Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 859079 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1240 : 02 Haziran 2018, 12:56:08 »
F-35 testlerinde F-16nin eşlik etmesi normal birşey mi yoksa bunlar Türk ne yapacakları belli olmaz kafasına bir tedbir falan miydi merak ettim

Aşağıdaki kadar normal bir şey...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1241 : 03 Haziran 2018, 02:07:13 »
F35lerin türkiye'ye satışının abd senatosu tarafından red edildiği söyleniyor bu konu hakkında bir bilgisi olan arkadaş varmı? Su 57'ler hayırlı olsun diyebilirmiyiz?

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1242 : 03 Haziran 2018, 11:10:36 »
F-35 vermeseler bile SU-57 alacağımızı düşünmüyorum. Alsak astarı yüzünü geçer, herkesin üç aşağı beş yukarı bildiği altyapı mevzuları, elimizdeki NATO bazlı mühimatların SU-57'de kullanamama vs. gibi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1243 : 03 Haziran 2018, 13:36:02 »
F-35 vermeseler bile SU-57 alacağımızı düşünmüyorum. Alsak astarı yüzünü geçer, herkesin üç aşağı beş yukarı bildiği altyapı mevzuları, elimizdeki NATO bazlı mühimatların SU-57'de kullanamama vs. gibi.

Yerli yazılımla o iş çözülür.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1244 : 03 Haziran 2018, 13:55:52 »
bildiğim kadarı ile su 57 ler batı menşeli mühimmatları kullanabiliyor mig 35'te olduğu gibi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1245 : 03 Haziran 2018, 14:23:21 »
Teslimatla ilgili resmi davet geldi

Türkiye’nin, Rusya’dan S-400 hava savunma füzeleri almasına tepki olarak bazı ABD’li senatörlerin Türkiye’ye verilmesine karşı çıktığı beşinci nesil F-35A müşterek saldırı uçağının (Joint Strike Fighter) 21 Haziran’daki ilk teslimatıyla ilgili resmi davet, ilgili Türk makamlarına geldi.

Hürriyet'te yer alan haberde, F-35’lerin ana üreticisi Lockheed Martin resmi davet yazısında, “Lockheed Martin olarak 21 Haziran 2018 tarihinde Fort Worth’ta gerçekleştireceğimiz ‘Türkiye Cumhuriyeti F-35 Teslimat Töreni’nde sizleri yanımızda görmekten mutluluk duyacağız” denildi.

Davet yazısında 21 Haziran günü önce resepsiyon ardından da ilk uçağın teslim töreninin yapılacağı belirtildi. Türkiye’ye teslim edilecek ilk F-35A, pilot eğitiminin tamamlanmasından sonra Kasım 2019’da Türk Hava Kuvvetleri’ne katılacak. Diğer uçaklar da belirli aralıkla gelmeye başlayacak.
http://www.kokpit.aero/resmi-davet

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1246 : 06 Haziran 2018, 14:10:19 »
http://www.kokpit.aero/abd-f35-konusunda-yine-uyardi

ABD'den, Türkiye'nin Rusya’dan silah alma girişimleri yüzünden F-35 programından çıkarılma tehlikesi olduğuna dair birbiri ardına açıklamalar geliyor. Bu açıklamalarına bir yenisini ekleyen ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wes Mitchell, Rusya’yla askeri anlaşmalar yapmasının, Türkiye’nin ABD’yle askeri işbirliğini olumsuz etkileyeceğini belirtti.

Sputnik'te yer alan habere göre ABD Dışişleri Bakanlığı yardımcılarından Wess Mitchell, Küresel Miras Vakfı'nın Washington'daki bir toplantısında, Türkiye'nin, ortağı olduğu F-35 programının dışında bırakılabileceğini söyledi.

Mitchell toplantıda aldığı bir soru karşısında, "F-35 meselesine gelirsek, onlar (Türkiye) Rusya yapımı silahlar alma yönünde ilerlerse, bu, otomatik olarak onların Amerikan askeri projelerine katılımına da yansıyacak" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Rusya ile S-400 hava savunma sistemlerinin teslimatına ilişkin bir anlaşma imzalanmasından beri ABD'den sık sık bu işbirliğinin ilişkilere zarar verebileceği yönünde açıklamalar geliyor.

Diğer taraftan üretim ortağı olduğu 5. nesil F-35 savaş uçaklarının Türkiye'ye ilk teslimatının 21 Haziran'da yapılması öngörülüyor. Fakat ABD Senatosu'na gönderilen bir yasa tasarısında Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması talep edilmişti.

Yasa tasarısının Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen versiyonundaysa Türkiye'ye F-35 teslimatının dondurulması isteniyordu. Ancak bu tasarı henüz yasalaşmış değil.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1247 : 06 Haziran 2018, 14:39:23 »
Asıl can sıkıcı nokta Amerika ile Türkiyenin arasının tamda bu uçakların teslim edileceği tarihe denk gelmesi. Bugün bu uçaklardan elimizde en az 4-5 tane olsaydı "zaten ellerinde var" kafası yaşatabilirdik ve f-35 tehdit unsuru olmaktan çıkardı. 2016 yılında fetö mevzusunun buralara kadar geleceği bence öngörülebilir birşeydi. Amerikadan fetöyü isteyip karşılığında "ok , al" demesini beklemek normal değil aşırı bir salaklık olurdu. Bugün bu uçakların karşılığında bizden istenilen ilk şey Peder'in serbest bırakılması , pederide neden içeri aldıgımız herkesce biliniyor , Deniz Yücelide ajanlıktan içeri aldık sonra Merkel istedi bıraktık.Demekki Peder'de bazı şeyler karşılıgında bırakılabilir biri buda büyük ihtimal fethullah gülendir.Onuda Amerikalıların verme ihtimali bir erkek olarak benim instegrama bikinili poz atma ihtimalimden daha düşük. . Diğeride Rusların F-35 teknolojisine ulaşımını engellemek -ki ben bu konuda Amerikanın kaygılarını anlıyorum. Bu uçağı parasını verip almış olabiliriz ama uçaktaki teknoloji adamların ve bunu bir nevi sana koru diye veriyor ittifak'ın önemi burda.Nato ittifakını seversin /sevmezsin farklı mevzular ama o ittifakın içinde isen korumak zorundasın. Fethullah Gülen'i Türkiyeye getirmeye bu kadar odaklanmak yerine farklı yöntemler denense bizde Amerikanın avcuna düşmesek diyorum. Aksi halde Fetöcüleri almak için yaptıgımız her hatalı girişim bize farklı kanallardan tekrar dönecek. Bugün fetö yüzünden uçak vermeyen yarın İsraile karşı tavrımız , diğer gün gözümüz üstünde kaşımız var diye devam edip gidecek.Bugünden harekete geçip yarın karşımıza gelecekleri düşünmek lazım. Artık devlet olarak bazı şeyleri öngörebilmemiz lazım.F-35 alır yada almazsın çokta önemli değil ama İngiltere 100 yıl önce Osmanlıyı yıktı diye düşmanlık beslemek yerine Avrupadan kopan İngiltere ile ne yapabilirizi , Çin'in ipek yolunun bize kazandıracagından çok neler kaybettireceğini -ki heryer herşey Çin malı ile dolarsa büyük ihtimal bizim sanayimizde çökecektir bunların öngörülmesi lazım. körfezde canlanan arap milliyetciliği ve o eksende oluşan Pers -Türk nefretini iyi analiz etmek olaya din kardeşliğinden ziyade daha realist yaklaşmak gerektiğini görmek lazım. Yumurta kapıya dayanınca içeri aldıgımız ajanları yoktan yere tekrar serbest bırakınca bırakın elalemi bir Türk olarak benim bile güvenim kayboluyor artık.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #1248 : 06 Haziran 2018, 15:18:37 »
Güzel bi yazı yazmışsın eline sağlık ,katılmamak elde değil

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1249 : 06 Haziran 2018, 15:24:47 »
Abd Rusya ile savaşırsa yine bu f35 ve f22 leri kullanmaz Rusya teknolojilerini ele geçirmesinler diyr durum bunu gösteriyor   ;D
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2018, 23:45:16 Gönderen: Canik »