları olduğunu ifade eden Barzani, "Büyük bir felakete yol açar ve sorunlar daha da büyür. Bu Türkiye’de Kürtler ile Türkler arasında büyük bir milli savaşa dönüşür" iddiasında bulundu.

İSTANBUL, (DHA)

http://www.hurriyet.com.tr/mesut-barzani-ankara-saldirisinin-ardindan-pkk-cikarsa-buyuk-bir-felakete-yol-acar-40070140

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yanıtla #3576 : 16 Mart 2016, 12:26:08 »
Anlaşılan Barzani Kürdistan fikrini artık gerçeğe dönüştürmesi için birilerinden talimatı almış. Sanki Ankara'da ilk defa patlama olmuş gibi Kürt-Türk iç savaşı çıkar gibi söylemleri, özgür Kürdistan açıklamaları vs bu ara coştu!
Eh ne de olsa sıra bizde!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yanıtla #3577 : 17 Mart 2016, 12:14:18 »
Ankara'da 35 Sivilin Can Verdiği Saldırıyı PKK'nın Uzantısı TAK Üstlendi
Başkent Ankara'da düzenlenen hain terör saldırısını, PKK'nın bir kolu olarak bilinen TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) isimli terör örgütü üstlendi.

Ankara'da 13 Mart Pazar akşamı bombalı araçla düzenlenen ve genç, yaşlı 35 sivilin hayatını kaybettiği hain terör saldırısını terör örgütü PKK'nın bir kolu olarak bilinen TAK ( Kürdistan Özgürlük Şahinleri) isimli terör örgütü üstlendi. TAK 17 Şubat'taki  Ankara saldırısını da üstlenmişti.

FAİLİN ADINI DA DOĞRULADILAR

Örgütün internet sitesinde yer alan açıklamada kanlı saldırısının failinin Seher Çağla Demir olduğu da doğrulandı.

3. SALDIRILARI!

TAK daha önce 28 kişinin hayatını kaybettiği 17 Şubat'taki  Ankara saldırısı ve 1 kişinin öldüğü Sabiha Gökçen Havalimanı'na düzenlenen havan topu saldırılarını da üstlenerek göndeme gelmişti.

GÖZALTINA ALINAN 14 KİŞİDEN 4'Ü SERBEST

Ankara'da 13 Mart Pazar günü gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltında bulunan 14 kişiden 4'ü serbest bırakıldı.

Emniyetten bırakılan 4 şüphelinin, saldırıda kullanılan otomobilin satışıyla ilgili  Şanlıurfa'da gözaltına alınanlar olduğu öğrenildi.

Gözaltındaki 10 şüpheli halen  Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde bulunuyor.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısının, şüphelilerin ifadesini emniyette alabileceği bildirildi.
http://www.sondakika.com/haber/haber-ankara-da-35-sivilin-can-verdigi-saldiriyi-pkk-8267061/

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3578 : 17 Mart 2016, 19:58:12 »
Alfabedeki harflerden diledikleri kadar kombinasyon yapsınlar
Zihnimizi bulandıramaz aklımızı karıştıramazlar
Hepsinin ortak adı pkk

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yanıtla #3579 : 17 Mart 2016, 20:22:58 »
Yüksekova’da 6 PKK’lı etkisiz hale getirildi
iha
17 Mart 2016 - 17:41:00
Yüksekova’da 6 PKK’lı etkisiz hale getirildi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda 6 PKK’lı etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda; 6 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, operasyonda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 22’dir. 50 pompalı tüfek ve dört el telsizi ele geçirilmiştir” denildi.

Açıklamada, Çukurca ilçesinde ise bir PKK’lının yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/yuksekovada-6-pkkli-etkisiz-hale-getirildi-40071160