Gönderen Konu: İran Destroyeri : Cameran  (Okunma sayısı 9328 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mixer

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Ynt: Ynt: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2010, 00:47:16 »
Sn. SKYWOLF Benim kast ettiğim  TÜrkiye İçin ekonomik anlamdadır.... Yani Söliyeceğim Amerikan Ambargou Suudi arabistan olsun mısır gibi Arap ulkeleri ile batı dunyasının Tamamına yakını Genel Ambargo Uygulamışlardır.Ekonomi Sİlahtan daha önemli bir noktadadır. bakın sovyetler birliğinin yıkılışı acı bir örnektir.. Silahlanmada 1 Numara olan sovyetler Ekonomiden çok önceliği Asker  Harcamlara vermiştir... Ve Neticesini hepimiz biliyoruz...  İyi Yayınlar

Çevrimdışı MilliyetciVatandas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler
« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2010, 14:48:44 »
Skywolf demiski, "Adi yokmu bu Teknenin" :D:D:D:D

Koptum gülmekten :D sagolun Syn. Skywolf :D:D:D

Tekne :D:D

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler
« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2010, 19:50:51 »
yaklaşık milgem boyutlarında olan bir tekne nasıl destroyer diye sınıflandırılıyor ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #13 : 07 Haziran 2010, 20:09:33 »
yaklaşık milgem boyutlarında olan bir tekne nasıl destroyer diye sınıflandırılıyor ?

Acem işi olunca böyle. :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 07 Haziran 2010, 20:25:05 »

Acem işi olunca böyle. :D
Bu kayıktan olsa olsa balıkçı kayığı olur.:) Korsanlar için gemilere daha iyi saldırırlar başka bir şey değil.

Çevrimdışı GOGURYEO

• DefenceTurk
  • *
  • -1
« Yanıtla #15 : 07 Haziran 2010, 21:48:17 »
BU  ne ya  iranlılar iyiniyetli yapalım demişler ama olmamış  ;D ;D ;D ;D
Para boşuna gitmiş söyleselerdi biz yapardık.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #16 : 08 Haziran 2010, 14:07:45 »

Bulundurduğu silahlar veya kabiliyetine göre bir sınıflandırma yapılmış olabilir ama işte.. :-\

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #17 : 08 Haziran 2010, 14:24:48 »

Bulundurduğu silahlar veya kabiliyetine göre bir sınıflandırma yapılmış olabilir ama işte.. :-\

Harpoon yüklü bir MRTP-33 botunu da bu şekilde sınıflandırabilir miyiz sence?

İran kendi çabalarıyla bu kadar yapabiliyor. Eğer 30 sene önce bunu başarabilmiş olsalardı tabi durum farklı olurdu.  İran'ı küçümsemiyorum. Her ne kadar bu yaptıklarıyla dış politikada maskara olslar da, İç politikaya yönelik olumlu etki tartışılmaz derecede.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı MilliyetciVatandas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 08 Haziran 2010, 17:41:14 »
Ilk önce sunu belirtmek isterimki, bence bunlarin Destroyer dedikleri gemi bizim Milgemden kücük, veyada bana öyle gözüküyor, küsük bile degilsede teknoloji sifirda denebilinir.:D

Biri bana Destroyerin ne oldugunu aciklayabilirmi, normal bir Savas Gemisi ile farki ne oluyor?

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 08 Haziran 2010, 17:55:16 »
Ilk önce sunu belirtmek isterimki, bence bunlarin Destroyer dedikleri gemi bizim Milgemden kücük, veyada bana öyle gözüküyor, küsük bile degilsede teknoloji sifirda denebilinir.:D

Biri bana Destroyerin ne oldugunu aciklayabilirmi, normal bir Savas Gemisi ile farki ne oluyor?
tabiki küçük bizim milgem 2000 ton bu 1500 ton ayrıca destroyer dediğin genelde 4-8 bin ton arası oluyor,ama ayırt etmenin asıl yöntemi silah yüküdür.Destroyerler ağır silahlarla donanmıştır.Aslında askeri gemilerin sınıflandırılması ülkeden ülkeye değişiyor,mesela bizim burak sınıfı korvetler fransız donanmasında firkateyn olarak kullanılıyordu.Ama iranın yaptığıda komik yav,firkateyn dese neyse :) milgem bu gemiden her açıdan üstün,radarların,eh sistemlerinin ve atış kontrol sistemleri muhtemelen zayıftır.Ayrıca cıws sistemi yok sanırsam...Tasarımda özenli değil ne radar nede kızılötesi izi azaltacak şekilde yapılmamış.Silahları bilmiyorum ama füzeler muhtemelen çin malı yada modernize edilmiş eski amerikan füzeleri.Yani anlayacağınız gereksiz çalışma ama ellerinden bir şey gelmiyor ancak bu kadar...