Gönderen Konu: GEPARD  (Okunma sayısı 12463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
GEPARD
« Yanıtla #10 : 21 Mart 2011, 11:50:08 »
Bu sistemden bizim elimizde var mı?
envanter dışına çıkarmayı düşündüğümüz daha eski  sadece  hava savunma topu olarak kullanılan sistemler mevcut , bana  göre gerekte  yok ,  bu araçlarda kullanılan  hava savunma topları  2km üzerinde hedeflere karşı etkisiz  , kullandıkları  hava savunma füzeleride  zaten  alçak irtifa  hava savunma  füzeleri  yani  bu ihtiyacımızı  zıpkın , atılgan  ile  sağlıyoruz
sayın enes38 zaten bu sitemde benzeri füzeleri kullanıyor bu sistemin avantajı üzerindeki radarı,15 km den kilit atıyor atış kontrol sistemini uzaktan misal sığınaktanda kontrol edebiliyorsun libyanın yaptığı hava savunmasını tv de canlı yayında izliyoruz yerleşik radar ve hava savunma sistemlerinin bu gibi durumlarda ne kadar caresiz kaldığına hep beraber şahit oluyoruz.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
GEPARD
« Yanıtla #11 : 21 Mart 2011, 12:02:54 »
Bu makinelerin bir avantajı var o da gözden çıkarılabilir olması. Bu yüzden 1. derece tehtit oluşturmuyorlar uçaklar için. Ama bu tür sistemler modern makinelere inanılmaz ölçüde zarar verebiliyor. Hiç ummadığınız nedenlere  yol açıyor.
Hiç birşey yapamassa gelişine baraj atışıyla bölgesini koruyabiliyor.

Şu anki alçak irtifa hava savunma füzeleri bir yere kadar işe yarıyor. Bu füzeler çok güvenilir değiller. Özellikle uçaklara karşı pek bir başarılı değiller. Geçen libyada düşen uçak sanırım bir füzeyle vuruldu ama zannedersem o uçak pilotunun beceriksizliğinden vuruldu. Chaff ve flare etışı göremedim ben..

Aselsan bu konuda ciddi çalışmalar içinde. 35 mm oerlikon parçacıklı mühimmat geliştirilmesiyle birlikte Skaywolfun verdiği resimdeki gibi alçak irtifa konvensiyonel hava savunma aracı projeside var. Aselsan bu konuda kararlı olduğuna göre demekki bu makinelere daha da ihtiyaç var...

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
GEPARD
« Yanıtla #12 : 21 Mart 2011, 12:09:00 »
Konuyu dağıtmak gibi olmasında, Aselsanın projelerinden birkaç resim paylaşayım. en azından aklımızda bir şekil oluşsun..

ASELSAN.MKEK.FNSS  (SPAAG PROGRAMI)

Bu konunun tartışıldığı bir bölümde var ..

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=876.0

SSM nin Sayfasındaki bildiri..

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/projeler/rfm/havaSavunma/Sayfalar/KMNALCAKIRTIFA__K.aspx

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: GEPARD
« Yanıtla #13 : 06 Eylül 2013, 00:23:45 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #14 : 06 Eylül 2013, 00:24:16 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #15 : 06 Eylül 2013, 00:24:46 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #16 : 06 Eylül 2013, 00:25:09 »