TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Kara Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi

(1/870) > >>

AVCI:
170 Tankın Modernizasyonu Tamam

170 tank Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi. Milli Tank Altay'ın fotoğrafı da ilk kez gösterildi.(Hani nerde biz neden göremiyoruz)

Türkiye, bir askeri projeyi daha başarıyla tamamladı. Kayseri’deki 2’nci Ana Bakım Merkezi Komutanlığı’nda modernize edilen 170 adet M-60 A-1 tankının sonuncusu, törenle Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Törende, milli tank Altay’ın tasarım fotoğrafı da ilk kez gösterildi.

15 Kasım 2002’de başlayan modernizasyon çalışmaları nihayet tamamlandı.

İsrail’le ortaklaşa gerçekleştirilen modernizasyon projesine ASELSAN ve Makine Kimya Endüstrisi Kurumu da katıldı.

Amerikan M-60 Patton tanklarına Bin beygirlik güç grubu ve geliştirilmiş suspansiyon sistemi takıldı.

120 milimetrelik tank topu ile azami menzili ve imha kabiliyeti artırıldı.

Monte edilen modern atış kontrol sistemi ile ilk atımda vuruş kapasitesi, dünyanın en modern tankıyla eş değer seviyeye geldi.

Tank zorlu koşullarda test edildi, Sarıkamış Kış Tatbikatı’nda denendi. Tankın geri vites ve transmisyon sisteminde belirlenen bazı aksaklıklar giderildi. Ortaya, M-60 T çıktı.

Modernize edilen 170’inci ve son M-60 T tankı, Kayseri’deki İkinci Ana Bakım Merkezi Komutanlığı’nda düzenlenen törenle Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül "Bu projede kazanılan tecrübeler milli tank Altay’da kullanılacak" dedi.

Milli Tank Altay’ın İlk Fotoğrafları
Bu arada tamamen milli tasarım ve üretim olacak Milli Tank Altay’ın fotoğrafı törende ilk kez gösterildi.

Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Altay Tankı’nı dünyaya ASELSAN’ın tanıtacağını söyledi.

Kolombiya Kara Kuvvetleri Komutanı Yardımcısı da Altay tankı hakkında bilgi almak ve görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye’ye geldi.

http://www.trt.net.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=4d2cfdef-4364-4681-8bfb-3fd36d6d1323

EfsaneAsker:
bu altayın fotoğrafını merak ediyorum :D

~~İsmaiL~~:

Not: Alıntıdır... saygılar

kuduzcan:
bu başlangıç tasarım galiba.Kore tankının süslenmiş hali gibi geldi bana ?

SKYWOLF:
Keşke daha net fotoğraflar olabilse de daha net değerlendirmelerde bulunabilsek.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git