Gönderen Konu: TEİ MOTOR PROJELERİ  (Okunma sayısı 169975 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
Ynt: TEİ MOTOR PROJELERİ
« Yanıtla #1050 : 07 Mart 2024, 14:40:14 »
TF-6000 tüm sorularin cevabı olacaktır...
Dananın kuyruğuTF-6000 ile kopacak...

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1051 : 07 Mart 2024, 15:52:08 »
TF-6000 tüm sorularin cevabı olacaktır...
Dananın kuyruğuTF-6000 ile kopacak...

motorda her şeyin başı metalurji tf-6000 ile tf-10000 yapısı aynı değil ki 35 bininin yapısıda çok farklı olacak....

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1052 : 07 Mart 2024, 17:04:13 »
Normalde şöyle derdim Rusya Çin gibi süper güçler bile motor sorunuyla boğuşuyor gerçekçi olalım falan derdim ama biz normal değiliz. İtile kakıla en sonunda gözümüz döndü.böyle bir ekonomiyle tek başına 5.nesil uçak yapmaya kalkmak için bile çılgın olmak lazım

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1053 : 07 Mart 2024, 20:31:44 »
dünyada gelişmişlik seviyesi  sanatla değil mezun olan mühendis sayısıyla doğru orantılıdır. ama bazı ülkeler bu genellemeyi bozarlar. mesela hindistan; her yıl milyonlarca mühendis mezun olur ama ülkeye katkıları eğitim mantalitelerinden gelen hantallık gibi sıkıntılardan dolayı çok fazla etkisi olmaz ülkelerine.ülke tembellik ve hindu saçmalıklarının getirdiği hımbıllıktan dolayı hep yerinde saymaktadır.
diğer bir ülke ise türkiyedir. her yıl 350.000 mühendis mezun verir bunun 1/3 ü teknik mühendisliklerdir ve buradan mezun olan dünyada istediği işe çok kolay girebilir. bizim eğitim mantalitemiz daha proaktiftir. daha cesur ve daha sıkı çalışmaya bağlıdır. bizden çıkan mühendisler o yüzden çok kalitelidir. mesela çin her yıl 4 milyon mühendis mezun eder.bunlar cevvaldir ataktır ama pratik zekadan yoksundurlar.genel halk psikolojisi gereği ailesinden öyle eğitim gören çinliden pratik olmasını beklemek mantıksız olur.her işin en ucuz ve en kolayını seçerler.tarih ve yetişme şartları bu şekilde düşünmeye sevk etmiştir onları.
biz ise yıllar boyu sıkıntılar savaşlar afetler le yoğrulmuş bir halkın her soruna daha hızlı tepki verme yönünde kafa yapısını eğitmesi hiçte şaşırtıcı olmasa gerek.bu sebeple bu forumda çok fazla enseyi karartmayın diyorum hep. yaptıklarımıza olumlu yaklaşırsanız sonunda daha az şaşırırsınız.motor konusuda aynen böyle olacaktır tahminen. ts 1400 ile fragmanı izledik asıl film yakında gösterime girer bekleyin az kaldı

Çevrimdışı Ocak

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1054 : 07 Mart 2024, 21:04:35 »
dünyada gelişmişlik seviyesi  sanatla değil mezun olan mühendis sayısıyla doğru orantılıdır. ama bazı ülkeler bu genellemeyi bozarlar. mesela hindistan; her yıl milyonlarca mühendis mezun olur ama ülkeye katkıları eğitim mantalitelerinden gelen hantallık gibi sıkıntılardan dolayı çok fazla etkisi olmaz ülkelerine.ülke tembellik ve hindu saçmalıklarının getirdiği hımbıllıktan dolayı hep yerinde saymaktadır.
diğer bir ülke ise türkiyedir. her yıl 350.000 mühendis mezun verir bunun 1/3 ü teknik mühendisliklerdir ve buradan mezun olan dünyada istediği işe çok kolay girebilir. bizim eğitim mantalitemiz daha proaktiftir. daha cesur ve daha sıkı çalışmaya bağlıdır. bizden çıkan mühendisler o yüzden çok kalitelidir. mesela çin her yıl 4 milyon mühendis mezun eder.bunlar cevvaldir ataktır ama pratik zekadan yoksundurlar.genel halk psikolojisi gereği ailesinden öyle eğitim gören çinliden pratik olmasını beklemek mantıksız olur.her işin en ucuz ve en kolayını seçerler.tarih ve yetişme şartları bu şekilde düşünmeye sevk etmiştir onları.
biz ise yıllar boyu sıkıntılar savaşlar afetler le yoğrulmuş bir halkın her soruna daha hızlı tepki verme yönünde kafa yapısını eğitmesi hiçte şaşırtıcı olmasa gerek.bu sebeple bu forumda çok fazla enseyi karartmayın diyorum hep. yaptıklarımıza olumlu yaklaşırsanız sonunda daha az şaşırırsınız.motor konusuda aynen böyle olacaktır tahminen. ts 1400 ile fragmanı izledik asıl film yakında gösterime girer bekleyin az kaldı

Katılıyorum sayın Selçukkocak

Ayrıca bence en büyük etkisi, " Bize yaptırmazlar" algısını kırdık ve artık "Biz de yapabiliriz" algısını zihinlere yerleştirdik.Bundan sonra tek rakibimiz ABD.

Ayrıca artık "kılıç kınından çıktı" mı? diyelim yoksa "Kurdun dişine kan değdi" mi? diyelim bilemiyorum ama artık bu yoldan kimse bizi geri çeviremez.

Hatta ileride silah sanayisinin lobi faaliyetlerini, rüşvet skandallarını ve hatta siyasileri devşirdiklerini ve belki de hükümetleri düşürdüklerini ve belki de suikast cinayetlerini göreceğiz.

Maalesef, ilerleyen yıllarda, bu firmalarımızın gittikçe gelişen "para kazanma hırsı" gerektiğinde illegal bile olsa her şeyi yaptıracak seviyeye ulaşacak.

Bu rekabet arenasında dikkat edilmesi gereken çok şeyler olacak.

Konuya dönecek olursak, ben seçimlere kadar bir ateşleme bekliyorum.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1055 : 07 Mart 2024, 21:38:31 »
Ayrıca bence en büyük etkisi, " Bize yaptırmazlar" algısını kırdık ve artık "Biz de yapabiliriz" algısını zihinlere yerleştirdik.Bundan sonra tek rakibimiz ABD.

Hocam o kadar da değil hocam, şu anlık rakibimiz israil ve fransa olsun, adamlarda bir DARPA var mesela resmen uzaylı teknolojisi geliştiriyorlar.

ABDnin rakibimiz olması için üstün teknolojide, bize en az 20 sene gerek onları yakalamak için, ki inşallah yakalarız da

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1056 : 07 Mart 2024, 21:49:42 »
+1

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
« Yanıtla #1057 : 07 Mart 2024, 23:30:56 »

Hocam o kadar da değil hocam, şu anlık rakibimiz israil ve fransa olsun, adamlarda bir DARPA var mesela resmen uzaylı teknolojisi geliştiriyorlar.

ABDnin rakibimiz olması için üstün teknolojide, bize en az 20 sene gerek onları yakalamak için, ki inşallah yakalarız da

Katılmıyorum.

Bu son 20 sene içinde çok yol kat ettik.

Tekeri tekrar icat etmeye gerek yok.

Çevrimdışı Black95

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1058 : 09 Mart 2024, 17:21:21 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #1059 : 09 Mart 2024, 17:23:34 »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.