Gönderen Konu: Pakistan ABD'den GRC43M Kıyı Devriye Tekneleri İstiyor  (Okunma sayısı 3145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Pakistan  ABD'den GRC43M Kıyı Devriye Tekneleri İstiyor

Pakistan kıyı bölgelerini korumak için ABD'den Yabancı Askeri Satışlar (FMS) programıyla sekiz Global Response Cutters satın almak istiyor. ABD Savunma ve Güvenlik İşbirliği Ajansı, ABD kongresine konuyla ilgili olarak 350 mlyon ABD doları değerinde bir öneri sundu.

Sekiz teknelik anlaşmaya 25 ve 30 mm toplar, 0.50 kalibre makineli tüfekler, 7.62 mm silahlar, rijit şişme botlar, komuta ve kontrol ekipmanları, haberleşme teçhizatı ve navigasyon cihazları, kritik alanlara balistik zırh koruma da dahildir.

Pakistan bu teknelerle geniş enerji koridorlarını koruyacak. Arap denizi boyunca patlak veren korsanlık olayları ile mücadele,  uyuşturucu ve diğer yasadışı malların ticareti ile mücadele görevlerinde kullanarak kıyı alanları üzerinde hukukun üstünlüğünü sağlayacak. Tekneler 660 mil uzunluğundaki kıyı şeridinde görev yapacaklar.

141 feet uzunluğundaki GRC43M tekneler cam takviyeli plastik mono-gövdeye sahiptirler.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Pakistan ABD'den GRC43M Kıyı Devriye Tekneleri İstiyor
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2014, 03:52:36 »
Yonca-Onuk'un canavar gibi tekneleri duruken ABD'den tekne istemek de ne oluyor Pakistanlı kardeşler?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com