Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1428574 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3410 : 14 Ocak 2016, 08:47:52 »
amin...
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3411 : 14 Ocak 2016, 09:05:53 »
Güzel ülkemin geldiği hale bakın. İnsanların canına, malına kast eden teröristlere karşı uygulanan operasyonları kanunsuz gören Akademisyenler, Türbinlere oynayan siyasiler, bunlar yetmiyormuş gibi tehditler savuran mafya babaları...

Teröristlere karşı yapılan operasyonların anayasa ve uluslararası anlaşmalara aykırı olduğunu iddia eden bir grup aydın bir bildiri yayınlıyor. 1128 akademisyen imzalamış. Herkes düşüncesini belirtmekte özgürdür. Ancak çok ciddi bir konuda ciddi bir suçlamada bulunuyorsanız, bu suçlamalarda haklılığınızı kanıtlayacak somut delillere sahip olmanız gerekir. Eğer elinizde somut delil yoksa ve kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorsanız, suçlu durumuna düşebilirsiniz!

Siyasetçiler zaten bir alem. Aydınlar hain mi değil mi tartışması var. Kutuplaştırma uzmanları hemen zaten aydınlar aydın değil karanlık diyerek etiketi basıp hedefi gösterdiler bile. Beklenen bir şey. Gündemi sıcak tutmak lazım. Çözüm süreci sayesinde patlak veren bir iç savaş var, öfkeden bir araya gelmiş, terör örgütü olmayan insanların yaptıkları terör eylemleri var vs vs...

Terör örgütleri üniversitelere yuvalandı ise, bugüne kadar neden gerekli önlemler alınmadı? Neden daha önceden tespit edilemedi? Ülkemizin geleceği gençlerimizi neden teröre destek verenlerin eğitimine bırakıyoruz? Bunun sorumluları kimler!

Mafya lideri olduğu öne sürülen birinin tehditi var. Bakalım bu kanunlara aykırı söylem için hukukçular harekete geçecekler mi?

Güzel ülkem ne hallere düştü! Gerçekten kahrolmamak elde değil...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3412 : 14 Ocak 2016, 12:46:06 »
Alıntı
Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde Jandarma Komutanlığı’na uzun namlulu silahlarla ateş açan PKK’lı teröristler, eş zamanlı olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne de bomba yüklü araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Şiddetli patlamada emniyet binasında büyük hasar meydana gelirken, yakınlarda bulunan 2 katlı müstakil bir ev çöktü. Saldırıda 1 polis şehit oldu, 3'ü bebek 5 kişi ise hayatını kaybetti. 39 kişinin de yaralandığı hain saldırıda hayatını kaybedenlerin, patlama sonucu çöken evdeki Lokman Açıkgöz, Sadık Efe Açıkgöz (5), Ecrin Açıkgöz (1) ve çöken lojmandaki bir kadın ile 5 aylık bebek olduğu öğrenildi. Başbakan Davutoğlu, "Saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırı sonucunda bir emniyet görevlimiz şehit düşmüş, 5 sivil vatandaşımız vefat etmiş, 6'sı emniyet görevlisi olmak üzere 39 vatandaşımız yaralanmıştır. Saldırıda ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

Ölenlerin üçü henüz çocuk, hatta bebek.  :(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3413 : 14 Ocak 2016, 12:52:06 »
Diyarbakır Sur'da şiddetli patlamalar yaşanıyor

Diyarbakır merkez Sur İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ederken, ilçeden bugün yoğun şekilde patlama ve silah sesleri yükseldi.

Diyarbakır Sur'da şiddetli patlamalar yaşanıyor!...
Serdar SUNAR / DİYARBAKIR (DHA)

Gece başlayan ve sabah saatlerinde devam eden şiddetli patlamaların sesi kenttin her yerinde duyuldu. Bugün yaşanan yoğun çatışmalar nedeniyle Gazi Caddesi üzerindeki esnafların bir kısmının işyerlerini açmadıkları görüldü.

http://www.milliyet.com.tr/diyarbakir-sur-da-siddetli-gundem-2178826/

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3414 : 14 Ocak 2016, 21:23:52 »

« Son Düzenleme: 14 Ocak 2016, 21:55:19 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3415 : 14 Ocak 2016, 22:23:20 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3416 : 15 Ocak 2016, 08:35:07 »
500 komando Cizre'ye gidiyor!

Güneydoğu'da hendeklerin kapatılması, yıkılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen süpürme operasyonları hız kazandı

500 komando Cizre'ye gidiyor!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, operasyonların hızlanacağı açıklamasının ardından, Bolu Dağ Komando Tugayı'ndan 500 komando Cizre'ye sevk edildi. Komando birliklerinin bölgeye takviyesi ile operasyonların daha da hız kazandığı öğrenildi.

TERÖRİSTLERİN EVLERİNE ABLUKA

Teröristlerin üs olarak kullandığı evlerin temizlenmesinin ardından, Cizre'ye gelen komando birliklerinin evlere teker teker yerleşerek koruma altına aldığı belirtildi. Yafes Mahallesi'nin temizlenmesinin ardından, komando birliklerinin orayı kontrol altına aldığı öğrenildi. Güvenlik güçleri şimdi Sur, Cudi ve Nur Mahallelerinde geniş çaplı temizliğe hazırlanıyor. Komando birlikleri daha sonra bu mahalleleri de kontrol altında tutacak.

BELEDİYENİN MAKİNELERİNE GEÇİT VERİLMEDİ

Terör örgütü PKK'ya açıkça destek verdikleri bilinen ve hendek kazma olaylarında militanlara makineler ile yardımcı olan HDP'li Cizre Belediyesi'nin iş makinelerini artık kullanamadığı öğrenildi. Askeri birliklerin operasyon sıralarında, örgüte destek vermeye çalışan iş makinelerine geçit vermediği söylendi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin çoğunun HDP'li belediyenin çalışanları olduğu da ifade edildi.

HALKIN ARASINA SAKLANIYORLAR

PKK terör örgütü militanları beyaz bayrak ile kaçmaya çalışırken yakalanıyor. Cizre'de bir terörist beyaz bayrakla kaçmaya çalışırken, güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi. 9 Ocak'ta beyaz bayraklarla askeri kontrol noktasına giden vatandaşların arasına karışan bir terörist, askeri kontrol noktasında GBT sorgulaması sonucu tespit edildi. Kaçmaya çalışan terörist vurularak etkisiz hale getirildi. Yafes Mahallesi'nde 3 teröristin ise güvenlik güçlerine teslim olduğu öğrenildi.

http://www.milliyet.com.tr/500-komando-cizre-ye-gidiyor--gundem-2179233/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3417 : 15 Ocak 2016, 13:03:30 »
Siirt’te çatışma: Bir polis şehit, 3 polis yaralı, 5 PKK’lı terörist öldürüldü

Turan KOYUNCU/SİİRT (DHA)15 Ocak 2016 - 10:00:00
Siirt’te çatışma: Bir polis şehit, 3 polis yaralı, 5 PKK’lı terörist öldürüldü

SİİRT kent merkezindeki iki ayrı mahallede terör örgütü PKK’nın hücre evi olduğu belirtilen 2 adrese baskın düzenleyen güvenlik güçlerine içeriden ateş açıldı. Çıkan çatışmada 5 PKK’lı terörist öldürüldü, bir polis şehit oldu, 3 polis de yaralandı.

Siirt’te, İnönü ve Kazım Karabekir mahallelerinde hücre evi olduğu belirtilen iki adrese özel harekat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri baskın düzenledi.

Sabah saat 06.30’da gerçekleşen baskında çatışma çıktı ve 5 terörist öldürüldü.

Yaralanan 4 polis, Siirt Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Yaralı polislerden biri yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

"EVLERE GİRİLDİ"

Bu arada İHA muhabirine konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, "Halkın desteğiyle önceden aldığımız istihbari bilgilerde dün itibariyle silahlı kişilerin evlerde olduğunu tespit ettik. Bu sabah da evlere girildi. Çatışma devam ediyor" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/siirtte-catisma-bir-polis-sehit-3-polis-yarali-5-pkkli-terorist-olduruldu-40040724

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3418 : 15 Ocak 2016, 21:27:45 »

Bu ülkenin savcılarını göreve davet ediyorum!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3419 : 15 Ocak 2016, 21:32:42 »
Madalyonun iki yüzü var. Nedenler ve sonuçları...