Gönderen Konu: MİG-29 FULCRUM (Russian Air Force)  (Okunma sayısı 29231 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
MİG-29 FULCRUM (Russian Air Force)
« : 08 Eylül 2010, 13:05:12 »
Mikoyan-Gurevich
MİG-29 FULCRUM
Микоян МиГ-29
Russian Air Force

« Son Düzenleme: 17 Şubat 2019, 02:58:52 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: MİG-29 FULCRUM
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2010, 13:09:24 »

Mig-29K, bu denizci...

« Son Düzenleme: 17 Şubat 2019, 02:59:35 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2010, 13:11:24 »

Bunlar Mig-29 SMT'ydi. :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2010, 13:25:29 »

« Son Düzenleme: 13 Mart 2019, 23:32:35 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2010, 13:41:40 »
Bunların normal MiG-29lardan farkı nedir?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2010, 13:52:48 »
Bildiğim kadarıyla Block 60 F-16'lara benzer bir durum var. Kokpitin arka kısmı daha fazla yakıt için diğer Mig-29'lara göre daha fazla genişletilmiş.

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2010, 14:02:41 »
MiG-29SMT'lerde kokpit arkasındaki eklenti dahili ECM sistemi ve ek yakıt deposuna ev sahipliği yapıyor.

Çevrimdışı Angel

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2010, 14:35:49 »
Evet.
Bu gövde üstü ek dahili yakıt taşıma kapasitesi sayesinde, harici yakıt tankı olmaksızın uçağın (SMT) azami uçuş menzili 2100 km.

Kokpitteyse ikisi büyük ve renkli, ikisi de küçük olmak üzere dört adet saydam sıvı kristal ekranı (LCD) bulunuyor.

Radar ve motorlar da geliştirilmiş. İki turbofan Klimow-RD-33MK motorlar artyakıcı modunda toplamda 162.8 kN tepki gücü oluşturabiliyor.

7 pilonda 4.5 ton mühimmat taşıyabilen MiG-29SMT'nin en önemli özelliğiyse, ihraç versiyonlarına yönelik olarak Rus menşeli olmayan, batı kaynaklı aviyonik ve silah kullanımı için de uygun olması.

Çevrimdışı GOGURYEO

• DefenceTurk
  • *
  • -1
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2010, 18:08:17 »
mig lerden 50 adet falan alsak da filolarımızı değişik tarzlarda ve teknolojilerde ucaklarla desteklesek hem rus yapımı ucak teknolojisini tanımıs olur hemde filolarımıza farklı ozellikler kazandırmıs oluruz.Belki teknolojileri cok iyi olmayabilir ama tamamen amerikan ucaklarından olusan filomuzu bir nebze olsa farklı ve cok yonlu hale getirebiliriz diye düşünüyorum.EUROfighter gibi programlara dahil olmak da havacılık endustrimiz için gayet iyi olur Kore ,rus ,pakistan  çin gibi ülkelerle  ortak projelerde yer almakta amerikan bagımlıs olmaktan bizi kurtarır .Bunları dile getirmemize ramen halen bu tip girişimlerde bulunmuyor olmamızda düşündürücü.

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2010, 19:10:04 »
Hindistan Hava Kuvvetleri hem batı menşeli hem rus menşeli sistemleri birlikte kulanıyo diye biliriz sayıları batı menşeli sistemlerin azda olsada ki gelecekte sayıları artıcak bu durum Hindistan Hava Kuvvetleri için sorun teşkil etmiyomu?