Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 144170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 622
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #750 : 13 Mart 2018, 21:41:31 »

İnşallah yine bir "kandırıldık" hikayesi duymayız!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #751 : 13 Mart 2018, 21:47:16 »

İnşallah yine bir "kandırıldık" hikayesi duymayız!
Bir Türk olarak bana bildiğim bir hikayeyi gösterdi ama bir almanın böyle bir karikatür çizmesi tuhaf geldi. Umarım orjinaldir , üstünde oynanmışta olabilir.Beklemiyorum açıkcası almanlardan bu tür duyarlılık davranışları
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #752 : 14 Mart 2018, 01:23:33 »
Kolundaki amerikan bayrağı sonradan konulmuş, altında başka birşey var.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 622
TSK açıkladı: Afrin'den acı haber
« Yanıtla #753 : 14 Mart 2018, 01:25:21 »
TSK açıkladı: Afrin'den acı haber

DHA-İHA
13.03.2018 - 19:26 | Son Güncelleme: 13.03.2018 - 23:07
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde sürdürülen operasyonlarda bir askerin şehit olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, harekat kapsamında Afrin bölgesinde icra edilen operasyonlar esnasında bir askerin şehit olduğu ifade edildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

10 YARALI İDDİASI

İHA'nın haberine göre ise Suriye’nin Halep kentine bağlı Afrin ilçesi Kefercenni beldesinde evde askerlerin arama yaptığı sırada El Yapımı Patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri olmak üzere 10 asker yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Afrin ilçesi Kefercenni beldesinde evlerde Türk askerleri ile ÖSO askerlerinin arama yaptığı sırada EYP’nin patlaması sonucu 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri yaralandı. Yaralı askerleri, olay yerinden hızlı bir şekilde zırhlı araçlarla ile tahliye edilerek Azez üzerinden Kilis’in Önhcüpınar Sınır Kapısı Sıhhı Tahliye noktasına getirildi. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri, Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralı askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, hastaneye Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri ile operasyonu yürüten askeri yetkililer gelerek, doktorlardan bilgi aldılar.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-afrin-kirsalinda-patlama-yaralilar-var-40771108
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #754 : 14 Mart 2018, 01:30:59 »
Teröristler Kur' an-ı Kerim' i tuzaklamış! Yerden kaldırmak isteyen asker şehit olmuş. Vay şerefsizler...
« Son Düzenleme: 14 Mart 2018, 01:31:31 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 622
« Yanıtla #755 : 14 Mart 2018, 08:20:58 »
Dün TSK ve ÖSO birlikleri, Kafr Dali Tahtani, Dermişmiş, Al zerikat, Körki ve Kavurkan köylerini YPG/PKK‘dan temizledi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 622
TSK, tüm dünyaya duyurdu! Yeni bir evreye girildi...
« Yanıtla #756 : 14 Mart 2018, 08:23:55 »
TSK, tüm dünyaya duyurdu! Yeni bir evreye girildi...

Uğur ERGAN / ANKARA14.03.2018 - 01:14 | Son Güncelleme: 14.03.2018 - 07:01
Afrin’de teröristlerin temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı harekâtında dün önemli gelişme yaşandı. Genelkurmay Başkanlığı, pazartesi gününden itibaren Afrin merkezinin kuşatıldığını açıkladı. Şehri terk edenler için ‘güvenlik koridoru’ oluşturuldu. Koridorun açıldığı sivil halka cep telefonlarına mesajlar gönderilerek duyuruldu.

TSK, tüm dünyaya duyurdu Yeni bir evreye girildi...Afrin'de terör örgütlerinin temizlenmesi amacıyla başlatılan, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve destek verdiği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı harekâtında pazartesi günü yeni bir evreye girildi.

Genelkurmay Başkanlığı da dün yaptığı açıklamayla bunu dünyaya ilan etti. Genelkurmay Başkanlığı açıklamasında, “Zeytin Dalı harekâtı kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 12 Mart 2018 tarihinden itibaren Afrin kent merkezi kuşatıldı” denildi.

KÜRTÇE VE ARAPÇA MESAJ

TSK ve ÖSO, kentin güneydoğusunda Esad rejimi kontrolündeki topraklara geçiş yapılabilmesi için ‘güvenli koridor’ açtı. Koridorun açıldığı, Afrin’deki sivil halkın cep telefonlarına Kürtçe ve Arapça gönderilen mesajlarla duyuruldu. Mesajlarda, “Kenti terk ettikten sonra can güvenliğinizi TSK ve ÖSO sağlayacaktır” denildi. Yine Kürtçe ve Arapça hazırlanmış el ilanlarının da kenti terk etmek için uzun kuyruklar oluşturan araçlara verildiği ve bu ilanların kentin içine kadar ulaştırıldığı bildirildi.

‘TESLİM OLABİLİRLER’ İDDİASI

Terör örgütü PYD/PKK’nın halka “Biz buradayız, kenti savunacağız” propagandası yaparak kent merkezinde yeni hendekler açıp toprakla setler kurduğunun, küçük çaplı tahkimatlar yaptığının tespit edildiğine dikkat çeken güvenlik kaynakları, “Kent merkezindeki teröristlerin şifreli elektronik haberleşmeleri de çok rahat kırılıyor. Kendi aralarındaki irtibattan, örgütün çok sıkıştığını söyleyebiliriz. Özellikle Kandil’den gelenler arasında toplu teslim olma hareketi olursa şaşırmamak lazım. Yerel istihbarat kaynaklarımızdan gelen bilgiler doğrultusunda her türlü gelişmeye karşı tüm önlemlerimizi aldık” bilgisini paylaştı.

MABATLI’YA DA YAKLAŞILDI

Önceki gün kuzeydoğu ve güneybatı kesimlerinde 12 köyü ele geçiren TSK ve ÖSO, dün de batıda önemli ilerlemeler kaydetti. Daha önce ele geçirilmiş Şeyh Hadid beldesinin kuzeydoğusundaki Mağaracık ve Dermeşkanlı köyleri terör örgütünden alındı. Böylece TSK ve ÖSO birlikleri terör örgütünün elinde bulunan tek büyük belde Mabatlı’ya bir adım daha yaklaştı. TSK ve ÖSO’nun ele geçirdiği yer sayısı 210’u aşarken, hâkimiyet kurulan alan da 1102 kilometrekareyi buldu. Genelkurmay dün sabah yaptığı açıklamada etkisiz hale getirilen terörist sayısını 3 bin 393 olarak duyurdu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/afrin-kusatildi-40771183

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 622
« Yanıtla #757 : 14 Mart 2018, 09:41:58 »
Galiba Afrin'deki sivillerin şehir merkezinden ayrılması için 72 saat süre verilmiş. Bir de PKK'dan kaçan yüzlerce araçlık sivil konvoyların Raco ve Badenli beldelerinde Türkmen Tugayı karşıladığı söyleniyor. Yani Afrin'de ki sivillerin hepsi pkklı değil!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 622
« Yanıtla #758 : 14 Mart 2018, 11:55:07 »
Reuters, Türk savaş uçaklarının Afrin yolundaki hava harekâtında Suriye rejimi yanlısı beş Şii milisin öldürüldüğünü duyurdu.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #759 : 14 Mart 2018, 12:07:36 »
Haber kaynağı Takvim olunca güven zayıf ama,gerçek ise şuraya birkaç kamikaze drone yollayıp,hatıralarını mı depreştirsek acaba  ;D

En son Show Tv Koredeki bir cinayet olayında katilin fotosu yerine Güney Kore cumhurbaşkanının fotosunu koyunca Koreli milliyetçiler ayağa kalktı bu dediğim olay birgün önce oldu :)) Hatta Koreli milliyetçilere göre afrinde işgalciymişiz. Yani Show Tvnin bu saçmalıgından sonra herhangi bir tv yada gazeteye pek güvenim yok. Herhangi bir oyundan bir kare çıkarsa şaşırmam

Afrinin kuzyindeki Korte kolak ve kara tepe köylerinin arasındaki ormanlik alanda bu 6 köşeli yapı. Foto gerçek