15-16 Mart tarihlerinde yapılacak olan seminerde yine önemli konularda sunumlar yapılacak.Seminer tanıtım kitabı ve sunumların özetleri şimdiden ilgi çekici seviyede bir etkinlik olacağını kanıtlıyor.Sonuçlarını ve sunumları merakla bekliyorum.
PROGRAM
A SALONU
1. GÜN 1st DAY (15 Mart 2010 - March 15, 2010)
09:00 10:00 Açýlýþ Konuþmalarý - Openning Ceremonies
10:00 10:30 TUSAÞ’ýn Geleceðe Yönelik Vizyonu ve Hedefleri
Vision and targets of TAI for future
10:30 11:00 Onur Konuðu :
Keynote Speaker :
11:00 11:20 Çay Kahve Molasý - Coffee Break
11:20 11:55 Helikopter Projeleri : Köksal LÝMAN, SSM Helikopter Projeleri Müdürü
Türkiye’de Helikopterin Dünü Bugünü Yarini :
Koksal LIMAN,Helicopter Programs Mngr–Undersecretariat For Defence Industries
11:55 12:30 Yazýlým Yönü ile Aviyonik Modernizasyon Projeleri, A. Nezir ERTÜRK - AYESAÞ
Avionics Modernization Projects, Software Perspective
12:30 13.45 Öðle Tatili - Lunch Break
13:45 14:25 YARASA (“BLACK HAWK” Aviyonik Modernizasyonu) programý
Tahsin BAYAR, Ahmet SEREF, Serkan SEMIZ , TUSAÞ
YARASA (BLACK HAWK Avionics Modernization) program, TAI
14:25 15:00 HAVELSAN sunumu
15:00 15:30 SAVRONÝK Aviyonik Programlarý, Gül KARA - SAVRONÝK
Avionics program of SAVRONIK
15:30 15:50 Çay Kahve Molasý – Coffee Break
15:50 17:30 PANEL - Türkiye’nin Havacýlýk Geleceði
Moderatör : Sedat Güldoðan, SSM
Panelistler :
Mustafa Kemal ERÇELIK, ALP HAVACILIK
Özcan KAHRAMAGIL, ASELSAN
Özcan ERTEM, TAI
PANEL - Aerospace Future of TURKIYE - Moderator Mr. Sedat GULDOGAN, SSM
2. GÜN - 2nd DAY (16 Mart 2010 – March 16, 2010)
09:0 09:35 Aviyonik Entegrasyon ve Uçuþ Yönetim Yazýlýmý Geliþtirme / ERCÝYES Projesi,
Erdem DAÐDELENLER, Güray YILDIZ, TUSAÞ
Avionics Integration and Flight Management Software Development / ERCIYES Project, TAI
09:35 10:10 Using GPGPU technology to deliver Size Weight and Power advantages to avionic applications,
Mr. Colin DAVIS - GE Intelligent Platforms - emfes embedded system
10:10 10:45 Multi-Disciplinary Flight Control Development and Its Integration Into
Multi-Attribute Computer Aided Engineering Analysis Process – LMS
Dr. Ir. Loig Allain, Mr. Stefan Dutré
10:45 11:00 Çay Kahve Molasý – Coffee Break
11:00 11:40 A collaborative approach to Integrated Modular Avionics, Mr. Alex Wilson - WIND RIVER
11:40 12:30 Ýnsansýz Hava Aracý Geliþtirme Çalýþmalarý / TÝHA Projesi,
Erol OÐUZ, Hadi ÇOLAKOÐLU, Barýþ KAYAYURT , TUSAÞ
Unmanned Air Vehicle Development / TIHA Project, TAI
12:30 13:45 Öðle Tatili - Lunch Break
13:45 14:25 Entegre Modüler Aviyonik (IMA) Tabanlý Yazýlým Geliþtirme ve Doðrulama,
Yalçýn YILDIZ, TUSAÞ
Integrated Modular Avionics Based Software Development and Verification , TAI
14:25 15:00 Ývmeölçerler, Basýnçölçerler, Mikrofonlar ve Elektronik Ekipmanlar...Network Sensörleri : Hava araçlarý
üzerindeki basýnç yüklerinin belirlenmesiyle ölçüm doðruluðunu geliþtiren Basýnç Kemerleri.
Mr. Victor LARA - ENDEVCO
Accelerometers, pressure sensors, microphones and electronic equipment commonly used on the
Aerospace Industry. Network sensors - Pressure Belt to improve measurement accuracy with
determining pressure loads on aircraft in flight.
15:00 15:35 Modern Aviyonik Mimarilerde Motor Göstergeleri ve Entegrasyon Yöntemleri,
Yasin KAYGUSUZ, TUSAÞ,
Engine Indicators and Integration Methods in Modern Avionics Architectures, TAI
15:35 16:00 Çay Kahve Molasý – Coffee Break
16:00 16:35 Uydu Teknolojileri, Okan Demirel - TAI
Satellite Technologies - TAI
16:35 17:10 Hava Araçlari, Uzay Tasitlari ve Uydular için Isi Kontrolü, Mr.John BROADBENT - THERMACORE
Thermal Management for Aircraft, Spacecraft and Satellites
17:10 17:30 Günün Özeti + 2. gün kapanýþ End of day – Closing ( At Hall B)
B SALONU
1. GÜN 1st DAY (15 Mart 2010 - March 15, 2010)
11:20 12:30 AB 7. Çerçeve Programý Havacýlýk ve Hava Ulaþtýrmasý & Clean Sky JTI & SESAR
Aziz KORU, TÜBÝTAK AB Çerçeve Programlarý Müdürlüðü
European Union 7th Framework Programme Aeronautics and Air Transport & Clean Sky JTI & SESAR
12:30 13.45 Öðle Tatili - Lunch Break
13:45 14:25 RF Girisim Engelleme Teknikleri ve Kabiliyetleri, Mr. Jim Randall - COBHAM
RF Interference Cancellation Techniques and Capabilities
14:25 15:00 Temel Telemetre Prensipleri- Mr. Richard Fielding – ACRA CONTROL
Basic Telemetry Principals :
The RF link components, standards, settings, diversity and RF link analysis.
15:00 15:30 Ýleri Telemetre Prensipleri - Mr. Richard Fielding – ACRA CONTROL
Advanced Telemetry Principals :
Digital modulation / demodulation types, Smart Source Selection and Encryption.
15:30 15:50 Çay Kahve Molasý – Coffee Break
15:50 17:30 PANEL - Türkiye’nin Havacýlýk Geleceði (B Salonunda devam edecek )
PANEL - Aerospace Future of TURKIYE (Continue at Hall B )
2. GÜN - 2nd DAY (16 Mart 2010 - March 16, 2010)
09:00 09:35 Türk Hava Kurumu - Nuray AVCU
Presentation of Turkish Aeronautical Association
09:35 10:10 Türkiye’nin Havacýlýk Tarihi -- Mehmet KUM (Aviation History of Turkey)
10:10 10:45 Türk Havaciliginda Iz Birakanlar – Mehmet Bahattin ADIGÜZEL
10:45 11:00 Çay Kahve Molasý – Coffee Break
11:00 11:30 Havacýlýk-Aviyonik alanýndaki iþ imkanlarý– Oya TANSU-TUSAÞ (Job opportunities in Aviation-Avionics)
11:30 12:00 Havacýlýk-Aviyonik alanýndaki iþ imkanlarý– Alper ÜLKÜ, Asu ÖZBÝLGÝN - ASELSAN
12:00 12:30 Havacýlýk-Aviyonik alanýndaki iþ imkanlarý– HAVELSAN
12:10 13:45 Öðle Tatili - Lunch Break
13:45 14:25 Eskiþehir Havacýlýk Yüksek Okulu Sunumu (Anadolu University - Civil Aviation School)
Prof. Dr. Mustafa CAVCAR
14:25 15:00 Kayseri Havacýlýk Yüksek Okulu Sunumu (Erciyes University – Civil Aviation School)
Yrd.Doç.Dr. M.Tulin YILDIRIM
15:00 15:35 Kocaeli Havacýlýk Yüksek Okulu Tanýtýmý ve projeleri ,
Yrd.Doç Dr.Satýlmýþ Ürgün, Öðr.Gör.Haluk Demirtaþ
Kocaeli - Civil Aviation School and Projects Asst. Prof. Satilmis Urgun, Inst. Haluk Demirtas
15:35 16:00 Çay Kahve Molasý – Coffee Break
16:00 16:35 TOBB ETÜ–HAVK Sunumu (TOBB University of Economics and Technology- Aviation Group)
Ulusal Savunma ve Havacýlýk Sanayiinde Aviyonik Mühendisliði Ýhtiyacý
Prof. Dr. Ünver Kaynak, Hulusi Ali KASAP
Demands of Avionics Engineering at National Defence & Aviation Industry
16:35 17:10 Seminer B salonunda devam edecek
17:10 17:30 Günün Özeti + 2. gün kapanýþ (B Salonunda yapýlacak) End of day – Closing ( At Hall B)