Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 506191 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #3000 : 13 Aralık 2020, 12:42:23 »
İlginç bir durum söz konusu.

Ben size mevcut durumu anlatıyorum. Diyorum ki Türkiye' nin amacı budur ve bunu uyguluyor...
Ben size Türkiye oraya girmekle iyi yapmıştır dedim mi?
Veya Türkiye' nin Suriye ile bu duruma gelmesini destekleyen bir sözüm oldu mu?
Ama bu anlayışın sebebi nedir?
Sizin hoşunuza gitmeyen bir şeyler ortaya konulduğunda neden durumu hemen kişiselleştiriyorsunuz? Kendinizce bir rol biçip, sonra o role tuhaf tutumlar yakıştırarak saldırmanın amacı nedir?
Ben Suriye olayını hata olarak görmüyormuşum da, destekliyormuşum da... vs.. vs..
Neyse, Ben ne dersem deyim siz nasıl olsa kendi istediğinizi anlıyorsunuz.
hadi ama dostum önceki yazılarında topraklarımızı aldık diye harita paylaşan sendin... Bizde sana Suriyede bir başarı olmadığını,  hatta ve hatta suriyede olmamızın nedeninin toprak almak olmadığını söylüyorum. Tüm çabalar suriyeye amerikan uşağı bir köpek getirmek içindi. Cunki biz bop esbaskaniydik hatırlıyor musun ?  Bop nedir ? Bop suriyede ırakta akan kandır.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3001 : 13 Aralık 2020, 12:59:40 »
Kisisel dusuncem ,Devletimizin bu gune kadarki Suriye konusundaki  uygulamalarinin tumunu dogru veya yanlis diye degerlendirmek dogru bir yaklasim olmadigi kanisindayim. Oncelikle gozden kacirilmamasi gereken sey bazi adimlar her ne kadar da istekli olmasak da zorunluluktan dolayi atilmasi gerekmistir. Bu adimlarin tumu de istenilen nihai hedeflere ulastirilamamistir. Yapilan hatalara gelince  lafi fazla gevelemeye gerek yok artik olan olmus ve filimi geri sarma imkanimiz olmadigindan dolayi ancak yapmis oldugumuz hatalari asgariye indirgeyebilmek icin oncelikle hayalleri ve mezhepsel takintilarimizi bir tarafa birakip komsumuz olan ve BM tarafindan da kabul gormekte olan Suriye devleti ile neyi nasil hangi toparlayabilecegimiz konusunda konusup anlasma yollarini aramaliyiz. Neticede bahsedilen ulke Suriye ve Suriye topragi ,o topraklardan ulkemize goc etmek zorunda kalan sahislar kokenleri ne olursa olsun Suriye vatandasi. Bu nedenle bizim icin en uygun cozum sinirimizda ABD,RUS,PKK/PYD ..... gibi bir olusumun olusmamasi. Bu nedenle de Suriye devletine oncelikle bizim Suriye mudahale ederken aciklamis oldugumuz gibi Suriye topraklarinda gozumuzun olmadigini Suriyenin demokratik olarak sorunlarini cozdugu ve sinirimizda  bizlere tehdit olusturabilecek guvenlik sorunlari bertaraf olunca bolgeyi bir takvim cercevesinde bosaltacagimizi belirtmemiz gerekir.

Suriye ic savasi patlamasi ile ulkemize siginan Suriye vatandaslari konusunda da elbette devletimizin yanlislari olmustur. Bu hataler zencirinin  ismini ister tecrubesizlik ister populizim ne isterseniz koyunuz. Ancak bir gercek var ki yaklasik 4M Suriyeli multeciyi ulkemizde bunca yil barindirmak bizlere agir bedeller odememize neden olmakta. Bu nedenle Suriyeli multecilerin fazla zaman gecirmeden mumkun oldugunca kontrolumuz olan bolgelerden gocup gelmislerse ,o bolgelerdeki yasam ve guvenligi saglamak sureti ile bu siginmacilari bir takvim cercevesinde ulkelerine donmeleri icin ekonomik soysyal egitim  paketleri ile desteklenmelidir.
Suriyeden gelen tum siginmacilari vatandas yapmak hatali olur ,vatandas olabilmenin sinirlari dogru belirlenip ancak o sartlara sahip olanlara vatandaslik hakki verilmeli.Suriyeli multeciler konusunda gercekci kararlar suratle alinmali neticede pek de kisa olmayan bir sureden beri ulkemizde yasamakta olan bu insanlar aksi halde ulkemizde temelli kalacak sekilde kendi hayat gerenlerini atacak ve o insanlari artik geri ulkelerene donmeleri konusunda tesvik edemeyecegiz.

Suriye konusu basli basina ulkemiz icin bir sorun buradan konu hakkinda uzun uzadiya tartisabiliriz .Ancak bir baska gercek vardir ki o da ulkemizin ne onemli ne de yegane sorunu Suriyedir . Onlarca birikmis ve gun gectikce de kisalmayan ama uzanan sorunlar yumagi icerisindeyiz.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3002 : 13 Aralık 2020, 13:38:44 »
Ben şu " Olan olmuş,geriye dönüp hatalara bakmak fayda sağlamaz,önümüze bakalım" diyenleri anlamıyorum...

Bunu diyenler her seferinde yine aynı hataları yapıyor...

Biz kendi kendimizi rezil ediyoruz, rezil ettiğimiz durum yaşanırken bir olumlu hareket yapınca kahramanlık destanları yaratıyoruz... Bu nasıl mantık

Affedilmez bir hata yapıp birliğinin pusuya düşmesine sebep oluyorsun ; pusudan 5 askerini kurtarınca kahraman olmuş mu oluyorsun. Pusuda ölen,elini ,kolunu kaybedenler ne olacak...
Bir daha komutanlık yaptırır mısın o hatayı yapan adama?

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
« Yanıtla #3003 : 13 Aralık 2020, 14:03:12 »
İlginç bir durum söz konusu.

Ben size mevcut durumu anlatıyorum. Diyorum ki Türkiye' nin amacı budur ve bunu uyguluyor...
Ben size Türkiye oraya girmekle iyi yapmıştır dedim mi?
Veya Türkiye' nin Suriye ile bu duruma gelmesini destekleyen bir sözüm oldu mu?
Ama bu anlayışın sebebi nedir?
Sizin hoşunuza gitmeyen bir şeyler ortaya konulduğunda neden durumu hemen kişiselleştiriyorsunuz? Kendinizce bir rol biçip, sonra o role tuhaf tutumlar yakıştırarak saldırmanın amacı nedir?
Ben Suriye olayını hata olarak görmüyormuşum da, destekliyormuşum da... vs.. vs..
Neyse, Ben ne dersem deyim siz nasıl olsa kendi istediğinizi anlıyorsunuz.
hadi ama dostum önceki yazılarında topraklarımızı aldık diye harita paylaşan sendin... Bizde sana Suriyede bir başarı olmadığını,  hatta ve hatta suriyede olmamızın nedeninin toprak almak olmadığını söylüyorum. Tüm çabalar suriyeye amerikan uşağı bir köpek getirmek içindi. Cunki biz bop esbaskaniydik hatırlıyor musun ?  Bop nedir ? Bop suriyede ırakta akan kandır.
Evet. Durumu özetledim. Birisi işgal mi ettik oraları yazdı. Ben de bunun bir işgal olmadığını, Misak-ı Milli ile belirlenen toprakların bir kısmının kurtarıldığını söyledim. 15 yıldır forumlarda yazarım. yazdıklarım da duruyordur. Biraz araştırırsanız Suriye' ye girmeyi bırakın, aranın bozulmasına bile karşı olduğumu görürsünüz. Herkes hadi girelim, bu bir tarihi fırsat derken ben "birlikte kabine topladığımız, ticari avantajımız olan bir ülkeyle neden savaşalım? Bu savaş kime yarar? Suriye zaten bizim pazarımız." diyordum ve o zamanda da sizin gibi okuduğunu anlayamayan, siyasi görüşüne kendini fazlaca kaptırdığı için körleşmiş, üslubu alabildiğine çirkin insanların cahillikleriyle uğraşıyordum.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3004 : 13 Aralık 2020, 14:16:59 »
Ben şu " Olan olmuş,geriye dönüp hatalara bakmak fayda sağlamaz,önümüze bakalım" diyenleri anlamıyorum...

"Her konuda  geriye donuk degerlendirme yapilmasinin zorunlu oldugunu konusunda sizinle ayni dusuncedeyim Sn Serkan1976"

Ancak yapilmasi gereken degerlendirmeler seffaf ,gercekci ve ayni zamanda suratli yapilmasinin zorunlu oldugu kanisindayim .

Yani lafin ozu. Hatalarimizi gorebilmeli onlardan ders alip ,yeni atmayi planladigimiz adimlarda ayni hatalari tekrerlamaliyiz. Bunu yaparken de gecmise saplanmamaliyiz . Ulkemizin sorunlarinin o kadar cok ve derin ki bekletilmeye  zaman pek uygun degil.

Bu nedenle alacagimiz kararlar ve uygulayacagimiz politikalar sadece gunu kurtrici olmayip. Gercekci mumkun oldukca uzun soluklu ve stratejik hedeflerimizi karsilar nitelikte olmalidir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #3005 : 13 Aralık 2020, 15:07:50 »
Bize oraları kim yedirmeyecek? Kim bize kapıyı gösterecek? Bunu açıklayabilir misiniz?
Meşru müdafaa hakkımızı kullanmamıza rağmen bize aba altından sopa gösteren AB, Rusya ve ABD. Bakın altını çizerek söylüyorum meşru müdafaa hakkımızı kullanmamıza rağmen silah kısıtlaması, yaptırım tehdidi vs. ile karşılaştık ki sizin söyleminiz direkt işgale girer ki aba altından gösterilen sopayı kafamıza vururlar.
Çok ilginç. E neden çıkarmıyorlar o zaman? Kaymakam atamışız daha ne yapacağız? Şu an kontrol ettiğimiz bölgelerde Suriye adına hiç birşey yok. Yönetici Türk, güvenlik Türk, Para Türk Lirası, dükkanlarda Türk malları. Madem istedikleri zaman çıkarabilecekler neden çıkarmıyorlar? Neden o sopayı kafamıza indirmiyorlar? ( Biraz araştırırsanız o sopanın Fransız gemisine, Rus wagnerine ve askerlerine, ABD' nin teröristlerine nasıl indiğini daha doğrusu girdiğini görebilirsiniz ) O zaman şöyle bir durum var: Bizim orada kalmamızı istiyorlar :) İstedikleri zaman çıkarabilecekleri halde çıkarmadıklarına göre böyle bir sonuca ulaşabiliriz değil mi?
Sayın assslan siz istediğiniz kadar kaymakam atadık, ptt açtık vs. diyin ülkeyi yöneten büyüklerimiz Suriye ile alakalı her söyleminde Suriye'nin toprak bütünlüğünden bahsetmiyor mu? Bakın meşru müdafaa hakkımızı kullanarak bir bölgeye operasyon yapmamız ve o bölgenin halkının ihtiyaçları için oluşturduğumuz birimler farklı burası benim toprağım demek farklı. Allah aşkına Fransızlar beyin tutulması yaşıyor serseri mayın gibi dolanıyor ortalıkta onlara bir yorum yapmayacağım ama Rusya'ya, ABD'ye ne sopası inmiş Ruslar çıkmamak üzere Ak Deniz'e inmiş, ABD Suriye'nin kuzeyinde bir terör bölgesi oluşturmuş devletleştiriyor siz hala sopayı onlar yedi diyorsunuz.

+1000000

Adam paralel gezegende yasiyor, bin kere anlat kafasina basmaz...

Acaba kimin kafasi basmiyor? Sizin gibi siyah beyaz görüsünüzle mi?

Bizi aydinlattim hocam strateji sizden ögrenelim.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3006 : 13 Aralık 2020, 17:45:09 »
Bize oraları kim yedirmeyecek? Kim bize kapıyı gösterecek? Bunu açıklayabilir misiniz?
Meşru müdafaa hakkımızı kullanmamıza rağmen bize aba altından sopa gösteren AB, Rusya ve ABD. Bakın altını çizerek söylüyorum meşru müdafaa hakkımızı kullanmamıza rağmen silah kısıtlaması, yaptırım tehdidi vs. ile karşılaştık ki sizin söyleminiz direkt işgale girer ki aba altından gösterilen sopayı kafamıza vururlar.
Çok ilginç. E neden çıkarmıyorlar o zaman? Kaymakam atamışız daha ne yapacağız? Şu an kontrol ettiğimiz bölgelerde Suriye adına hiç birşey yok. Yönetici Türk, güvenlik Türk, Para Türk Lirası, dükkanlarda Türk malları. Madem istedikleri zaman çıkarabilecekler neden çıkarmıyorlar? Neden o sopayı kafamıza indirmiyorlar? ( Biraz araştırırsanız o sopanın Fransız gemisine, Rus wagnerine ve askerlerine, ABD' nin teröristlerine nasıl indiğini daha doğrusu girdiğini görebilirsiniz ) O zaman şöyle bir durum var: Bizim orada kalmamızı istiyorlar :) İstedikleri zaman çıkarabilecekleri halde çıkarmadıklarına göre böyle bir sonuca ulaşabiliriz değil mi?
Sayın assslan siz istediğiniz kadar kaymakam atadık, ptt açtık vs. diyin ülkeyi yöneten büyüklerimiz Suriye ile alakalı her söyleminde Suriye'nin toprak bütünlüğünden bahsetmiyor mu? Bakın meşru müdafaa hakkımızı kullanarak bir bölgeye operasyon yapmamız ve o bölgenin halkının ihtiyaçları için oluşturduğumuz birimler farklı burası benim toprağım demek farklı. Allah aşkına Fransızlar beyin tutulması yaşıyor serseri mayın gibi dolanıyor ortalıkta onlara bir yorum yapmayacağım ama Rusya'ya, ABD'ye ne sopası inmiş Ruslar çıkmamak üzere Ak Deniz'e inmiş, ABD Suriye'nin kuzeyinde bir terör bölgesi oluşturmuş devletleştiriyor siz hala sopayı onlar yedi diyorsunuz.

+1000000

Adam paralel gezegende yasiyor, bin kere anlat kafasina basmaz...

Acaba kimin kafasi basmiyor? Sizin gibi siyah beyaz görüsünüzle mi?

Bizi aydinlattim hocam strateji sizden ögrenelim.

Bu şahsi frikrim, aksini iddia ediyorsan veya hoşuna gitmiyorsa sen kendi düşünceni anlat başkalarına.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2020, 17:51:46 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3007 : 13 Aralık 2020, 18:15:54 »

...15 yıldır forumlarda yazarım. yazdıklarım da duruyordur. Biraz araştırırsanız Suriye' ye girmeyi bırakın, aranın bozulmasına bile karşı olduğumu görürsünüz.

:) hocam yapma Allah'ını seversen! Biz dokuz kardeşiz, hepimiz birbirimizi biliriz. Bu dediklerini söyleyen bir tek ben vardım. Hepiniz koro halinde aynı teraneyi söylüyordunuz. Esad' la barışalım, Amerika' nın kuyruğuna takılmayalım diyen kişi bendim... Hatta bunları söyledim diye TEORi efendi beni TRM. den şutladı. Sen şutlanmadığına göre demek ki böyle şeyler söylememişsin!
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2020, 18:17:04 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
« Yanıtla #3008 : 13 Aralık 2020, 20:54:44 »
Şimdi orada dur.

Senin olaya bakış açını çok iyi hatırlıyorum. Hatta sen siteden ayrılmadan ( Şutlanmak hoş bir tabir değil ) önce tartıştığın kişi bendim. (Bu arada çok şey kaybetmedin. Önceden çok iyi üyeler vardı ama hepsi TRM' yi terketti. Ortalık cahil cühelaya kaldı. Ben de uzun zamandır girmiyorum o siteye. )

Sen, biz Suriye ile savaş halindeyken, Esad milyonlarca insanı evinden etmiş biriyken, akıl almaz katliamlar yapmış biri iken, kendisini dünyanın en alçak insanlarından biri haline getirmiş iken, o şerefsize "Şanlı Esad, Kahraman Esad" diye methiyeler düzen biriydin. Sen Türkiye - Suriye çatışmasında Suriye' nin tarafındaydın. Evet Türkiye' nin Suriye' den çıkmasını istiyordun ama bunu Suriye için istiyordun. Bu tutumunda da mezheplere karşı aşırı hassas olman yatıyordu.

Şimdi gelelim diğer konuya....
Boşa dememişler söz uçar yazı kalır diye. İyiki de yazı kalıyor yoksa halimiz nice olurdu :)

Şimdi aşağıdaki kalın harflerle yazılan yorumlar bana ait. Lütfen okuyunuz.
5 Ekim 2012
Alıntı:
Şu savaştaymış gibi yorum yazan arkadaşlara biri anlatsın, savaşta değiliz, bu teskere aba altından sopa göstermektir. Aynı şeyleri yazıp duruyorlar. Meclis sizden daha iyi biliyor bir savaşın kime yarayıp kime yaramayacağını merak etmeyin.
Meclisin bizden daha iyi bildiğinden hepimiz eminiz. Ama meclisin kime hizmet ettiğinden milletimiz tam olarak emin değil.

Alıntı:
Anket mi yaptın. Millet neyin ne olduğunu görüyor sen merak etme. Kimsede etmesin, millet işine gelmezse 2002 deki gibi meclisi siler yenisini oraya getirir. Diyelimki suriye hataya girmeye çalıştı ne yapacaksın yada başka bir ile mecbur savaşacaksın, bu tezkerede bunları önlemek içindir. Durup dururken suriyeye savaş açmak hükümetin sonu olur, baraj altı kalırlar. Niye intihar etsinlerki değilmi?
1 Anket mi yaptın sorunuza karşılık sizin yorumunuzdan bir cümle ile cevap vermek istiyorum " Şöyle derler bunu kesin hükümet yaptı suriyeye savaş açmak için, top mermisinide hükümet attı diyenler oldu çünkü." Sizin bu cümleniz Millette güvensizlik olduğunun ispatıdır.
2 Ben teskereye onay verilmesin demiyorum ki.. Bunu nerden çıkardınız? Biri T.C. topraklarına yanlışlıkla veya bilerek bir bomba düşürüyorsa kesinlikle bedelini en ağır şekilde ödemeli.
3 Durup dururken Hükümetin savaş açması onların sonu olur neden böyle yapsınlar ki diyorsun ama Suriye ile tarihimizin en iyi döneminde durup dururken Suriye ile kanlı bıçaklı oldu bu hükümet. Sence bunu neden yaptılar? Bunu neden yaptılarsa yine aynı nedenle savaş açabilirler.

https://www.trmilitary.org/viewtopic.php?f=4&t=4&start=1400

21 Temmuz 2013

Alıntı:
Umarım Esad bu işlerin altından kalktığında, Türkiye' ye bunu ödetmek için yeni terör odakları çıkartıp desteklemez.
Kesinlikle boş durmayacaktır. Bu yüzden mutlaka Esad devrilmeli.
Umarım Hükümet te bu durumdan bir ders çıkarır. Suriye ile vizeler kalkmıştı. Ticari ilişkiler mükemmeldi.Suriye bizim pazarımız olmuştu. Ama bu güzel tabloyu değiştirdik ve sanki hiç düşmanımız yokmuş gibi kocaman bir düşman daha edindik. Bu durum mevcut düşmanlarımızı da ya güçlendirdi ya da daha agresifleştirdi.
Bunu ne uğruna yaptık? Ne kazancımız oldu? Kimin için yaptık? Karşılığında ne aldık?

Libya bizim pazarımızdı. Kaddafi gitti ve artık Libya bizim pazarımız değil.
Suriye bizim pazarımızdı. Esad gidince kimin pazarı olacak acaba?

Sayın Harzemşah, bu ülkeler sorunlu ülkelerdir bu yüzden biz de bu ülkelerle sorunlar yaşıyoruz mantığının yanlış olduğunu düşünüyorum. Sebebi ise;
Suriye ile ilişkileri biz bozduk,
İran ile ilişkileri biz bozduk,
Irak ile ilişkileri biz bozduk,

Yunanistan, Ermenistan ve Rum Kesimi gibi ülkelerle zaten çözülemeyecek problemler yaşıyorken bu kadar düşman edinmek niye?
Ayrıca İran' ın ve Suriye' nin dost olduğu Rusya, Çin gibi ülkeler vardır. Bizim kimimiz var? Gezi olaylarında gördük müttefiklerimizin dostluğunu. Müttefikimiz dediğimiz ülkeler devletimizi ne hale getirdiler. Şu an itibariyle Türkiye İran' dan daha yalnız bir ülkedir. Sebebi ise izlediği yanlış politikalardır.
Hükümetin Sıfır sorun politikasını ne kadar desteklediysem, Herkesle sorun politikasını da o kadar eleştiriyorum
.

Alıntı:
İran tarih boyunca bize dost olmamıştır. Yalnızca ABD, Irak'a girdikten sonra bize gülücükler dağıtıp, ABD çekildiği gün gerçek yüzünü göstermiştir. İran ile aramızın muhteşem(!) olduğu günlerde biz bunları yazarken bizi islam düşmanı, ABD yanlısı yapanlar, bugün İran'a bizden çok sövüp sayıyorlar. Tüm bunları eski forum üyeleri iyi hatırlarlar...

Irak'ı biz düşman yapmadık. Irak'ta ABD'den sonra iktidara gelen Maliki hükümeti, İran'ın desteği ile kendiliğinden bize düşman oldu. Önümüzdeki günlerde Maliki gidip de Sadr ailesi yönetime gelince Irak yeniden bizim dostumuz olacaktır.

Suriye ile aramız muhteşemdi. Vizeleri kaldırıp ortak bakanlar kurulu toplantıları düzenliyorduk. Ama Esad'da İran'ın Şii Kuşağı planına kapıldı, ortak oldu. Son ana kadar sürdürdüğümüz "yapma, etme, İran'a uyma! Zararlı çıkarsın" telkin ve görüşmeleri etkili olmadı. Genç Esad hırs ve ihtirasının kurbanı oldu.

Olaylara biraz empatik ve objektif bakmakta yarar var...
O zaman biraz objektif bakalım.
İran ile aramızda bir problem yokken, ticaret hacmi her yıl artarken, Malatya' ya radar koyduruyoruz. ilişkiler bozuluyor.
Irak ile aramızda bir problem yokken Dışişleri bakanımız Irak hükümetinden habersiz Kuzey Irak' a gidiyor ve orada bazı temaslarda bulunuyor. Kuzey Iraktaki bir kaç soysuz ile anlaşmalar imzalanarak Irak Hükümetini yok sayıyor. Bu tür davranışların sonucunda Irak ile aramız bozuluyor.
Suriye ile gayet iyi ilişkiler içinde olmamıza rağmen durduk yere ülkedeki isyancıları destekliyoruz ve şu an bir numaralı düşmanımız.
Allah aşkına son 10 yılda biz mezhepçilik girdabına girmeden önce bu ülkeler bize ne yaptı da bunlarla düşman olduk?

https://www.trmilitary.org/viewtopic.php?f=4&t=4&start=2850

Şimdi tüm bunları okuduktan sonra mert bir insansanız benden özür dilemeniz gerekir.

Ayrıca senin yüzünden o siteye girmek zorunda kaldım. Bu yüzden de sana biraz kızgınım...
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2020, 21:11:27 Gönderen: assslan »

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
« Yanıtla #3009 : 13 Aralık 2020, 21:03:17 »

Bu şahsi frikrim, aksini iddia ediyorsan veya hoşuna gitmiyorsa sen kendi düşünceni anlat başkalarına.
Kusura bakma ama ortaya fikir koyduğun filan yok. +100000 deyip birine hakaret edince ortaya bir fikir koymuyorsun. Ortaya koyduğun tek şey senin seviyen oluyor. O yorumuna bir cevap vermediysem böylesi boş bir üyeyle uğraşmak istemediğim içindi.